Dodany: 10.08.2014 18:11|Autor: Sylwia_

"Fight Club 2" Chucka Palahniuka. Film? Książka? Powieść graficzna.

mark

Chuck Palahniuk, pytany o kontynuację powieści "Podziemny krąg" (Fight Club), przez długi czas zastrzegał, że drugiej części nie będzie. Co się stało, że zmienił zdanie? Pierwsza część była "tyradą przeciwko ojcom - było tam wszystko, czego według mnie nie zrobił mój ojciec i wszystkie pretensje, które mieli moi rówieśnicy do swoich ojców. Teraz, gdy mam tyle samo lat, co mój ojciec, gdy go obsmarowywałem, chcę spojrzeć na to z jego perspektywy" - wytłumaczył Palahniuk.

O pracach nad "Fight Club 2" pisarz mówił już rok temu na konwencie Comic Con w Nowym Jorku. Teraz znamy więcej szczegółów. Akcja będzie rozgrywała się 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Małżeństwo Narratora (w filmowej wersji grany przez Edwarda Nortona) z Marlą Singer przechodzi kryzys. Punktem kuliminacyjnym fabuły będzie prawdopodobnie zaginięcie ich dziewięcioletniego syna. Pojawi się również Tyler Durden (w filmie postać gra Brad Pitt). Chuck Palahniuk zapowiedział, że czytelnicy dowiedzą się o nim znacznie więcej niż z pierwszej części “Podziemnego kręgu”.

"Fight Club 2" ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics w maju 2015 r. Zaplanowano 10 części. Rysunkami zajmuje się Cameron Stewart. Próbkę jego ilustracji znajdziecie na Instagramie LINK TUTAJ

Powieść "Podziemny krąg" ukazała się w 1996 roku (w Polsce w 2001).

Średnia ocena w BiblioNETce: 5,08. Książkę oceniło 1908 użytkowników.

Zwiastun "Podziemnego krągu" w reżyserii Davida Finchera (1999 r.)

Źródło: Chuckpalahniuk.net