Wiadomości

Wybierz okres czasu:

27.07.2014 00:00

Sześć alternatywnych książek do czytania na plażę

Autor: Sylwia_

mark

A może "Szczęki" do poczytania na plaży? ;)

Oryginalne zestawienie książek, które warto zabrać ze sobą nad wodę znajdziecie TUTAJ.

24.07.2014 00:00

Lato z książką

Autor: Sylwia_

mark

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na czytelnicze imprezy w trzech wakacyjnych kurortach:

26-29 lipca - Łeba
2-5 sierpnia - Mikołajki
9-12 sierpnia - Szczyrk

Szczegółowy program w rozwinięciu wiadomości.

21.07.2014 20:05

Premiera "Wierzchołka cienia", a w nim przedruk pierwszego, biblionetkowego spotkania z pisarzem!

Autor: Sylwia_

mark
Zapraszamy do zapoznania się z opowiadaniem łódzkiego prozaika i scenarzysty, Zbigniewa Wilczyńskiego (1954-2008), pod tytułem „Fala 602”. Tekst pochodzi z książki „Wierzchołek cienia”, którą BiblioNETka objęła patronatem medialnym.

Wydany przez Oddział Łódzki Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Literatów zbiór opowiadań, zawiera także przedruk pierwszego biblioNETkowego spotkania z pisarzem – był nim właśnie Zbigniew Wilczyński. Spotkanie odbyło się w lutym 2006 roku!

Link do opowiadania „Fala 602” TUTAJ
Link do Spotkania nr 1 z pisarzem Zbigniewem Wilczyńskim TUTAJ.

19.07.2014 13:00

Thor będzie kobietą, a Kapitan Ameryka zmieni kolor skóry

Autor: Sylwia_Marvel zaskoczył swoich fanów. Thor, jasnowłosy Bóg Gromu, który pojawił się na kartach komiksu w 1962 roku, ustąpi miejsca Bogini Thor. Nie będzie zmiany płci. Nie będzie też dwójki bohaterów. Będzie tylko kobieta Thor.

Jak do tego dojdzie?

18.07.2014 23:05

8 znanych pisarzy, którzy...

Autor: Sylwia_

mark

...stworzyli scenariusze do hollywoodzkich filmów.

Aldous Huxley współtwórcą scenariusza do "Dumy i uprzedzenia"? Mario Puzo i "Superman"? Nieoczywiste powiązania, garść filmowych wspomnień i tytułów, które warto poznać...

Link do zestawienia tutaj.

17.07.2014 00:00

Jak naprawdę wyglądała Jane Austen?

Autor: Sylwia_

mark

Na zlecenie Jane Austen Centre in Bath stworzono woskową figurę autorki "Dumy i uprzedzenia". Zadanie było trudne. Jedyny portret pisarki, jaki zachował się do dzisiejszego dnia, to szkic wykonany przez jej siostrę Cassandrę w 1810 roku. Zbieranie materiałów potrzebnych do jak najwierniejszego odwzorowania wyglądu Jane Austen trwało 18 miesięcy.

Więcej informacji na stronie Literadaru.

16.07.2014 23:03

Nieznane opowiadanie autora "Atlasu chmur" na Twitterze

Autor: Sylwia_

mark

Brytyjski pisarz, David Mitchell, zdecydował się na oryginalny sposób promocji swojej najnowszej książki "The Bone Clocks". Premierę zapowiedziano na wrzesień, ale już teraz można poznać świat, w którym toczy się jej fabuła. Przez kilka najbliższych dni autor zamieszcza na Twitterze nowe, dotąd nigdzie nie publikowane opowiadanie, które rozgrywa się w tym samym uniwersum, co "The Bone Clocks".

Więcej informacji na stronie Literadaru.

14.07.2014 17:25

Zmarła noblistka Nadine Gordimer

Autor: Małgorzata_

markJedna z największych współczesnych powieściopisarek, laureatka literackiego Nobla i nagrody Bookera Nadine Gordimer zmarła w swoim domu w Johannesburgu. Miała 90 lat.

10.07.2014 00:20

Ruszył portal dla niezależnych autorów Rozpisani.pl

Autor: Sylwia_


Nowa oferta self-publishingu w Grupie PWN jest dla tych, którzy chcieliby wydać książkę na własną rękę. Dzięki Rozpisanym.pl mogą skorzystać m.in. z profesjonalnej redakcji, korekty, druku, konwersji na ebooka czy promocji. Zyskują także dostęp do szerokiej dystrybucji – m.in. Amazon, Empik, Ravelo, Merlin, Gandalf. Kalkulator usług, który jest częścią serwisu, pozwala im w szybki sposób obliczyć koszty wydania książki. Portal dostarcza także przydatnych informacji (np. jak pisać czy promować własną twórczość) oraz nowinek z rynku wydawniczego.

08.07.2014 20:31

Nowe opowiadanie Rowling o Harrym Potterze

Autor: Małgorzata_

34-letni Potter wraca w krótkim opowiadaniu J.K. Rowling.

Harry Potter, Hermiona Granger i Ron Weasley przybywają na finał Quidditcha. Trójka przyjaciół "lata świetności, gdy byli nastolatkami", ma już za sobą. Dobiegający 34 lat Harry ma "ślady siwizny" we włosach i tajemniczą bliznę na policzku - związaną z jego "tajną" pracą w grupie Aurorów - czarodziejów walczących ze złem. Ale nosi wciąż swoje stare okulary, które "bardziej przystoją 12-latkowi".

Cały tekst można przeczytać na stronie pottermore.com (niestety, trzeba się zalogować).
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: