FAQ - najczęściej zadawane pytania

Ile książek powinienem(am) ocenić?

Im więcej, tym lepiej. Przy ilości 10-20 raczej nie należy spodziewać się sensownych odpowiedzi od systemu. Generalnie sugerowałbym ocenienie przynajmniej 30-40 książek.

na górę

Czy oceniać książki, które kiedyś mi się podobały, ale teraz nie miałbym(abym) ochoty po nie sięgnąć?

Jeśli chodzi o książki z jakiegoś konkretnego gatunku, np. literatura dziecięca, to tak. Kiedy prosi się system o rekomendację, to można wybierać gatunki książek, które ma polecać, więc jeśli nie chce się czytać książek tego gatunku, to można je wykluczyć z odpowiedzi systemu.

na górę

Oceniłem(am) dużo książek (ponad 40), a mimo to system nie chce mi nic polecić.

To się zdarza, szczególnie jeśli wprowadzasz dużo nowych książek. Ponieważ nikt inny ich jeszcze nie ocenił, to system nie ma porównania i nie potrafi wysnuć z tego żadnych sensownych wniosków. Spróbuj innym razem - być może w bazie danych pojawią się użytkownicy, którzy mają gust podobny do Twojego i system będzie miał wystarczającą wiedzę, żeby polecić Ci jakieś książki.

Możesz też spróbować ocenić więcej książek - być może znajdą się wśród nich książki czytane przez innych użytkowników systemu, a tym samym system będzie mógł dać jakąś sensowną rekomendację.

na górę

Zauważyłem(am) błąd w bazie danych - jak mam go zgłosić?

Jeśli błąd dotyczy konkretnej książki, recenzji, albo autora, po prostu wejdź na jego/jej stronę i wybierz opcję "Zgłoś błąd" (opcję widać tylko kiedy jesteś zalogowany(a)). W innym przypadku prosimy pisać na adres podany w stopce strony.

na górę

Chcę ocenić książkę, której nie ma w BiblioNETce. Co mam zrobić?

Musisz mieć ocenione co najmniej 30 książek, aby móc dodawać nowe pozycje.

Najpierw znajdź autora tej książki. Jeśli jeszcze go nie ma w BiblioNETce, dodaj go: wybierz z górnego menu "Katalog", a następnie z menu po prawej stronie "Dodaj autora". Jeśli autor już jest w systemie, wejdź na stronę z jego książkami (korzystając z katalogu alfabetycznego lub z wyszukiwarki). Po prawej stronie pojawi się menu, w którym znajdziesz opcję "dodaj nową książkę".

na górę

Nie mogę dodać książki, dlaczego?

Musisz mieć ocenione co najmniej 30 książek, aby móc dodawać nowe pozycje.

na górę

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: