Wiadomości

Wybierz okres czasu:

30.04.2014 15:04

Polska Izba Książki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Moja ulubiona księgarnia"

Autor: miłośniczka

Do konkursu należy zgłaszać indywidualne prace wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie (mogą to być zarówno prace plastyczne, jak i prezentacje multimedialne). Prace powinny zawierać co najmniej dwa zdjęcia księgarni oraz pisemne uzasadnienie, dlaczego właśnie ta księgarnia jest Waszą ulubioną. Termin nadsyłania prac zaplanowany jest na 23 kwietnia – 31 lipca 2014. Autorzy trzech najlepszych otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe.

29.04.2014 19:20

Rozpoczęło się wielkie liczenie - "Kroniki raka" wspierają akcję

Autor: Sylwia_

Kiedy po raz pierwszy zdiagnozowano raka? Czym próbowano leczyć go w najdawniejszych czasach? Czy rzeczywiście regularne spożywanie warzyw może uchronić nas przed nowotworem? Czym tak naprawdę jest rak? Dlaczego powstaje?

Odpowiedzi na te pytania szuka uznany autor książek popularnonaukowych George Johnson w niezwykłej pozycji –
"Kroniki raka". Są one w równym stopniu „biografią” raka, jaki i opowieścią o zmaganiach Nancy, żony autora, z jej chorobą.

Część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przekazana na rzecz kampanii "Policzmy się z rakiem".

"Policzmy się z rakiem" to całoroczna inicjatywa zagrzewająca do walki z rakiem. Z pomocą portalu policzmysie.pl powstaje wspierającą się społeczność osób, które walczą z rakiem, wygrali z nim oraz tych, którzy wspierają najbliższych w pokonywaniu choroby.

Raz w roku, podczas wybranego majowego tygodnia, przeprowadzane jest w Internecie WIELKIE LICZENIE wszystkich tych, którzy chcieliby zamanifestować swoje wsparcie dla osób zmagających się z chorobą nowotworową.

Chcesz dołączyć do akcji? Link do strony: www.policzmysię.pl.

27.04.2014 13:07

Najlepsze recenzje marca - nagrody!

Autor: Sylwia_

mark Nagrodę główną w konkursie na najlepszą recenzję 01-15.03.2014 otrzymuje Carmaniola za tekst "Owoce kwiatów czasu" o książce "Klan czerwonego sorga".

Nagrodę główną w konkursie na najlepszą recenzję 16-31.03.2014 otrzymuje Bloom za tekst "Ostatnie dźwięki partytury" o książce "Śpiewaj ogrody" .

Nagrodą główną są książki/książka o wartości do 70 zł, które autor zwycięskiej recenzji wybiera samodzielnie.

Ponadto spośród autorów recenzji opublikowanych w marcu postanowiliśmy wyróżnić nagrodą BiblioNETkowiczów...

Lotta II za tekst "Najważniejsza liczba ludzkości" o powieści "Pchły, plotki a ewolucja języka".
Bloom, za tekst "Transformacji nie było, czyli słów kilka o zaniku i powrocie centrali" o książce "Powrót Centrali: Literatura w nowej rzeczywistości"
Frider za tekst "Melanż" o książce "Ararat"
Malynosorozec za tekst "Prawie dwa tysiące stron czystego szaleństwa" o "Tyrania nocy".

Autorzy wyróżnionych recenzji będą mogli wybrać nagrodę spośród książek objętych patronatem BiblioNETki. Wkrótce skontaktujemy się mailowo w sprawie nagrody. Sponsorem nagród jest serwis BiblioNETka.pl.

26.04.2014 00:00

Z Kells do Krakowa

Autor: Sylwia_Już po raz drugi Polskie Towarzystwo Kaligraficzne, Szkoła Kaligrafii & Iluminatorstwa oraz Klasztor OO. Karmelitów na Piasku zapraszają na cykl darmowych warsztatów w ramach akcji „Z Kells do Krakowa”. Wydarzenie to ponownie zostało objęte honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Stanisława kardynała Dziwisza oraz biskupa Grzegorza Rysia. Na uwagę zasługuje fakt, iż „Z Kells do Krakowa” zajęło I miejsce w konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najlepszą inicjatywę promującą kulturę czytania.

BiblioNETka objęła wydarzenie patronatem medialnym.

25.04.2014 17:42

Ekranizacja "Nocy żywych Żydów"

Autor: Małgorzata_

Jak poinformowało Wydawnictwo W.A.B., Grupa Wydawnicza Foksal podpisała z WaterColor Studio umowę na ekranizację powieści Igora Ostachowicza „Noc żywych Żydów”.

Źródło: www.facebook.com/wydawnictwo.wab

24.04.2014 11:13

Zmarł Tadeusz Różewicz

Autor: Sylwia_

Tadeusz Różewicz, jeden z najwybitniejszych polskich poetów zmarł w czwartek rano we Wrocławiu. W październiku skończyłby 93 lata.

Źródło: wyborcza.pl.

22.04.2014 16:02

Wymienialnia książek w Kordegardzie

Autor: miłośniczka

W najbliższą sobotę 26 kwietnia w godzinach 16:00-18:00 w warszawskiej Kordegardzie (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17) odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek.

17.04.2014 23:01

Nie żyje Gabriel García Márquez

Autor: Eida

Gabriel García Márquez nie żyje. Kolumbijski noblista zmarł w czwartek 17 kwietnia 2014 roku. Miał 87 lat. W ostatnich tygodniach zmagał się z zapaleniem płuc. Był jednym z najwybitniejszych twórców tzw. realizmu magicznego.

17.04.2014 22:46

Radosnych!

Autor: Sylwia_

mark

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, dużo wiosennego słońca, miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych i mnóstwa okazji do refleksji i odpoczynku życzy Zespół BiblioNETki.

12.04.2014 18:08

Spotkania Klubu z Kawą nad Książką w Krakowie, Sosnowcu, Kielcach i Żyrardowie

Autor: miłośniczka

W najbliższym czasie w oddziałach Klubu z Kawą nad Książką rozmowy toczyć się będą wokół Na wschód od Edenu Johna Steinbecka, Mausa Arta Spiegelmana, Poszukiwaczy muszelek Rosamunde Pilcher oraz Ciemno, prawie noc Joanny Bator. Kluby z Kawą nad Książką działają przy organizacji Miasto Słów.

12.04.2014 14:42

Diamentowy szlak - konkurs

Autor: Sylwia_Zapraszamy do konkursu z "diamentowymi" książkami.
Do wygrania powieść Mercè Rodoredy "Diamentowy Plac", marcowa nowość wydawnictwa Pascal.
Link do konkursu TUTAJ

11.04.2014 15:59

Zmarła autorka pamiętników Adriana Mole'a

Autor: Sylwia_

W czwartek, w wieku 68 lat, zmarła Sue Townsend.
Największą sławę przyniosła jej seria o Adrianie Mole'u. Książki przetłumaczono na 30 języków, na ich podstawie powstały liczne sztuki teatralne, nakręcono również serial ze Stephenem Manganem w roli głównej.
Sue Townsend cierpiała na cukrzycę od 1999 roku. Choroba spowodowała u niej między innymi utratę wzroku.

10.04.2014 17:19

Finaliści Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Autor: Sylwia_

markZnane są już nazwiska piątki finalistów w tegorocznej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Są to:

1. Elisabeth Asbrink, W Lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa, ze szwedzkiego przełożyła Irena Kowadło-Przedmojska, Wydawnictwo Czarne
2. Katherine Boo, Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju, z angielskiego przełożyła Adriana Sokołowska-Ostapko, Wydawnictwo Znak
3. Mark Danner, Masakra w El Mozote. Opowieść o deprawacji władzy, z angielskiego przełożył Krzysztof Umiński, Wydawnictwo Wielka Litera
4. Wojciech Jagielski, Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli, Wydawnictwo Znak
5. Filip Springer, Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach, Wydawnictwo Karakter i Muzeum Sztuki Nowoczesnej

09.04.2014 16:29

Nowa powieść Kundery

Autor: Małgorzata_

Wielki powrót słynnego pisarza. Tak francuski dziennik „Le Figaro” określił nową powieść Milana Kundery, „La fête de l’insignifiance” (z fr. „Święto nieistotności”), która ukazała się we Francji na początku kwietnia.

Źródło: booklips.pl

08.04.2014 00:00

Spotkanie z Martą Kisiel w Warszawie

Autor: gosiaw

mark


Sympatycy Marty Kisiel i jej twórczości mają okazję spotkać się z autorką w Warszawie, 12 kwietnia, o godz. 14.00 w księgarni Matras przy alei Solidarności 113. Spotkanie poprowadzi Michał Czajkowski, redaktor bloga FUNtastyka.

07.04.2014 21:33

Spotkanie z Pawłem Smoleńskim w Krakowie

Autor: tynulec

Dnia 9 kwietnia o godz. 19:00 w Cafe Cheder przy ulicy Św. Józefa 36 w Krakowie odbędzie się spotkanie z Pawłem Smoleńskim, promujące zbiór reportaży "Oczy zasypane piaskiem".

07.04.2014 00:00

Trzecia edycja Konkursu Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej

Autor: Sylwia_

mark Trzecia edycja Konkursu Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej pod patronatem honorowym JM Rektora UŚ Prof. zw. dra hab. Wiesława Banysia.

9 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00, w ramach 10. Studenckiego Festiwalu Nauki Uniwersytetu Śląskiego, odbędzie III Konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka”, działające przy Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ. Patronat honorowy nad trzecią edycją Konkursu objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

BiblioNETka objęła konkurs patronatem medialnym.

06.04.2014 18:55

Odjazdowy Bibliotekarz rusza po raz piąty!

Autor: Sylwia_

Rozpoczęły się zapisy lokalnych edycji Odjazdowego Bibliotekarza

Organizatorzy rajdów Odjazdowy Bibliotekarz mogą już rejestrować swój udział w tegorocznej edycji kampanii. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na stronie akcji. Na Odjazdowej Mapie pojawiło się blisko już 50 miejscowości!

Odjazdowy Bibliotekarz – to ogólnokrajowa kampania, składająca się z szeregu rajdów rowerowych, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni.

BiblioNETka objęła akcję patronatem medialnym.

05.04.2014 14:15

Marcin Wroński i Wojciech Chmielarz nagrodzeni na Festiwalu "Kryminalna Piła"

Autor: Małgorzata_

markmark

Marcin Wroński został laureatem nagrody literackiej Festiwalu "Kryminalna Piła" za najlepszą miejską powieść kryminalną. Nagrodzony został kryminał Pogrom w przyszły wtorek (Wroński Marcin)">"Pogrom w przyszły wtorek".

Dodatkową nagrodę Komendanta Szkoły Policji w Pile za najciekawszy artystycznie i etycznie rozważny literacki obraz postaci policjanta otrzymał autor powieści „Farma lalek” Wojciech Chmielarz.

Źródło: www.kryminalnapila.pl

05.04.2014 00:00

Spotkanie z Martą Mizuro w ramach Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego „Silesiana”

Autor: Małgorzata_

mark


Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martą Mizuro, poświęcone jej najnowszej książce "Cicha przystań" - w czwartek 10 kwietnia o godz. 17.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie organizowane jest w ramach Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego „Silesiana”.

Więcej szczegółów na: dswsilesiana.blogspot.com

02.04.2014 15:52

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Autor: Małgorzata_

markŚwiatowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena.

Źródło: www.ibby.pl

02.04.2014 11:25

Hrabal-100

Autor: Małgorzata_

mark
28 marca minęła setna rocznica urodzin Bohumila Hrabala. Z tej okazji Czuły Barbarzyńca, Czeskie Centrum, Teatr Barakah i Konfederacka 4 w Krakowie zapraszają na Demonstrację Literacką Hrabal-100.

W programie wydarzenia:

2 kwietnia, godz. 19.00 - restauracja Konfederacka 4
Premiera książki Tomasa Mazala - "Praga z Hrabalem" i spotkanie z autorem oraz tłumaczem książki Jakubem Pacześniakiem.

3 kwietnia, godz. 19.00 - Teatr Barakah (ul. Paulińska 28)
Hrabalolodzy Tomáš Mazal oraz Václav Špale zaprezentują spektakl multimedialny poświęcony życiu i twórczości Hrabala.

Wstęp wolny

Informacje nadesłała: Agnieszka (agnesines)
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: