Wiadomości

Wybierz okres czasu:

29.07.2013 14:18

KsięgoZbiór 2013

Autor: Małgorzata_

KsięgoZbiór to ogólnopolska akcja polegająca na zbiorowym czytaniu w przestrzeni publicznej. W wyznaczonym miejscu i czasie zbiera się grupa osób, które po prostu zaczynają w ciszy czytać przyniesione przez siebie książki.

Tegoroczna edycja KsięgoZbioru odbędzie się w dniach 1 - 15 sierpnia.

Jest to kolejna po sukcesie Odjazdowego Bibliotekarza akcja z łódzkimi korzeniami :)

Więcej informacji na stronie KsięgoZbiór.

Aby przyłączyć się do akcji możesz zarejestrować się tutaj.

Film promujący KsięgoZbiór tutaj.

25.07.2013 13:46

Nagroda w konkursie na Najlepszą Recenzję przyznana!

Autor: chuda

Nagrodę w konkursie na najlepszą recenzję 01-15.07.2013 otrzymuje ultramaryna za tekst "Historia napisana od nowa ">Historia napisana od nowa", o książce Hilary Mantel "W komnatach Wolf Hall (Mantel Hilary) ">W komnatach Wolf Hall". Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Sponsorem nagród jest Biblioteka Śląska - więcej informacji na tej stronie.

24.07.2013 14:52

Nowy serwis Polskiego Radia na 15. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta

Autor: Małgorzata_
28 lipca mija 15. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Z tej okazji powstał specjalny radiowy serwis internetowy.
Serwis herbert.polskieradio.pl to zbiór najciekawszych radiowych wypowiedzi o poecie. Licznie zgromadzonym dźwiękom – uporządkowanym według tematów: portret twórcy, Lwów, problematyka patriotyczna twórczości Herberta, spotkania z Panem Cogito, podróże poety, jego korespondencja – towarzyszą filmy oraz galerie zdjęć.

23.07.2013 14:28

Morfina

Autor: Sylwia_

Zdrada, kobiety i przedwojenna Warszawa. Ponad 550 stron. Średnia ocena w serwisie BiblioNETka 4,92. Nominacje do prestiżowych nagród literackich, takich jak Gdynia czy Nike.

W czułym punkcie rozmowa o Morfinie Szczepana Twardocha
W czuły punkt. Rozmowy o książkach. Odcinek 3.1.

23.07.2013 10:05

Wyróżnienia Redakcji BiblioNETki przyznane!

Autor: chuda

Spośród autorów, których teksty w okresie 16-30.06.2013 trafiły do działu Najciekawsze Recenzje, wyróżniona zostaje grendella za tekst "Piastowski poker"Piastowski poker" o książce Elżbiety Cherezińskiej "Gra w kości (Cherezińska Elżbieta)">Gra w kości". Ponadto spośród autorów wszystkich tekstów zaakceptowanych przez Dział Recenzji książkowy upominek otrzymuje Kliva za tekst "Od fanów dla fanów"Od fanów dla fanów" o pracy zbiorowej "Kochamy Harry'ego Pottera: Listy czytelników (< praca zbiorowa / wielu autorów >)">Kochamy Harry’ego Pottera". Wyróżnionym BiblioNETkowiczkom serdecznie gratulujemy!

21.07.2013 20:05

Męska rzecz, damskie sprawy - Jane Austen

Autor: Sylwia_MĘSKA RZECZ,
DAMSKIE SPRAWY


W tym roku od wydania Dumy i uprzedzenia mija 200 lat. W kolejnym odcinku płciowych dyskusji Dorota Tukaj i Michał P. Urbaniak rozmawiają o książce Miłość, kłamstwa i Lizzie z serii Jane Austen XXI wieku.

Dyskusja TUTAJ

18.07.2013 00:00

Krakon 2013

Autor: Małgorzata_

krakon
W dniach 25 - 28 lipca (czwartek - niedziela) odbędzie się 3. edycja ogólnopolskiego zlotu miłośników fantastyki - Krakon 2013.
Krakon 2013 w tym roku zostanie ugoszczony przez Akademię Górniczo Hutniczą, a zwłaszcza Wydział Odlewnictwa, EAIiIB AGH oraz klub Studio, które mieszczą się w Krakowie. Gośćmi bloku literackiego będą m.in. Jakub Ćwiek, Anna Kańtoch, Aneta Jadowska oraz... Graham Masterton.

16.07.2013 23:27

Dora Wilk x 3 - fragmenty trzech powieści Anety Jadowskiej

Autor: Sylwia_

dora_bogowie

Znacie Dorę Wilk? W linku kryją się fragmenty trzech powieści Anety Jadowskiej, gościa BiblioNETki w trwającym właśnie spotkaniu z pisarzem.

Spotkanie z Anetą Jadowską.

15.07.2013 11:06

Nagroda w konkursie na Najlepszą Recenzję przyznana!

Autor: chuda

Nagrodę w konkursie na najlepszą recenzję 16-30.06.2013 otrzymuje Lotta II za tekst "Energico, furioso, tutta la forza*">Energico, furioso, tutta la forza", o książce Andrzeja Makowieckiego "Ja, Urbanator: Awantury muzyka jazzowego (Makowiecki Andrzej (pseud. Dołęga-Łada Andrzej, McKey Andrew))">Ja, Urbanator: Awantury muzyka jazzowego". Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Sponsorem nagród jest Biblioteka Śląska - więcej informacji na tej stronie

14.07.2013 14:13

Tajemnica J.K.Rowling

Autor: Sylwia_

nowajkr
Pisarz Robert Galbraith, który zadebiutował 30 kwietnia bieżącego roku powieścią detektywistyczną „The Cuckoo’s Calling” to... J.K. Rowling.

”Miałam nadzieję, że ta tajemnica zachowa się dłużej, ponieważ bycie Robertem Galbraithem było bardzo uwalniającym doświadczeniem. Wspaniale było wydać tę książkę bez żadnego szumu wokół niej czy oczekiwania, to była dla mnie czysta przyjemność, żeby opublikować ją pod innym nazwiskiem" - wyznała J.K.Rowling w "The Sunday Times".


Źródło informacji: Harry Potter kolekcja oraz The Independent

14.07.2013 00:00

Premiera spektaklu „Wszyscy byli odwróceni”

Autor: Małgorzata_


Jeden z najciekawszych polskich reżyserów teatralnych, Michał Zadara, wystawi opowiadanie Marka Hłaski „Wszyscy byli odwróceni”. Premiera spektaklu odbędzie się 18 lipca, w nowo otwartym Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

12.07.2013 09:16

Wywiad z MACIEJEM JASTRZĘBSKIM

Autor: Sylwia_Zapraszamy do lektury wywiadu z MACIEJEM JASTRZĘBSKIM, dziennikarzem, reporterem, korespondentem Polskiego Radia, autorem książki Matrioszka Rosja i Jastrząb.

11.07.2013 00:11

Odjazdowy Bibliotekarz 2013

Autor: Sylwia_W dniach od 1 maja do 9 czerwca po raz czwarty odbyła się akcja Odjazdowy Bibliotekarz. Do udziału zgłosiło się 205 miejscowości z całej Polski.

W porównaniu do ubiegłego roku Odjazdowi Bibliotekarze podwoili liczbę rajdów, a liczba uczestników wzrosła ponad dwukrotnie.

11.07.2013 00:00

Darłowskie Spotkania Literackie 2013

Autor: Małgorzata_

W dniach 18 - 20 lipca (czwartek - sobota) odbędą się Darłowskie Spotkania Literackie, w ramach których będzie można porozmawiać z kilkoma znanymi twórcami i badaczami kryminałów. Sprawdźcie program imprezy na stronie Zbrodni w Bibliotece i dołączcie do wydarzenia na Facebooku.

08.07.2013 13:21

Wyróżnienia Redakcji BiblioNETki przyznane!

Autor: chuda

Spośród autorów, których teksty w okresie 01-15.06.2013 trafiły do działu Najciekawsze Recenzje, wyróżniona zostaje Ka.ja za tekst "Zapiski śmiertelnie pijanego"Zapiski śmiertelnie pijanego" o książce Charlesa Bukowskiego "Na południe od nigdzie: Zapiski żywcem pogrzebanego (Bukowski Charles)">Na południe od nigdzie: Zapiski żywcem pogrzebanego". Ponadto spośród autorów wszystkich tekstów zaakceptowanych przez Dział Recenzji książkowy upominek otrzymuje Agnieszka-M4 za tekst "O przeciekającym dachu i zakochanej parze, czyli "życie jest nowelą""O przeciekającym dachu i zakochanej parze, czyli życie jest nowelą" o książce Mazo de la Roche "Pan na Jalnie (Roche Mazo de la (właśc. Roche Marie Sophie lub Roche Mazo Louise))">Pan na Jalnie". Wyróżnionym BiblioNETkowiczkom serdecznie gratulujemy!

06.07.2013 22:35

Sopot Parkiem Książki

Autor: Małgorzata_


Park Książki to otwarta dla wszystkich letnia czytelnia przy plaży w Parku Północnym, w której odbędzie się wiele wydarzeń zachęcających do codziennego kontaktu z książką. Weekendy z lekturą zaczną się 7 lipca (niedziela) przed Zatoką Sztuki i potrwają aż do zakończenia Festiwalu Literackiego Sopot.

Gościem pierwszego Parku Książki, 7 lipca, będzie Maciej Pisuk, scenarzysta, pisarz, fotograf, autor scenariusza głośnego filmu "Jesteś Bogiem".

06.07.2013 15:01

Urodzinowa pocztówka

Autor: Sylwia_


10 lipca obchodzi 88 urodziny, znamy go jako autora Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa, Księgi urwisów czy Sposobu na Alcybiadesa. Powołał do literackiego życia tak oryginalnych bohaterów jak Chryzostom Cherlawy czy Wieńczysław Nieszczególny.

Wszyscy, którzy zaczytywali się w powieściach Edmunda Niziurskiego mogą złożyć mu życzenia wysyłając urodzinową kartkę na adres:

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawa
ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-079 Warszawa
z dopiskiem "dla Pana Edmunda"

Akcję zainicjowało Cieszyńskie Transgraniczne Centrum Wolontariatu.

Wydarzenie na Facebooku

01.07.2013 23:44

Konkurs z "Japońskimi słodyczami"

Autor: Sylwia_Zapraszamy do udziału w KONKURSIE z "Japońskimi słodyczami".

01.07.2013 13:54

Miesiąc Spotkań Autorskich 2013

Autor: Małgorzata_

1 lipca rozpoczyna się kolejna edycja Miesiąca Spotkań Autorskich. Jednocześnie w kilku miastach - w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu - odbywać się będą spotkania z autorami z Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii. W sumie zaprezentuje się 62 autorów.
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: