Dla Prasy

BiblioNETka.pl to serwis internetowy poświęcony książkom. Nie jest po prostu kolejną stroną, która prezentuje informacje o świecie książek i o pisarzach. BiblioNETka jest zarówno forum wymiany opinii o książkach, jak i bardzo szybko rosnącą bazą informacji na temat książek, a także miejscem, gdzie osoba poszukująca książek może uzyskać rekomendacje interesujących ją pozycji.

Początki BiblioNETki sięgają 2001 roku. System powstał jako element pracy magisterskiej na wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Przewidziany był do użycia jako mechanizm wspomagający decyzje klienta księgarni internetowej.

Pierwsza wersja systemu, działająca przez kilka miesięcy 2001 roku, służyła jedynie przetestowaniu skuteczności algorytmu polecającego książki. Jednak zainteresowanie użytkowników okazało się tak duże - ujawniając niespodziewanie ogromne zapotrzebowanie na tego typu serwis - że BiblioNETka na stałe trafiła do sieci. W ten sposób przekształciła się, od sierpnia 2003, w odrębny, samodzielnie funkcjonujący serwis internetowy.

Należy wspomnieć, że serwis BiblioNETka.pl został wyróżniony za zaangażowanie we wszechstronną promocję książki w konkursie Papierowy ekran 2007. W 2010 roku BiblioNETka zdobyła w tym samym konkursie Nagrodę Czytelników.

Od stycznia 2014 BiblioNETka jest częścią Grupy PWN.

W kwestiach prasowych / medialnych prosimy o kontakt poprzez e-mail:
newsy@biblionetka.pl

 

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: