Wiadomości

Wybierz okres czasu:
content

2019-12-04 12:01

Nominowani do Paszportów Polityki 2019

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Paszportów Polityki. W kategorii Literatura wyróżnione zostały:

Weronika Murek – za zbiór proroczych sztuk teatralnych „Feinweinblein”
Dominika Słowik – za oryginalne spojrzenie na lata 80. i 90. w powieści „Zimowla”
Urszula Zajączkowska – za „Patyki, badyle”, książkę zupełnie inną niż opowieści o sekretnym życiu roślin

content

2019-12-04 11:04

5. Śląskie Targi Książki!

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Czytelnicza uczta w Katowicach! Przed nami piąta edycja Śląskich Targów Książki. Ponad 150 znanych i nagradzanych autorów, bogata oferta książkowa przygotowana przez blisko 170 wystawców, warsztaty i spotkania literackie na trzech scenach oraz atrakcje dla dzieci i wystawy – w sumie blisko 200 wydarzeń – to zapowiedź 5. Śląskich Targów Książki, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 6-8 grudnia 2019 roku. Współgospodarzem wydarzenia jest Miasto Katowice. 

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

plac Sławika i Antalla 1

6-8 grudnia 2019 r.

 

piątek i sobota w godz. 10.00-18.00

niedziela w godz. 10.00-17.00

 

www.slaskczyta.pl

 WSTĘP WOLNY

content

2019-12-04 10:56

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w dniach od 5 do 8 grudnia 2019 roku w Hali Stulecia. Od tego roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek łączą się w jedno wydarzenie z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, dzięki czemu w grudniu weźmiemy udział w jeszcze większym święcie literatury oferującym bogaty program spotkań i warsztatów zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas grudniowych targów zostaną przyznane dwie osobne nagrody edytorskie dla wydawców: Nagroda Edytorska Pióro Fredry 2019 (z wyłączeniem książek dla dzieci) oraz Nagroda Edytorska Dobre Strony 2019 (książka dla dzieci).

 

Więcej informacji na stronie: http://www.domliteratury.wroc.pl/targi-ksiazki.html

 
content

2019-11-27 16:38

W Polsce powstanie wioska Muminków

Autor: Małgorzata_Opiekun BiblioNETki

W niewielkiej miejscowości Borowice, blisko Jeleniej Góry powstać ma niesamowita wioska Muminków. To będzie trzeci taki obiekt na świecie po Finlandii i Japonii.

To magiczne miejsce pozwoli nam przenieść się w niesamowity świat Muminków. Cała wioska zostanie dokładnie odwzorowana, tak aby turyści poczuli się jak w finlandzkiej bajce. Miejsce powstania wioski Muminków nie jest przypadkowe. Powstanie w Borowicach na terenie lapońskiej wioski Kalevala. Plany na budowę wioski już powstały. Jak donosi lokalny serwis informacyjny jelonka.com, atrakcja ma składać się z ośmiu budynków. Jej zaletą będzie nie tylko możliwość zwiedzania wioski, ale również spędzenia w niej nocy.

content

2019-11-27 10:33

Nominacje do Książki Roku polskiej Sekcji IBBY

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Poznaliśmy nominowanych do Książki Roku polskiej sekcji IBBY. Wyniki konkursu poznamy 17 grudnia podczas uroczystej gali w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach - graficznej, literackiej oraz za upowszechnianie czytelnictwa.

content

2019-11-22 18:15

XXVIII Targi Książki Historycznej

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Zapraszamy na XXVIII Targi Książki Historycznej w Warszawie, które odbędą się w dniach 28.11 - 01.12.2019 r. w godzinach od 10.00 do 18.00.
 
Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się, co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.
 
content

2019-11-21 15:58

„Umieranie to parszywa robota” – nowa antologia Fantazmatów już dostępna

Autor: Małgorzata_Opiekun BiblioNETki

Ekipa Fantazmatów z dumą ogłasza premierę 7. antologii opowiadań: „Umieranie to parszywa robota”! Na blisko 500 stronach znalazło się miejsce na 20 opowiadań 21 autorów i autorek. Teksty zostały ozdobione ilustracjami 15 artystów. Dzięki trwającej blisko 2 lata pracy wolontariuszy cała publikacja, jak wszystkie poprzednie i następne książki Fantazmatów, jest dostępna bezpłatnie w 4 elektronicznych formatach. Jest też możliwość zapisania się na wersję papierową.

content

2019-11-20 14:35

Ruszył podcast książkowy Wydawnictwa Agora „Poczytawszy”

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wydawnictwo Agora, jako pierwsze wśród polskich wydawców książek stworzyło podcast  o książkach. Rozmowy z przedstawicielami środowiska literackiego, dźwięki ze światów, o których opowiadają rozmówcy czy niepublikowane wcześniej nagrania z życia bohaterów książek – to tylko część audycji pod tytułem „Poczytawszy”. Odcinki publikowane są cyklicznie, co dwa tygodnie. Wszystkich będzie można posłuchać nieodpłatnie na największych platformach podcastowych w Polsce – m.in.  aplikacji audioteka.pl, publio.pl, Spotify czy TOK.FM.

content

2019-11-20 14:28

Czytaj PL podbija kolejne kontynenty! 12 bestsellerów na Antarktydzie i w Afryce

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Czytaj PL pokonało właśnie 14 tys. kilometrów, docierając przez Marrakesz na Antarktydę i zdobywając tym samym dwa nowe kontynenty! Bezpłatnie czytano już w Europie, Australii i Oceanii, obu Amerykach i Azji, a w tym roku do tego grona dołączają Antarktyda i Afryka. W edycji 2019 poziom czytelnictwa podnoszą stworzeni przez Jana Kallwejta superbohaterowie i superbohaterki. Każda z postaci patronuje jednej z 12 udostępnianych bezpłatnie książek, wśród których znajdują się m.in. dzieła Wiesława Myśliwskiego, Remigiusza Mroza, Marka Krajewskiego i Holly Black. Swoją premierę ma także spot, w którym ożywieni bohaterowie Kallwejta pokazują, jakie moce można zdobyć dzięki czytaniu. Akcja potrwa do końca listopada.

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: