Wiadomości

Wybierz okres czasu:
content

2021-01-08 09:00

Książka dnia - "Nowa miłość: Wiersze prawie wszystkie"

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe! Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla maturzystów, studentów, początkujących i zaawansowanych koneserów polszczyzny.

content

2021-01-07 09:00

Książka dnia - "Ukochane równanie profesora"

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

"Ukochane równanie profesora" Yoko Ogawy zostało wyróżnione pierwszą w historii nagrodą Hon’ya Taisho, przyznawaną przez japoński kolektyw księgarzy. Ta kameralna opowieść do dziś pozostaje bestsellerem i jest jedną z najukochańszych powieści współczesnej Japonii.

content

2021-01-06 09:00

Książka dnia - "Małżeństwo gwiazdy"

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Dwudziestolecie międzywojenne. Ryta Valdi, kiedyś Małgorzata Kręcik, jest gwiazdą kina i teatru. Dziennikarze rozpisują się o jej kolejnych podbojach, samochodach i gażach. Życie na świeczniku nie jest jednak ani łatwe, ani tak przyjemne, jak by się mogło wydawać. Każdy dzień jest walką o przetrwanie.

content

2021-01-05 09:00

Książka dnia - "Zły"

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Książka -  legenda.

Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentny opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu.

content

2021-01-04 18:59

Będzie ekranizacja książki Radka Raka

Autor: Małgorzata_

Jak poinformowało na swoim koncie na Facebooku wydawnictwo Powergraph, sprzedane zostały prawa do adaptacji powieści Radka Raka „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Za kamerą produkcji stanie Michał Gazda, reżyser popularnego serialu HBO Polska „Wataha”.

content

2021-01-04 13:12

Książka dnia - "Ta która musi umrzeć"

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Ostatnia część serii Millennium!

W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić.

content

2020-12-29 20:31

Andrzej Fedorowicz nie żyje

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Fedorowicz Andrzej nie żyje. Dziennikarz historyczny zmarł w święta w wieku 55 lat.

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: