Dodany: 31.08.2014 16:49|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Przedpremierowa recenzja "Miasta 44"

mark 1 września w księgarniach ukaże się książka "Miasto 44", powstała w oparciu o scenariusz filmu Jana Komasy (pod tym samym tytułem).

Czy warto po nią sięgnąć? O tym dowiecie się z recenzji Doroty Tukaj "Miasto 44".
Zachęcamy do lektury. Link TUTAJ.

Fragment do poczytania TUTAJ.

Opis wydawcy:

"Miasto 44" to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Dla nich to nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, i wygłupiają. Nie wiedzą jeszcze, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą też, że historia ma wobec nich własne plany...

Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.

Więcej informacji o książce, wywiad z reżyserem filmu JANEM KOMASĄ: TUTAJ.

Zwiastun filmu na podstawie którego powstała książka:

Użytkownik: Derida 01.09.2014 09:33 napisał(a):
Odpowiedź na: 1 września w księgarni... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Po fragmencie Miasto44 - językowo już bardzo mi się spodobało i od razu dopisałam ją do swej książkowej "listy życzeń". Czekałam na tę książkę niecierpliwie i czas oczekiwania się skończył - nareszcie, dziś biorę się za lekturę tej piękne wydanej (w z licznymi zdjęciami z filmu)książki.