Wiadomości

Wybierz okres czasu:
content

31.03.2020 00:30

Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź serialu inspirowanego prozą Dukaja. [Wideo]

Autor: Małgorzata_

Belgijski serial oryginalny pod tytułem „Kierunek: Noc” otrzymał pierwszy zwiastun. Scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja – „Starość Aksolotla”. Pisarz brał zresztą czynny udział w powstaniu serialu (wraz z Tomaszem Bagińskim pełnią role producentów wykonawczych).

„Kierunek: Noc” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiadomo jednak, że produkcja trafi na platformę Netflix jeszcze w tym roku.

content

31.03.2020 00:22

Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński nominowani do ERBD Literature Prize

Autor: Małgorzata_

W dziesiątce nominowanych w trzeciej edycji nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju znalazł się angielski przekład „Tajemnicy domu Helclów” Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego (pseud. Maryla Szymiczkowa). Autorką tłumaczenia jest laureatka Nagrody Transatlantyk Antonia Lloyd-Jones, a ukazało się ono przy wsparciu Instytutu Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

content

24.03.2020 12:43

Nie żyje Albert Uderzo, twórca Asteriksa

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

W wieku 92 lat zmarł Albert Uderzo, francuski rysownik, który zasłynął komiksem o przygodach niezłomnych Galów Asteriksa i Obeliksa. O śmierci twórcy poinformowała jego rodzina. Autor od dawna chorował.

 

Najważniejszym dniem w jego życiu okazał się 29 października 1959 roku. Wówczas w magazynie „Pilote” 32-letni Albert Uderzo i 33-letni René Goscinny zaprezentowali pierwszy odcinek „Asteriksa”. Komiks zyskał wielką popularność na świecie, a do dziś ukazały się 38. albumów regularnego cyklu. Wielką popularność zyskały też filmy animowane z bohaterami oraz kinowe z kreacją Gerarda Depardieu jako Obeliksa. Żegnaj mistrzu!

 

 

content

23.03.2020 15:56

Majowa edycja WTK odwołana!

Autor: Małgorzata_

Odwołane zostały Warszawskie Targi Książki!

KOMUNIKAT:

"Tegoroczna majowa edycja Warszawskich Targów Książki zostaje odwołana. Kolejne Targi odbędą się w maju 2021 r.

Organizatorzy, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz sytuacji ekonomicznej branży wydawniczej, rozważą  w ciągu najbliższych kilku tygodni zorganizowanie jesiennych, krajowych targów w Warszawie. Będziemy Państwa o tym informować.

Życzymy wszystkim dobrego zdrowia mając nadzieję, że książka towarzyszy nam także w tych trudnych dniach".

content

19.03.2020 13:43

Książki pisane i udostępniane za darmo w czasie pandemii

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Łukasz Orbitowski i Szczepan Twardoch, jedni z najbardziej poczytnych polskich pisarzy, tworzą wspólną powieść na czas pandemii koronawirusa pt. "Na zarazę Zarazek". Książka jest i będzie publikowana za darmo. Autorzy zachęcają do wpłat na rzecz waki z pandemią koronawirusa. To nie jedyni twórcy, którzy zdecydowali się podjąć specjalne działania w tym trudnym dla świata okresie.

 

"Plan jest taki, żeby oderwać Państwa myśli od pandemii" — napisał w piątek na Facebooku Wojciech Chmielarz, autor poczytnych kryminałów (m.in. "Żmijowiska"), zamieszczając we wpisie nieodpłatnie pierwszy rozdział powieści, która nie ma jeszcze tytułu. Pisarz codziennie będzie wrzucać do sieci kawałek nowej książki — w sobotę pojawił się rozdział drugi, dziś — trzeci. Co więcej, do zabawy dołączył także Jakub Ćwiek.

 

Anna Brzezińska, wspierając akcję zostawania w domu, udostępniła wersję cyfrową "Sagi o zbóju Twardokęsku".   

content

19.03.2020 11:21

Konkurs :)

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Drodzy Biblionetkowicze,

mamy do rozdania w konkursie 2 nowości wyd. Copernicus Center Press Nie jesteś sam w domu: Od drobnoustrojów po krocionogi, śpieszki i pszczoły miodne: Historia naturalna stworzeń, z którymi dzielimy życie (Dunn Robert).

Pytanie konkursowe brzmi:

jak wasze interakcje z istotami żywymi zamieszkującymi środowisko domowe wpływają na wasze zdrowie i dobre samopoczucie?

Autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy książkami!

Na odpowiedzi czekamy do końca marca pod tą wiadomością, w komentarzach.

Dwa egzemplarze książek powędrują do:

dot59

olaztrola

content

08.03.2020 11:57

Ludwik Stomma nie żyje. Był publicystą i etnologiem

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Zmarł Stomma Ludwik - antropolog kultury, publicysta i etnolog Ludwik Stomma. O jego śmierci poinformowała "Polityka", dla której pisał felietony. 22 marca Stomma skończyłby 70 lat.
 

content

03.03.2020 06:00

Poznańskie Targi Książki 2020 już w ten weekend

Autor: Małgorzata_

W najbliższy piątek 6 marca rozpocznie się i potrwa do niedzieli 8 marca 2. edycja Poznańskich Targów Książki 2020 – Spotkania z wyobraźnią!

W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać ulubionych autorów i zdobyć podpis z dedykacją. Na ten moment zaplanowano spotkania ze 116 pisarzami z Polski i zagranicy. Nowa formuła wydarzenia gwarantuje literacki eklektyzm, dlatego podczas targów można spotkać przedstawicieli najróżniejszych gatunków.

[AKTUALIZACJA] W związku z pojawieniem się pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce ⇒

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: