Wiadomości

Wybierz okres czasu:
content

30.01.2020 09:21

"Orzechowa czarownica" patronat medialny

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

3 lutego będzie miała premierę książka "Orzechowa czarownica" - nasz kolejny patronat medialny. Jest to powieść przygodowa adresowana dla czytelników 12+.

Ona – wulkan energii i ciekawska buntowniczka. On – nieśmiały wielbiciel fizyki. Co może połączyć tak różne charaktery?

Zamknięty na cztery spusty ogród z nieznanych powodów przyciąga do siebie nastoletnią Hazel. Chcąc rozwikłać jego tajemnicę, dziewczyna nawiązuje znajomość z Colinem, cichym miłośnikiem fizyki. Od tej pory razem próbują odkryć, co skrywa zagadkowe miejsce. Jej dociekliwość i jego zamiłowanie do nauki idealnie się uzupełniają. Jednak pytań jest coraz więcej, a odpowiedzi wciąż brakuje.
Czy można wierzyć w to, co mówią mieszkańcy miasta? Jaką tajemnicę skrywa zamknięty ogród?
A przede wszystkim, dlaczego jest zamknięty?

Czy ktokolwiek ma możliwość wpływu na przeszłość, a co za tym idzie… na teraźniejszość?

content

29.01.2020 17:48

Zdobądź własny egzemplarz "Małych kobietek" w kinie Cinema City

Autor: Małgorzata_

Kinowa premiera najnowszej ekranizacji ponadczasowej powieści Louisy May Alcott "Małe kobietki" już w najbliższy piątek. Z tej okazji na widzów premierowych seansów we wszystkich kinach Cinema City czeka specjalna niespodzianka. Wydawca książki o siostrach March ukrył jej egzemplarze w salalach kinowych, w których będą odbywać się seanse filmu. Warto się dobrze rozejrzeć, każdy może trafić na wspaniały prezent. Ta edycja książki zawiera dwie powieści "Małe kobietki" i kontynuację "Dobre żony" zilustrowane zdjęciami z filmu. Jest przepiękna. W filmie sama książka ma swoje miejsce, jest jedną z bohaterek ekranizacji.

content

29.01.2020 07:59

Spotkanie z Anną Herbich w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Anną Herbich i bohaterkami Dziewczyn ocalałych,  które odbędzie się w ramach cyklu Czytelnia POLIN

5 lutego, godzina 18:00

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,

ul. Anielewicza 6

Zapraszamy na rozmowę wokół książki, a także na spotkanie z autorką i podpisywanie egzemplarzy Dziewczyn ocalałych.

content

22.01.2020 23:49

Netflix stawia na „Wiedźmina”? Zapowiedź filmu anime „Wiedźmin: Zmora Wilka”

Autor: Małgorzata_

Odkąd Henry Cavill wcielił się w postać Geralta z Rivii w „Wiedźminie” Netflixa, zaczęły krążyć plotki o animowanym projekcie. Miałby on zostać wydany w przerwie pomiędzy sezonem 1 a sezonem 2. Było wiele spekulacji, ale konkretnych informacji brakowało, aż do dziś. Platforma Netflix potwierdziła, bowiem nieoficjalne doniesienia i zapowiedziała film anime w świecie wydanego w grudniu serialu - „Wiedźmin: Zmora Wilka” (w oryginale The Witcher: Nightmare of the Wolf). Data premiery nie jest znana.

content

20.01.2020 17:18

Powieść „Horyzont” Jakuba Małeckiego zostanie zekranizowana

Autor: Małgorzata_

Najnowsza powieść Jakuba Małeckiego „Horyzont” – trafi wkrótce na ekrany kin. Za reżyserię produkcji będzie odpowiadał Bodo Kox, twórca filmów „Człowiek z magicznym pudełkiem” czy „Dziewczyna z szafy”.

Powieść „Horyzont” opowiada historię Mańka i Zuzy, sąsiadów z warszawskiego Mokotowa. Były saper stara się spisać wspomnienia z misji w Afganistanie, a kobieta próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę. Losy tych dwojga łączą się w wyjątkowy sposób, tworząc zaskakującą opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze, ale też próbach znalezienia właściwej wersji siebie.

content

20.01.2020 17:09

Pierwsze zdjęcia z serialu „The Watch” inspirowanego twórczością Pratchetta

Autor: Małgorzata_

BBC America udostępniło pięć zdjęć z powstającego serialu „The Watch”, na podstawie bestsellerowego cyklu Świat Dysku autorstwa Terry’ego Pratchetta.

Akcja „The Watch” osadzona jest w fikcyjnym mieście Ankh-Morpork, w którym zalegalizowano przestępczość. Fabuła skupi się na dwójce strażników miejskich, którzy po dziesięcioleciach bezradności w końcu postanawiają ocalić swoje skorumpowane miasto.

content

16.01.2020 20:37

Christopher Tolkien, syn J.R.R. Tolkiena, nie żyje

Autor: Małgorzata_

Christopher Tolkien zmarł 16 stycznia, w wieku 95 lat, w miejscowości Draguignan we francuskiej prowincji Var. Był wykładowcą akademickim, redagował także wydane pośmiertnie dzieła swego ojca, J.R.R. Tolkiena.

Przez wiele lat zajmował się opieką i pielęgnacją dziedzictwa ojca oraz badał jego twórczość. Za jego sprawą świat ujrzał „Silmarillion” czy niedawny „Upadek Gondolinu”. Ponadto, znany jest także, jako autor map do „Władcy Pierścieni”, które zdobiły tomy wydane w latach 50.

content

16.01.2020 09:03

Paszporty Polityki 2019

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Poznaliśmy laureatów Paszportów Polityki. Nagrodą zostali uhonorowani twórcy z siedmiu kategorii, specjalną nagrodę Kreatora Kultury otrzymała noblistka Olga Tokarczuk. W kategorii Literatura nagrodę otrzymała Dominika Słowik za powieść "Zimowla".

content

12.01.2020 16:10

„The New York Times” poleca książki Twardocha i Szabłowskiego

Autor: Małgorzata_

„Król” Szczepana Twardocha i „Jak nakarmić dyktatora” Witolda Szabłowskiego znalazły się na liście „Najbardziej oczekiwanych książek 2020 roku”, stworzonej przez dziennikarzy „The New York Times”.

Powieść Twardocha, którą na język angielski przetłumaczył Sean Bye, będzie dostępna na Amazonie już 11 kwietnia. Angielski tytuł „Króla” to „The King of Warsaw”. Z kolei „Jak nakarmić dyktatora” w przekładzie Antonii Lloyd-Jones ukaże się w USA 28 kwietnia pod tytułem „How to feed a Dictator”.

content

03.01.2020 21:55

Zmarł Bogusław Polch

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Polch Bogusław  - był autorem ilustracji i rysunków do takich serii jak „Kapitan Żbik”, „Wiedźmin” i „Funky Koval”.

Swoją karierę zawodową w branży komiksowej Bogusław Polch rozpoczął zeszytem „Złoty Mauritius” z serii o Kapitanie Żbiku. To właśnie przy tym kultowym komiksie poświęconym ikonie Milicji Obywatelskiej rysownik pracował najwięcej na wczesnym etapie twórczości.

 
content

03.01.2020 17:11

George R.R. Martin otworzył własną księgarnię!

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Martin George R. R. w 2013 roku w Santa Fe w Stanach Zjednoczonych otworzył kino, które nazwał Jean Cocteau - na cześć francuskiego poety.

Obecnie Martin otworzył księgarnię, która jest powiązana z nazwą kina: Beastly Books (ang. Beastly to tytuł książki "Piękna i Bestia"). To właśnie Jean Cocteau w 1946 roku stworzył film pt. "Piękna i Bestia".

W jego książnicy będą sprzedawane zwłaszcza książki z oryginalnymi autografami autorów. Martin miał zawrzeć porozumienia z wieloma znanymi pisarzami, którzy zgodzili się przysłać do księgarni kopie książek z własnymi podpisami. Co więcej, w ofercie sklepu dostępne mają być też powieści Martina z autografem znanego twórcy fantasy.

 

03.01.2020 16:56

"ZBRODNIA TO NIESŁYCHANA", CZYLI ZABÓJSTWO W LITERATURZE

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Przedstawiam konkurs nr 234, który przygotowała niedźwiedź z tobołem

„ZBRODNIA TO NIESŁYCHANA”, CZYLI ZABÓJSTWO W LITERATURZE - konkurs nr 234


W pierwszym tegorocznym konkursie zapraszam Was, żebyście wraz ze mną podążyli tropem literackich zbrodni i zbrodniarzy. Prześledzimy morderstwa już dokonane i te dopiero planowane, udane i niekoniecznie, przypadkowe i dokonane z pełną premedytacją, a także takie rozumiane całkiem metaforycznie.
 

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: