Czym jest BiblioNETka?

BiblioNETka została pomyślana jako serwis dla osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Zawiera Katalog, Recenzje książek napisane przez użytkowników, Komentarze dotyczące recenzji oraz Forum - miejsce na dyskusje przede wszystkim o książkach. Jest również Czytatnik - miejsce, gdzie użytkownicy serwisu mogą dzielić się swobodnymi refleksjami na temat swoich lektur oraz zamieszczać własne utwory literackie.

BiblioNETka udostępnia użytkownikom unikatowy system rekomendujący książki. Jest to specjalny algorytm, który analizując wpisane przez użytkownika oceny przeczytanych książek, znajduje i poleca mu kolejne lektury - zazwyczaj bardzo trafnie. Im więcej ocenionych książek, tym ciekawszą i dłuższą listę "polecanek" przedstawia nasz system. Algorytm "polecanek" nie tylko wynajduje interesujące lektury, ale również wyjaśnia, dlaczego dany tytuł znalazł się na liście propozycji. Podstawową cechą różniącą go od podobnego rodzaju systemów, oferowanych przez duże księgarnie, jest pełna niezależność od praw rynku. Oznacza to, że nie poleca on książek, które akurat są w sprzedaży lub w kolejnej promocji - liczą się tylko subiektywne oceny tysięcy użytkowników o podobnych preferencjach czytelniczych.

Przeglądając Katalog, możesz dowiedzieć się, jak inni czytelnicy oceniają daną książkę; na podstawie tych ocen zestawiany jest Ranking najciekawszych książek w różnych kategoriach. Kiedy upewnisz się, że dana książka jest dla Ciebie interesująca, możesz skorzystać z BiblioNETkowej Księgarni, aby ją kupić.

BiblioNETka nie jest wirtualną biblioteką - tzn. na naszych stronach nie znajdziesz zeskanowanych tekstów poszczególnych książek. Nasz serwis nie oferuje książek, lecz: informuje o książkach, zachęca do czytania książek, daje możliwość dyskusji o książkach.

Mamy już 190815 zarejestrowanych użytkowników. Baza danych zawiera 7949057 ocen, 613817 książek, 124070 autorów. Załóż konto, oceń kilkanaście tytułów i... zostań z nami w fascynującym świecie interesujących książek i ich zapalonych czytelników.

 

Inne ważne informacje:

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: