Wiadomości

Wybierz okres czasu:

31.08.2014 16:49

Przedpremierowa recenzja "Miasta 44"

Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki


1 września w księgarniach ukaże się książka "Miasto 44", powstała w oparciu o scenariusz filmu Jana Komasy (pod tym samym tytułem).

Czy warto po nią sięgnąć? O tym dowiecie się z recenzji Doroty Tukaj "Miasto 44".
Zachęcamy do lektury. Link TUTAJ.

29.08.2014 00:00

Nagrody dla recenzentów!

Autor: Sylwia_

mark Nagrody główne w konkursie na najlepsze recenzje lipca otrzymują:

Lutek01 za tekst "Wojenny reportaż uniwersalny" o książce "Ołowiane żołnierzyki" oraz

Marioosh za tekst "Intrygująca biografia w nietypowej formie" o książce "Mój przyjaciel trup: Opowieść o życiu i śmierci Albrechta von Krockow" .

Ponadto spośród autorów recenzji opublikowanych w lipcu postanowiliśmy wyróżnić BiblioNETkowiczów:

Pani_Wu za tekst "Tymczasem w Kopańcu…" o książce "Kopaniec. Kalendarium czyli Niekompletny spis wydarzeń ważnych i zupełnie nie".
Agnieszka-M4 za tekst "O tym, jak Moskale świętego powiesili" o książce "Dyktator Romuald Traugutt"
jolietjakeblues za tekst Fandango Kornelka ">"Fandango Kornelka” o powieści "Sardynka".
Ewcias888 za tekst "Pięta Achillesa” o powieści "Achilles: W pułapce przeznaczenia".

Nagrodą główną są książki/książka o wartości do 70 zł, które autor zwycięskiej recenzji wybiera samodzielnie. Autorzy wyróżnionych tekstów będą mogli wybrać nagrodę spośród książek objętych patronatem BiblioNETki. Gratulujemy. Wkrótce skontaktujemy się mailowo w sprawie nagrody.

Sponsorem konkursu jest Ravelo Sp. z o. o.

25.08.2014 20:25

Jak wydać książkę – podpowiedzą wydawca i pisarze

Autor: Sylwia_

mark Portal Rozpisani.pl zaprasza na spotkanie z autorami, którzy wydają na własną rękę: Romanem Mańką, dziennikarzem śledczym i autorem m.in. książki „Łańcuch poszlak. Wielka gra mafii i rosyjskich służb specjalnych”, oraz Viktorią Armstrong, polsko-amerykańską pisarką, autorką powieści fantasy „Siódmy wymiar”. Głównym tematem rozmów będą możliwości self-publishingu w Rozpisani.pl, nowym portalu Grupy PWN.

Wydarzenie będzie częścią tegorocznej Famy, sekcji literackiej „Miejsca Literatury”. Zaplanowano je 26 sierpnia, godz. 17 w Galerii Miejsce Sztuki 44 przy ul. A. Krajowej w Świnoujściu. Cały program 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA TUTAJ.

24.08.2014 19:26

Książka czy film? Gra Endera

Autor: Sylwia_

mark

Książka i film to dwa odrębne światy. W jednym najbardziej liczy się słowo, w drugim obraz. Każde rządzi się swoimi prawami - książkowy bestseller może nie odnieść sukcesu na ekranach kin.

Dziś 63 urodziny pisarza Orsona Scotta Carda. To dobry pretekst, by przypomnieć jego najsłynniejszą książkę "Gra Endera" i spytać Was, który sposób przedstawienia historii Endera spodobał się Wam bardziej i dlaczego.

22.08.2014 20:36

George R.R. Martin, Neil Gaiman i Stephen King w Ice Bucket Challenge

Autor: Sylwia_

mark

Stephen King pozwolił wylać na siebie wiadro lodowatej wody, sfilmować wydarzenie i jeszcze opublikować nagranie w internecie. Wszystko w ramach akcji Ice Bucket Challenge.

22.08.2014 16:51

Będzie "Wiedźmin" Bagińskiego

Autor: Małgorzata_

Firma Platige Image potwierdziła oficjalnie, że rozpoczęła przygotowania do prac nad filmem „Wiedźmin”, za który odpowiedzialny będzie Tomasz Bagiński.

Z wpisu zamieszczonego na facebookowej stronie studia wynika, że będzie to aktorska produkcja fabularna oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest w fazie developmentu.

21.08.2014 15:14

Zlot ogólnopolski w Białym Dunajcu

Autor: Sylwia_Już 29.08.2014 r. zaczyna się nasz kolejny zlot, tym razem w Białym Dunajcu www.skupien.fanti.pl. Należy się spodziewać: wielu rozmów, śmiechu, książek, ogniska, spacerów, a może nawet znajdą się amatorzy wspinaczki :).

Chętnych uczestników naliczyłam 38. Lista uległa małej zmianie, a aktualna zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu, gdy wszyscy potwierdzą swój przyjazd. Cena 2 noclegów i 4 dań = 100 zł

Zapraszam! Pytania i zgłoszenia proszę kierować do mnie (nick Olimpia) na PW.

Pozdrawiam i do zobaczenia.
Olimpia

20.08.2014 16:37

Startuje Literacki Sopot

Autor: Sylwia_

mark

W dniach 21-24 sierpnia odbędzie się Festiwal „Literacki Sopot”. Organizatorami wydarzenia są Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot. W tym roku tematem przewodnim imprezy jest literatura rosyjska.

W programie między innymi rozmaite warsztaty dla dzieci i dorosłych, zajęcia dla osób powyżej 50 lat, kiermasz książek, spotkania z wydawcami, Kulturalna Plaża Trójki prowadzona przez Michała Nogasia, rozmowa z Davidem Mairowitzem o komiksowej adaptacji "Zamku" Franza Kafki.

Szczegółowy plan spotkań i wydarzeń: www.literackisopot.pl.

19.08.2014 16:17

Kolejna książka ze "Świata Dysku" już przyszłym roku

Autor: Małgorzata_

mark„The Shepherd’s Crown” taki tytuł będzie nosiła 41. książka z cyklu „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta. Poinformowano o tym podczas odbywającego się na początku sierpnia UK Discworld Convention, gdzie również został odczytany pierwszy rozdział z tejże książki.

17.08.2014 18:50

LiteraTura II

Autor: Sylwia_
22 sierpnia we Wrocławiu, 23-24 sierpnia w Strzelinie rozpocznie się druga edycja LiteraTury.

15.08.2014 00:00

Wampir Lestat powraca

Autor: Małgorzata_

mark
Po 11 latach Anne Rice ogłosiła powrót do świata wampirów. Premiera powieści "Prince Lestat” zaplanowana jest na 28 października tego roku. Według zapowiedzi autorki ma to być pierwsza odsłona zupełnie nowej wampirzej serii.

14.08.2014 00:00

Mamo, Tato, nie mam co robić!

Autor: Sylwia_

mark

Niezbędnik rodzica na wakacje i nie tylko

Co robić, gdy malucha dręczy nuda, gdy snuje się po kątach i rzuca nam raz po raz rozpaczliwe "Tatoo, Mamooo, nudzę się". Każdy ma swoje sposoby. My przedstawiamy wam nasze, książkowe :).

12.08.2014 16:27

Internauci oburzeni nową okładką "Charliego i fabryki czekolady"

Autor: Sylwia_

mark

Czy pamiętacie zamieszanie przy okładce Ani z Zielonego Wzgórza, która nagle z rudowłosej stała się ponętną blondynką? Tym razem fala krytyki spotkała wydawnictwo Penguin Books. Gdy na Facebooku opublikowano okładkę przewidzianą dla nowego wydania "Charliego i fabryki czekolady", wśród internautów rozgorzała burzliwa dyskusja.

11.08.2014 00:00

Książka Borowiaka wyprzedziła Cejrowskiego i Coelho

Autor: Sylwia_„Emerytura nie jest Ci potrzebna”, poradnik finansowy autorstwa Jacka Borowiaka, zajął pierwsze miejsce na liście TOP 7 Dni OSDW Azymut.

10.08.2014 18:11

"Fight Club 2" Chucka Palahniuka. Film? Książka? Powieść graficzna.

Autor: Sylwia_Chuck Palahniuk, pytany o kontynuację powieści "Podziemny krąg" (Fight Club), przez długi czas zastrzegał, że drugiej części nie będzie. Co się stało, że zmienił zdanie?

08.08.2014 23:26

Jak wyglądałby blog filmowy w latach 50. ? Nagrody dla recenzentów!

Autor: Sylwia_

mark Nagrody główne w konkursie na najlepsze recenzje czerwca otrzymują:
Ktrya za tekst "Jak wyglądałby blog filmowy w latach 50." o książce "Filmidła: Gawędy o filmach" oraz
Ultramaryna za tekst "O tajemnicach młodości" o książce "Samobójczynie" .

Ponadto spośród autorów recenzji opublikowanych w czerwcu postanowiliśmy wyróżnić BiblioNETkowiczów:

Michał Stanek za tekst "O uczciwości intelektualnej" o książce "City".
Ewangelina za tekst "Bądźmy jak drzewa" o książce "Drzewo migdałowe"
Raivenn za tekst Od świtu do zmierzchu">"Od świtu do zmierzchu” o powieści "Malowany człowiek: Księga I".
Emik84 za recenzję o książce " Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej"

Nagrodą główną są książki/książka o wartości do 70 zł, które autor zwycięskiej recenzji wybiera samodzielnie. Autorzy wyróżnionych tekstów będą mogli wybrać nagrodę spośród książek objętych patronatem BiblioNETki. Gratulujemy. Wkrótce skontaktujemy się mailowo w sprawie nagrody.

Sponsorem konkursu jest Ravelo Sp. z o. o..

29 sierpnia ogłosimy tytuły najlepszych recenzji lipca.

05.08.2014 21:09

Czy chcesz zostać oficjalnym recenzentem BiblioNETki?

Autor: Sylwia_Chcemy by w serwisie pojawiało się więcej tekstów o książkach, które dopiero pojawiły się w księgarniach. Szukamy osób, które chciałyby pisać dla BiblioNETki recenzje nowości wydawniczych. Jeśli lubisz opisywać swoje wrażenia po przeczytaniu dobrej/słabej powieści i robisz to w sposób ciekawy i rzetelny - napisz do nas.

02.08.2014 00:00

Przedpremierowy fragment książki "Miasto 44"

Autor: Sylwia_

mark1 września w księgarniach ukaże się książka "Miasto 44", powstała w oparciu o scenariusz filmu Jana Komasy (pod tym samym tytułem). Poniżej prezentujemy jej przedpremierowy fragment.

Fragment do poczytania TUTAJ.

"Miasto 44" to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Dla nich to nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, i wygłupiają. Nie wiedzą jeszcze, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą też, że historia ma wobec nich własne plany...

Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.

Więcej informacji o książce: TUTAJ.

02.08.2014 00:00

„Bork” niezwykła historia z Warmii i Mazur już w księgarniach

Autor: Sylwia_

mark W kwietniu 2014 r. „Bork”, powieść Marcina Hawryło, zdobyła główną nagrodę w konkursie literackim „Moja własna książka”, zorganizowanym przez portal self-publishingowy Rozpisani.pl (Grupa PWN) i Książnicę Polską w Olsztynie. Nagrodą główną było wydanie książki. "Bork" właśnie zawitał do księgarń.

Akcja rozgrywa się na początku XIX wieku. To historia pewnej prastarej klątwy, która sięga czasów, gdy Mazury nie były jeszcze Mazurami, a ich terytorium podzielone było pomiędzy plemiona pruskie. To pełna magii, demonów i czarów opowieść o walce dobra ze złem.

Autor, debiutujący w roli pisarza Marcin Hawryło, czerpie z wierzeń i podań ludowych. Nawiązuje też do autentycznych wydarzeń i postaci ważnych dla historii Mazur, a zwłaszcza dla Mrągowa (ówczesnego Żądźborka, a potem Sensburga) i jego okolic.

- Opowieść Marcina Hawryło obejmuje czasy historyczne (...) Obszar Warmii i Mazur, a lepiej byłoby powiedzieć dawnych Prus Wschodnich odsłania się tu jako tajemnicza część Europy. Czytelnikom tej prozy zaimponuje nie tylko wciągająca w wir wydarzeń narracja, ale również erudycja o słabo znanych i nieznanych dziejach i kulturze regionu, kojarzonego powszechnie, i nie zawsze słusznie, z wakacyjną beztroską – rekomenduje na okładce prof. Zbigniew Chojnowski, polski poeta, historyk literatury, krytyk literacki.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: