Wiadomości

Wybierz okres czasu:

31.08.2013 19:10

Seamus Heaney

Autor: Sylwia_

W piątek, 30 sierpnia, zmarł Seamus Heaney, irlandzki poeta i tłumacz, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1995 roku.

Źródło: Instytut Książki

30.08.2013 00:00

LiteraTura I Wrocław 2013

Autor: Sylwia_

31 sierpnia organizatorzy festiwalu LiteraTura I chcą zmienić Wrocław w najbardziej zaczytane miejsce w Polsce. W planach są konkursy, spotkania i rozmowy z autorami.

Z czytelnikami spotkają się: Agnieszka Gil, Anna Teluk-Lenkiewicz, Magdalena Zarębska, Krystian Głuszko, Karolina Wilczyńska, Anna Pawłowska-Koziar, Paweł Pollak, Ałbena Grabowska-Grzyb, Sergiusz Pinkwart, Stanisław Karolewski, Kasia Szewczyk, Ewa Bauer, Marek Dryjer, Szymon Adamus, Anna Rybkowska, Anna Pasikowska, Łukasz A. Zaranek, Kornelia Romanowska, Anna Strzelec, Katarzyna Petrykowska, Krystyna Januszewska, Marta Grzebuła, Katarzyna Georgiou, Iwona Grodzka-Górnik, Bożena Mazalik, Urszula Jaksik, Magdalena Woźniak, Krzysztof Pochwicki, Jacek Inglot, Aleksander Sowa, Anna Piecyk.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie głównego organizatora konkursu: Sztukater.pl

27.08.2013 23:40

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu

Autor: Sylwia_

28 sierpnia, w Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu, w Łodzi odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych m.in. warsztaty plastyczne, konkursy, przedpremierowa prezentacja fragmentów sztuki "Koralina" - adaptacji komiksu Neila Gaimana i Dave'a McKeana, wspólne czytanie komiksów, koncert Elektrycznego Węgorza i zilustrowanie wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima.

Start: 28 sierpnia 2013, godz. 10:00
Koniec: 28 sierpnia 2013, godz. 20:30
Adres: ul. Piotrkowska 28
Miejsce: Centrum Komiksu

27.08.2013 14:57

Nagroda w konkursie na Najlepszą Recenzję przyznana!

Autor: chuda

Nagrodę w konkursie na najlepszą recenzję 01-15.08.2013 otrzymuje Kowalikowy za tekst "Czy obiektywizm to snobizm? Reportaże z nazistowskich Niemiec">Czy obiektywizm to snobizm? Reportaże z nazistowskich Niemiec", o książce Antoniego Sobańskiego "Cywil w Berlinie (Sobański Antoni)">Cywil w Berlinie". Zwycięzcy serdecznie gratulujemy! Sponsorem nagród jest Biblioteka Śląska - więcej informacji na tej stronie.

25.08.2013 00:00

Polcon 2013

Autor: Małgorzata_Zbliża się Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2013, który tym razem odbędzie się w Warszawie, na kampusie Politechniki Warszawskiej, w dniach 29 sierpnia - 1 września (czwartek - niedziela).

Na stronie głównej imprezy www.polcon.waw.pl można uzyskać informacje dotyczące m.in. gości specjalnych oraz atrakcji programowych.
Organizatorem Polconu 2013 jest Stowarzyszenie Avangarda.

20.08.2013 16:44

Półfinały 8. Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus

Autor: Małgorzata_

Przewaga polskich tytułów daje nadzieję, że tym razem Angelusa zdobędzie Polak, ale jurorzy podkreślają, że to nadzieja statystyczna. Zwłaszcza, że w gronie nominowanych są dwaj autorzy – Mirko Kovać i Norman Manea – uważani za potencjalnych kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla.

20.08.2013 10:56

Wyróżnienia Redakcji BiblioNETki przyznane!

Autor: chuda

Spośród autorów, których teksty w okresie 16-31.07.2013 trafiły do działu Najciekawsze Recenzje, wyróżniona zostaje Marylek za tekst "Christopher Hitchens: w obliczu śmierci sam o sobie"Christopher Hitchens: w obliczu śmierci sam o sobie" o książce Christophera Hitchensa "Śmiertelność (Hitchens Christopher (Hitchens Christopher Eric))">Śmiertelność". Ponadto spośród autorów wszystkich tekstów zaakceptowanych przez Dział Recenzji książkowy upominek otrzymuje Alos za tekst "Ze złej strony"Ze złej strony" o książce Jonathana Kellermana "Detektywi (Kellerman Jonathan)">Detektywi". Wyróżnionym BiblioNETkowiczom serdecznie gratulujemy!

20.08.2013 00:00

Tablica Janusza Głowackiego w Alei Pisarzy w Oświęcimiu

Autor: tynulec

27 września dramaturg, prozaik, felietonista i scenarzysta Janusz Głowacki zostanie uhonorowany tablicą w Alei Pisarzy, która powstaje przy oświęcimskiej bibliotece zwanej "Galerią Książki".

17.08.2013 20:45

Konkurs

Autor: Sylwia_Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy tekst dotyczący książek: recenzję, czytatkę lub opinię. Inspiracją tekstu mają być słowa piosenki: Czy pamiętasz o letniej przygodzie.

Do wygrania książki:
Skald. Karmiciel kruków
Honor legionu

Szczegóły konkursu TUTAJ

15.08.2013 13:22

Zmarł Sławomir Mrożek

Autor: Małgorzata_

Zmarł Sławomir Mrożek - polski dramatopisarz, prozaik oraz rysownik. Miał 83 lata.

13.08.2013 00:00

Festiwal Literacki Sopot

Autor: Małgorzata_

Miasto Sopot po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal "Literacki Sopot", który odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia (piątek - wtorek). W drugiej edycji wiodącym tematem będzie literatura skandynawska i islandzka ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał.

W programie znajdą się spotkania z takimi autorami jak Yrsa Sigurðardóttir, Christer Mjåset, Mariusz Czubaj i Marek Krajewski. Przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, działania teatralne, mobilne czytelnie, plenerowa strefa czytania oraz prezentacja filmów inspirowanych literaturą skandynawską.

Zobacz pełny program festiwalu.

Oficjalny spot festiwalu zobacz tutaj.

09.08.2013 14:07

Nagroda w konkursie na Najlepszą Recenzję przyznana!

Autor: chuda

Nagrodę w konkursie na najlepszą recenzję 16-31.07.2013 otrzymuje Ann RK za tekst "Dobre kino musi działać jak poezja">Dobre kino musi działać jak poezja", o książce Janusza Wróblewskiego "Reżyserzy (Wróblewski Janusz)">Reżyserzy". Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Sponsorem nagród jest Biblioteka Śląska - więcej informacji na tej stronie.

05.08.2013 13:11

Wawrzyn dla Twardocha

Autor: Małgorzata_

Morfina

Znane są już wyniki plebiscytu czytelników Biblioteki Śląskiej, którzy przyznali Śląski Wawrzyn Literacki 2012. Największą liczbę głosów (62%) zdobyła książka Szczepana Twardocha „Morfina”.

Drugie miejsce zajęła książka "Trociny" Krzysztofa Vargi (19,5%). Trzecie miejsce zajęła książka "Szopka" Zośki Papużanki (7%).

Uroczyste wręczenie nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2012 odbędzie się pod koniec września 2013 roku w Bibliotece Śląskiej.

03.08.2013 23:38

Nowy cykl konkursów - A to czytaliście?

Autor: Sylwia_


Startujemy z nowym cyklem konkursów na najlepszą recenzję, czytatkę lub opinię. Wszyscy BiblioNETkowicze mogą głosować, wszyscy mogą przysyłać prace konkursowe, wygrywa jedna osoba. Łatwo nie będzie, za to te emocje! ;)

Nagrody? Zasady? Wszystko znajdziecie w linku. :)

02.08.2013 13:48

Wyróżnienia Redakcji BiblioNETki przyznane!

Autor: chuda

Spośród autorów, których teksty w okresie 01-15.07.2013 trafiły do działu Najciekawsze Recenzje, wyróżniona zostaje dot59 za tekst "Przyroda ma głos!"Przyroda ma głos!" o książce Marii Kowalewskiej i Marii Kownackiej "Głos przyrody: Wiosna, lato (Kowalewska Maria, Kownacka Maria)">Głos przyrody: Wiosna, lato". Ponadto spośród autorów wszystkich tekstów zaakceptowanych przez Dział Recenzji książkowy upominek otrzymuje natanna51 za tekst "Nicole R. Dickson o splotach wykonywanych na drutach i o splotach ludzkich losów"Nicole R. Dickson o splotach wykonywanych na drutach i o splotach ludzkich losów" o książce Nicole R. Dickson "Irlandzki sweter (Dickson Nicole R.)">Irlandzki sweter". Wyróżnionym BiblioNETkowiczkom serdecznie gratulujemy!
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: