Wiadomości

Wybierz okres czasu:
content

27.11.2019 16:38

W Polsce powstanie wioska Muminków

Autor: Małgorzata_

W niewielkiej miejscowości Borowice, blisko Jeleniej Góry powstać ma niesamowita wioska Muminków. To będzie trzeci taki obiekt na świecie po Finlandii i Japonii.

To magiczne miejsce pozwoli nam przenieść się w niesamowity świat Muminków. Cała wioska zostanie dokładnie odwzorowana, tak aby turyści poczuli się jak w finlandzkiej bajce. Miejsce powstania wioski Muminków nie jest przypadkowe. Powstanie w Borowicach na terenie lapońskiej wioski Kalevala. Plany na budowę wioski już powstały. Jak donosi lokalny serwis informacyjny jelonka.com, atrakcja ma składać się z ośmiu budynków. Jej zaletą będzie nie tylko możliwość zwiedzania wioski, ale również spędzenia w niej nocy.

content

27.11.2019 10:33

Nominacje do Książki Roku polskiej Sekcji IBBY

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Poznaliśmy nominowanych do Książki Roku polskiej sekcji IBBY. Wyniki konkursu poznamy 17 grudnia podczas uroczystej gali w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach - graficznej, literackiej oraz za upowszechnianie czytelnictwa.

content

22.11.2019 18:15

XXVIII Targi Książki Historycznej

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Zapraszamy na XXVIII Targi Książki Historycznej w Warszawie, które odbędą się w dniach 28.11 - 01.12.2019 r. w godzinach od 10.00 do 18.00.
 
Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się, co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.
 
content

21.11.2019 15:58

„Umieranie to parszywa robota” – nowa antologia Fantazmatów już dostępna

Autor: Małgorzata_

Ekipa Fantazmatów z dumą ogłasza premierę 7. antologii opowiadań: „Umieranie to parszywa robota”! Na blisko 500 stronach znalazło się miejsce na 20 opowiadań 21 autorów i autorek. Teksty zostały ozdobione ilustracjami 15 artystów. Dzięki trwającej blisko 2 lata pracy wolontariuszy cała publikacja, jak wszystkie poprzednie i następne książki Fantazmatów, jest dostępna bezpłatnie w 4 elektronicznych formatach. Jest też możliwość zapisania się na wersję papierową.

content

20.11.2019 14:35

Ruszył podcast książkowy Wydawnictwa Agora „Poczytawszy”

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wydawnictwo Agora, jako pierwsze wśród polskich wydawców książek stworzyło podcast  o książkach. Rozmowy z przedstawicielami środowiska literackiego, dźwięki ze światów, o których opowiadają rozmówcy czy niepublikowane wcześniej nagrania z życia bohaterów książek – to tylko część audycji pod tytułem „Poczytawszy”. Odcinki publikowane są cyklicznie, co dwa tygodnie. Wszystkich będzie można posłuchać nieodpłatnie na największych platformach podcastowych w Polsce – m.in.  aplikacji audioteka.pl, publio.pl, Spotify czy TOK.FM.

content

20.11.2019 14:28

Czytaj PL podbija kolejne kontynenty! 12 bestsellerów na Antarktydzie i w Afryce

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Czytaj PL pokonało właśnie 14 tys. kilometrów, docierając przez Marrakesz na Antarktydę i zdobywając tym samym dwa nowe kontynenty! Bezpłatnie czytano już w Europie, Australii i Oceanii, obu Amerykach i Azji, a w tym roku do tego grona dołączają Antarktyda i Afryka. W edycji 2019 poziom czytelnictwa podnoszą stworzeni przez Jana Kallwejta superbohaterowie i superbohaterki. Każda z postaci patronuje jednej z 12 udostępnianych bezpłatnie książek, wśród których znajdują się m.in. dzieła Wiesława Myśliwskiego, Remigiusza Mroza, Marka Krajewskiego i Holly Black. Swoją premierę ma także spot, w którym ożywieni bohaterowie Kallwejta pokazują, jakie moce można zdobyć dzięki czytaniu. Akcja potrwa do końca listopada.

content

17.11.2019 18:08

Wrocław zaprasza na spotkanie autorskie z Rafałem Różewiczem

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

25 listopada 2019 o g. 18 Księgarnia Hiszpańska we Wrocławiu (La Librería Española de Wrocław) ma zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie, którego gościem honorowym będzie Różewicz Rafał.

Autor będzie promował swój najnowszy tomik Po mrok (Różewicz Rafał).

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: