FAQ - najczęściej zadawane pytania

Ile książek powinienem(am) ocenić?


Im więcej, tym lepiej. Ocenienie 30-40 książek pozwoli na otrzymywanie systemowych rekomendacji kolejnych lektur, a także umożliwi dodawanie nowych pozycji w katalogu BiblioNETki


Czy oceniać książki, które kiedyś mi się podobały, ale teraz nie miałbym(abym) ochoty po nie sięgnąć?


Jeśli chodzi o książki z jakiegoś konkretnego gatunku, np. literatura dziecięca, to tak. Kiedy prosi się system o rekomendację, to można wybierać gatunki książek, które ma polecać, więc jeśli nie chce się czytać książek tego gatunku, to można je wykluczyć z odpowiedzi systemu.


Oceniłem(am) dużo książek (ponad 40), a mimo to system nie chce mi nic polecić.


To się zdarza, szczególnie jeśli wprowadzasz dużo nowych książek. Ponieważ nikt inny ich jeszcze nie ocenił, to system nie ma porównania i nie potrafi wysnuć z tego żadnych sensownych wniosków. Spróbuj innym razem - być może w bazie danych pojawią się użytkownicy, którzy mają gust podobny do Twojego i system będzie miał wystarczającą wiedzę, żeby polecić Ci jakieś książki.

Możesz też spróbować ocenić więcej książek - być może znajdą się wśród nich książki czytane przez innych użytkowników systemu, a tym samym system będzie mógł dać jakąś sensowną rekomendację.


Zauważyłem(am) błąd w bazie danych - jak mam go zgłosić?


Jeśli błąd dotyczy konkretnej książki, recenzji, albo autora, po prostu wejdź na jego/jej stronę i wybierz opcję "Zgłoś błąd" (opcję widać tylko kiedy jesteś zalogowany(a)). W innym przypadku prosimy pisać na adres podany w stopce strony.


Chcę ocenić książkę, której nie ma w BiblioNETce. Co mam zrobić?


Musisz mieć ocenione co najmniej 30 książek, aby móc dodawać nowe pozycje.

Najpierw znajdź autora tej książki. Jeśli jeszcze go nie ma w BiblioNETce, dodaj go: wybierz z górnego menu "Katalog", a następnie z menu po prawej stronie "Dodaj autora". Jeśli autor już jest w systemie, wejdź na stronę z jego książkami (korzystając z katalogu alfabetycznego lub z wyszukiwarki). Po prawej stronie pojawi się menu, w którym znajdziesz opcję "dodaj nową książkę".


Nie mogę dodać książki, dlaczego?


Musisz mieć ocenione co najmniej 30 książek, aby móc dodawać nowe pozycje.

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: