Dodany: 2020-01-03 21:55|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Zmarł Bogusław Polch


Polch Bogusław  - był autorem ilustracji i rysunków do takich serii jak „Kapitan Żbik”, „Wiedźmin” i „Funky Koval”.

Swoją karierę zawodową w branży komiksowej Bogusław Polch rozpoczął zeszytem „Złoty Mauritius” z serii o Kapitanie Żbiku. To właśnie przy tym kultowym komiksie poświęconym ikonie Milicji Obywatelskiej rysownik pracował najwięcej na wczesnym etapie twórczości. 

Polch stworzył rysunki do ośmiu numerów słynnego tytułu, w tym po raz ostatni w 2013 roku do komiksu „Tajemnica Plaży w Pourville”. W latach 80. i 90. utalentowany rysownik stał się z kolei rozpoznawalny wśród fanów fantasy i science fiction. Pracował bowiem nad komiksami z serii „Bogowie z kosmosu”, „Funky Koval” i przede wszystkim nad pewną adaptacją popularnej wówczas sagi o łowcy potworów.

W skład wspomnianych zeszytów weszło pięć adaptacji opowiadań Andrzeja Sapkowskiego („Drogi bez powrotu”, „Granicy możliwości”, „Mniejszego zła”, „Ostatniego życzenia” oraz „Wiedźmina”). Oprócz tego w skład serii wszedł też jeden autorski komiks napisany na bazie nigdy nie powstałego opowiadania dyskutowanego przez twórców. Autorem scenariusza do „Wiedźmina” był Maciej Parowski, za rysunki w każdym z dzieł odpowiadał Bogusław Polch, a za kolory Danuta Polch.

Współautor popularnych komiksów pracował również w branży reklamowej i tworzył projekty okładek książek, a w 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. 

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: Ged 2020-01-08 19:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Polch Bogusław  &n... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Kolejny towarzysz dzieciństwa...
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: