Wiadomości

Wybierz okres czasu:
content

2019-08-11 20:46

Zajdle za rok 2018 przyznane

Autor: Małgorzata_

Wczoraj na Polconie rozdano Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2018. Autorzy rywalizowali w dwóch kategoriach: powieść i opowiadanie.

W kategorii „Powieść” zwycięzcą został Robert M. Wegner i jego „Każde martwe marzenie”. Za najlepsze opowiadanie uznano „Pierwsze Słowo” autorstwa Marty Kisiel. 

2019-08-06 16:00

Zmarła laureatka Nagrody Nobla Toni Morrison. Miała 88 lat

Autor: Małgorzata_

Wydawca Alfred A. Knopf poinformował, że Toni Morrison zmarła w poniedziałek wieczorem w Montefiore Medical Center w Nowym Jorku. Miała 88 lat.

Urodzona 8 lutego 1931 roku w Lorain w stanie Ohio Morrison często pisała o doświadczeniu czarnych kobiet. Jej pierwszą książką była „Najbardziej niebieskie oko” wydana w 1970 roku i skupiała się na czarnej dziewczynie, która chce niebieskich oczu jak białe dziewczyny. Była pierwszą czarnoskórą kobietą, która otrzymała nagrodę literacką Nobla, przyznaną w 1993 roku. Szwedzka akademia chwaliła jej użycie języka i „wizjonerską siłę”. Z kolei powieść „Umiłowana”, ukazująca jak destrukcyjny wpływ na każdy element życia człowieka miał fakt zniewolenia, zdobyła Nagrodę Pulitzera za fikcję w 1988 roku.

content

2019-08-06 11:23

Spotkanie z Manuelą Gretkowską

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Pisarka, scenarzystka, felietonistka, działaczka społeczna, założycielka Partii Kobiet i skandalistka w jednym. Już w najbliższy czwartek w przestrzeni Zielonego Placu Bankowego warszawiacy będą mieli okazję spotkać się z Manuelą Gretkowską. Rozmowę o książkach, literackich inspiracjach i współczesnej Polsce poprowadzi Patrycja Pustkowiak – autorka wydanego niedawno wywiadu rzeki z Gretkowską. 

content

2019-08-03 19:38

Warner Bros. zapowiada ekranizację „Innych ludzi" Doroty Masłowskiej

Autor: Małgorzata_

Amerykańskie studio Warner Bros. Pictures wyprodukuje film na podstawie powieści Doroty Masłowskiej pt. „Inni ludzie”. Będzie to pierwsza od 8 lat polska produkcja studia znanego m.in. z serii o Harrym Potterze. Na chwilę obecną Warner Bros. podaje, że premiera odbędzie się w polskich kinach w 2020 roku. 

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: