Dodany: 2019-08-03 19:38|Autor: Małgorzata_

1 osoba poleca ten tekst.

Warner Bros. zapowiada ekranizację „Innych ludzi" Doroty Masłowskiej


Amerykańskie studio Warner Bros. Pictures wyprodukuje film na podstawie powieści Doroty Masłowskiej pt. „Inni ludzie”. Będzie to pierwsza od 8 lat polska produkcja studia znanego m.in. z serii o Harrym Potterze. Zdjęcia zaczną się jeszcze w tym roku.

„Inni ludzie" to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku. Akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hiphopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumów mediów społecznościowych. Na podstawie powieści powstała też sztuka teatralna.

Za ekranizację powieści bierze się Warner Bros – nie będziemy mieli jednak do czynienia z hollywoodzką produkcją, film będzie tworzony przez rodzimą ekipę. Na krześle reżyserskim zasiądzie Aleksandra Terpińska, której krótkometrażowe „Najpiękniejsze fajerwerki” w 2018 zdobyły Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Ona również napisze scenariusz. Za kamerą stanie zaś Bartosz Bieniek („Kult - film”, „Droga Aszera”).

Aktualnie trwają prace związane z wyborem aktorów, zdjęcia powinny ruszyć z końcem roku. Na chwilę obecną Warner Bros. podaje, że premiera odbędzie się w polskich kinach w 2020 roku.

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: Klosterkeller 2019-08-05 10:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Amerykańskie studio Wa... | Małgorzata_
Powiedzcie, że to żart, proszę!
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: