Dodany: 03.01.2020 16:56|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

"ZBRODNIA TO NIESŁYCHANA", CZYLI ZABÓJSTWO W LITERATURZE

Przedstawiam konkurs nr 234, który przygotowała niedźwiedź z tobołem

„ZBRODNIA TO NIESŁYCHANA”, CZYLI ZABÓJSTWO W LITERATURZE - konkurs nr 234  - kliknij, a przeniesiesz się do postu z fragmentami konkursu.

W pierwszym tegorocznym konkursie zapraszam Was, żebyście wraz ze mną podążyli tropem literackich zbrodni i zbrodniarzy. Prześledzimy morderstwa już dokonane i te dopiero planowane, udane i niekoniecznie, przypadkowe i dokonane z pełną premedytacją, a także takie rozumiane całkiem metaforycznie.

Waszym zadaniem jest rozpoznanie skąd pochodzą przytoczone fragmenty – należy podać tytuł książki oraz jej autora. W przypadku utworów poetyckich proszę o tytuł wiersza, nie zbioru. Za każde poprawne wskazanie (tytułu lub autora) otrzymujecie 1 punkt. Fragmentów jest 30, więc maksymalnie można uzbierać 60 punktów. Zwycięzcą zostaje osoba (lub osoby, w przypadku remisu), której uda się zdobyć najwięcej punktów.

Nie trzeba rozpoznać wszystkich fragmentów, aby wziąć udział w konkursie – liczba strzałów jest nieograniczona. Poza tym obiecuję, że będę podpowiadać :). Uczestnicy mogą też sobie pomagać nawzajem na forum.

Odpowiedzi proszę przysyłać za pomocą PW.

Termin nadsyłania odpowiedzi mija 16 stycznia o godzinie 22.00.