Wiadomości

Wybierz okres czasu:

24.10.2018 13:45

Pierwszy w Polsce Festiwal Książki Psychologicznej

Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Ludzkie słabości, ciemne i jasne strony natury, skomplikowane relacje i dynamika zjawisk społecznych. To tylko część tematów, które na czynniki pierwsze rozłożą uczestnicy pierwszej edycji Festiwalu Książki Psychologicznej. Podczas blisko 20 godzin warsztatów, spotkań i dyskusji reprezentacja wybitnych naukowców oraz publiczność zmierzy się z najbardziej intrygującymi zagadnieniami współczesnej psychologii, które mają niebagatelny wpływ na codzienne życie. Festiwal odbędzie się w dniach 26-27 października w Sopocie.

Festiwal Książki Psychologicznej to wydarzenie, jakich próżno szukać na kulturalnej, społecznej i naukowej mapie Polski. To pierwsza i jedyna taka impreza, która skupia najwybitniejszych przedstawicieli polskiej psychologii i prezentuje ich badawczy oraz wydawniczy dorobek. To wydarzenie angażujące najwyższej klasy profesjonalistów, skierowane zarówno do pasjonatów posiadających podstawową wiedzę psychologiczną, ale też do osób, które chcą dopiero poznać jej tajniki i dowiedzieć się, jak determinuje ich codzienność i wpływa na postrzeganie rzeczywistości. W trakcie wydarzenia będzie można kupić książki psychologiczne nie tylko autorów biorących udział w wydarzeniu.

17.10.2018 10:08

Anna Burns z Nagrodą Bookera

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Pięćdziesiąta nagroda The Man Booker Prize powędrowała we wtorek w ręce Anny Burns za powieść „Milkman”. 56-letnia kobieta jest pierwszą pisarką z Irlandii Północnej, która otrzymała Nagrodę Bookera.

 

Stojący na czele jury Bookera Kwame Anthony Appiah podkreślał, że „absolutnie wyróżniający się głos Anny Burns kwestionuje konwencjonalny sposób myślenia i formę za pomocą zaskakującej i pochłaniającej prozy”. W imieniu jury dodał też, że „żadne z nas nigdy nie czytało wcześniej czegoś takiego”.

 

Z okazji półwiecza nagrody w tym roku przyznano aż trzy statuetki. Pierwsza – The Man Booker International Prize – powędrowała 22 maja do Olgi Tokarczuk, kolejna – Złoty Booker – do Michaela Ondaatje za „Angielskiego pacjenta”.

 

Nagroda Bookera (ang. The Man Booker Prize for Fiction) to najbardziej prestiżowe wyróżnienie literackie w Wielkiej Brytanii, przyznawane od 1969 roku za najlepszą powieść angielskojęzyczną opublikowaną w minionym roku. Laureat nagrody otrzymuje gratyfikację w wysokości 50 tysięcy funtów.

15.10.2018 12:18

Maciej Płaza nagrodzony Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus to najważniejsze wyróżnienie przyznawane pisarzom z Europy Środkowej, których proza została wydana po polsku. Po raz pierwszy w trzynastoletniej historii Angelusa nagroda trafiła w ręce pisarza z Polski. Otrzymał ją Maciej Płaza, autor książki „Robinson w Bolechowie” (Wydawnictwo W.A.B.). Nagrodę laureatowi wręczył podczas gali we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Tegorocznego zwycięzcę wskazało jury w składzie: Mykoła Riabczuk (przewodniczący), prof. Marcin Cieński, Irek Grin, prof. Krzysztof Koehler, prof. Małgorzata Szpakowska, prof. Piotr Śliwiński i prof. Maciej Urbanowski. Maciej Płaza otrzymał czek na kwotę 150 tys. złotych oraz statuetkę autorstwa Ewy Rossano. Fundatorem nagród jest miasto Wrocław.

Od 2010 roku poza nagrodą za książkę przyznawana jest także nagroda za najlepsze tłumaczenie w wysokości 20 tys. złotych. Do tej pory za każdym razem nagroda trafiała do autorki bądź autora przekładu książki zwycięskiej. W tym roku - z uwagi, że Angelusem wyróżniono książkę polską - jury musiało wskazać osobno najlepsze tłumaczenie. Za takie uznano przekład „Pamięci” Pétera Nádasa autorstwa Elżbiety Sobolewskiej.

Trzecim wyróżnieniem wręczanym podczas gali Angelusa jest przyznawana od czterech lat Nagroda im. Natalii Gorbaniewskiej. Upamiętnia ona zmarłą w 2013 roku Natalię Gorbaniewską – rosyjską poetkę i dziennikarkę, pierwszą przewodniczącą jury Angelusa. Laureata tego wyróżnienia wskazują czytelnicy poprzez internetowe głosowanie. W tym roku internauci byli zgodni z jury Angelusa i najwięcej głosów oddali na książkę „Robinson w Bolechowie” Macieja Płazy.

15.10.2018 09:55

Maryse Condé z Nową Nagrodą Literacką

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

12 października ogłoszono nazwisko laureatki Nowej Nagrody Literackiej. Została nią pisarka z Gwadelupy Maryse Condé.

W związku ze skandalem w Szwedzkiej Akademii postanowiono nie przyznawać w tym roku Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Powstała jednak Nowa Akademia, która ustanowiła na ten rok własną nagrodę. Wśród nominowanych znaleźli się Olga Tokarczuk, J.K. Rowling czy Margaret Atwood. Do finału dotarli Neil Gaiman, Maryse Condé, Kim Thúy oraz Haruki Murakami, który postanowił zrezygnować.

Maryse Condé urodziła się 11 lutego 1937 roku w Gwadelupie na Karaibach. Uważana jest za jedną z najwybitniejszych pisarek języka francuskiego. Napisała około dwudziestu książek i otrzymała kilka prestiżowych nagród, m.in. Nagrodę Akademii Francuskiej (1988) i Nagrodę Marguerite Yourcenar (1999). W Polsce ukazała się tylko jedna jej powieść: Ja, Tituba, czarownica z Salem.

W uzasadnieniu przyznania Nowej Nagrody Literackiej przewodnicząca jury, Ann Pålsson, powiedziała, że Maryse Condé jest mistrzynią opowieści, której dokonania zapisały się na kartach światowej literatury. „W swej twórczości opisuje zniszczenia kolonializmu i postkolonialny chaos, językiem, który jest precyzyjny i dojmujący”.

12.10.2018 10:07

Przekład „Biegunów” Olgi Tokarczuk w finale National Book Award

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Przekład „Biegunów Olgi Tokarczuk znalazł się w ścisłym finale prestiżowej amerykańskiej nagrody literackiej National Book Award. Został nominowany w kategorii „Literatura tłumaczona” wraz z czterema innymi pozycjami.

National Book Award jest uznawana za jedno z najważniejszych wyróżnień literackich. Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: literatura piękna, literatura faktu, poezja, literatura młodzieżowa i tłumaczenie. Z każdej z kategorii do finału przechodzi pięć książek.

W tym roku lista nominowanych prezentuje się następująco:

Literatura piękna:

Jamel Brinkley, „A Lucky Man”

Lauren Groff, Florida

Brandon Hobson, „Where the Dead Sit Talking”

Rebecca Makkai, The Great Believers

Sigrid Nunez, „The Friend”

10.10.2018 14:28

„Teatr pod Białym Latawcem” – nowa powieść Ilony Gołębiewskiej

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Czy to możliwe, by stary teatr połączył losy zupełnie obcych sobie osób?„Teatr pod Białym Latawcem” to najnowsza powieść Ilony Gołębiewskiej, autorki bestsellerowej sagi o starym domu i książki „Miłość ma twoje imię”. Pisarka jest też cenionym pedagogiem i socjologiem specjalizującym się w m. in. w opracowywaniu programów pracy z dziećmi i młodzieżą, w prowadzeniu zajęć, wykładów, warsztatów z zakresu rozwoju osobistego oraz skutecznej komunikacji interpersonalnej.  Premiera książki już 17 października.

Gdy młoda ambitna dziennikarka Zuzanna Widawska traci pracę, jej świat rozsypuje się niczym domek z kart. Dotychczas – zatrudniona w jednym z najpopularniejszych dzienników w Polsce – zajmowała się zwalczaniem korupcji i przekrętów w świecie biznesu, polityki i kultury, a ta praca nadawała sens jej życiu. Miała nadzieje, że trafi do grona dziennikarskiej elity, kiedy uda jej się zdemaskować przekręty znanej firmy farmaceutycznej. To wyzwanie okazało się jednak zbyt trudne...

Jest załamana, przez kilka miesięcy szuka pracy i tuła się po tanich hotelach. W końcu znajduje zatrudnienie w podrzędnej gazecie „Kobieta Taka jak Ty”. Przeprowadza się do zaniedbanej kawalerki w starej kamienicy przy ulicy Magicznej na warszawskiej Woli. Poznaje jej niezwykłych mieszkańców. W tym Elenę Nilsen –w czasach PRL aktorkę teatralną i filmową. Elena dni wielkiej sławy ma dawno za sobą, ale wciąż żyje teatrem. Z dziećmi ze swojej kamienicy organizuje niezwykły teatr podwórkowy.

Jedno z pierwszych zadań, jakie Zuzanna otrzymuje w nowej redakcji, sprawia, że trafia na fundację organizującą festiwal artystyczny dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone w ramach arteterapii odbywają się w prawdziwym teatrze i sprawiają podopiecznym niebywałą radość. Dzięki nim mogą się znaleźć w magicznym świecie, tak różnym od trudnej codzienności.

10.10.2018 09:41

Konkurs na najlepszą recenzję dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Księgarnia TAK Czytam organizuje konkurs na najlepszą recenzję dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest zachęcenie uczniów do rozmowy o czytanych książkach, do dzielenia się opiniamii i dyskutowania o literaturze.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego oraz ogólnopolskiego. Uczniowie przygotowują recenzję i oddają do oceny nauczycielowi, nauczyciel wybiera jedną lub dwie najlepsze recenzje z każdej klasy. Uczniowie, którzy napisali recenzję, powinni zostać nagrodzeni (ocena bardzo dobra z języka polskiego), a każdy z laureatów powinien zostać specjalnie wyróżniony (ocena celująca z języka polskiego).
Wybrane najlepsze recenzje powinny zostać przesłane do organizatora konkursu.
W konkursie ogólnopolskim recenzje będą oceniane przez recenzentów książek (blogerów zajmujących się recenzowaniem książek).
W etapie ogólnopolskim zostaną wybrane najlepsze recenzje, które otrzymają nagrody:
indywidualną – dla autora najlepszej recenzji – oraz dla biblioteki, której czytelnikiem jest nagradzany autor.

Nagrodami będą książki znajdujące się w asortymencie księgarni TAK Czytam.

Terminy:
I etap (szkolny):
24.IX–09.XI. Napisanie prac przez uczniów i przekazanie nauczycielom języka polskiego.
12.XI–20.XI Wybranie przez nauczycieli najlepszych recenzji, poinformowanie uczniów o dokonanym wyborze, zamieszczenie recenzji w gazetce szkolnej, wywieszenie na tablicy ogłoszeń, zebranie wszystkich napisanych recenzji i złożenie w formie książki dostępnej w bibliotece.
20.XI 22.XI. Przesłanie najlepszych prac do organizatora konkursu drogą mailową.
II etap:
23.XI–8.XII – wybranie spośród zgłoszonych prac najlepszych recenzji.
21.XII – poinformowanie laureatów o wygranej, opublikowanie wyników.

Pełen regulamin znajduje się TUTAJ.

Jeśli znacie jakichś uczniów, koniecznie zachęćcie ich do udziału w konkursie! :)

content

09.10.2018 00:00

Zostań społecznym korektorem Biblionetki!

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Drodzy Biblionetkowicze,

recenzje są ogromną i wyróżniającą wartością naszego serwisu. To w pełni Wasza zasługa, ponieważ to Wy je tworzycie. Poświęcacie swój czas na rozbudowaną i niebanalną ocenę przeczytanych książek. W konsekwencji sprawiacie, że Biblionetka jest unikalnym miejscem w internecie. Jak wiecie, Wasze recenzje przed publikacją przechodzą przez ręce korekty. Niestety nasze zasoby nie pozwalają nam na tak sprawne moderowanie recenzji, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego poszukujemy chętnych osób na stanowisko społecznego korektora Biblionetki. Jest wśród Was wielu polonistów oraz miłośników języka polskiego, wyczulonych na niuanse i najmniejsze błędy. Dlatego wiemy, że recenzje trafiłyby w najlepsze i najbardziej kompetentne ręce: Wasze ręce.

Zapraszamy chętnych do wysyłania zgłoszeń na adres: patronaty@biblionetka.pl w tytule wpisując: Korektor Biblionetki.

08.10.2018 09:40

Marcin Wicha laureatem Nagrody Nike 2018

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Zwycięzcą 22. edycji Nagrody Nike został Marcin Wicha – jury konkursu uznało jego esej „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” za najlepszą książkę minionego roku. Najważniejsze literackie wyróżnienie w Polsce zostało wręczone podczas finałowej gali w niedzielę, 7 października br. w Warszawie. Marcin Wicha został też laureatem Nike Czytelników „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl.

Książkę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” wydało wydawnictwo Karakter w Krakowie. To opowieść o porządkowaniu rzeczy w dawnym mieszkaniu matki. Ale tylko pozornie – Wicha porządkuje pamięć, układa wspomnienia, ogląda i rozważa całe życie. Zwycięzca otrzymał 100 tys. zł i statuetkę, których fundatorami są Fundacja Agory i „Gazeta Wyborcza”. 

O tym, kto zostanie laureatem Nagrody Nike 2018, zadecydowało w dniu jej wręczenia jury w składzie: Agata Dowgird, Joanna Krakowska, Anna Nasiłowska, Antoni Pawlak, Paweł Próchniak, Paweł Rodak, Joanna Szczęsna, Andrzej Werner i Marek Zaleski (przewodniczący).

Pozostałymi książkami-finalistkami 22. edycji Nagrody Nike były: „Sendlerowa. W ukryciu” Anny Bikont, „Druga ręka” Wojciecha Bonowicza, „Rejwach” Mikołaja Grynberga, „Stance” Jerzego Kronholda, „Pamięć operacyjna” Ewy Lipskiej i „Mikrotyki” Pawła Sołtysa. 

Dodatkową nagrodę przyznała też „Gazeta Wyborcza” – o wyborze jej laureata zdecydowały głosy osób, które w listach i e-mailach do redakcji wskazały swoich faworytów z grona siódemki tegorocznych finalistów Nike. Laureatem Nike Czytelników został Marcin Wicha za książkę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Werdykt czytelników został zaprezentowany w sobotę, 6 października br. na łamach wydania papierowego „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl.

08.10.2018 09:25

Śląskie Targi Książki rozpoczynają się już w piątek

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

W dniach 12–14 października 2018 roku odbędą się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 4. Śląskie Targi Książki. Miastem Współgospodarzem Targów są Katowice, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, za organizację wykonawczą odpowiada firma Murator EXPO. W gronie najważniejszych patronów Śląskich Targów Książki znaleźli się włodarze Miasta i Regionu: Prezydent Katowic i Marszałek Województwa Śląskiego oraz Biblioteka Śląska.

Targi Książki w Katowicach, zainagurowane w 2015 roku, oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, a także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki, są impulsem rozwijającym pasję czytania i okazją do zakupu książek w dobrych cenach.

Skierowane są przede wszystkim do czytelników, lecz także do grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. Prezentacji oferty blisko 150 wydawnictw towarzyszy różnorodny i bogaty program wydarzeń – spotkania z autorami, debaty, wydarzenia artystyczno-literackie i liczne atrakcje dla dzieci.

W zeszłorocznej edycji Śląskich Targów Książki wzięło udział 108 znakomitych autorów z Polski i zagranicy, 144 wystawców, rekordowa, 34-tysięczna publiczność, odbyły się liczne książkowe premiery, spotkania literackie, warsztaty i dyskusje, a także wymiana książek.

05.10.2018 14:37

Niższy VAT na publikacje elektroniczne

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Rada ECOFIN podczas posiedzenia w dniu 2.10.2018 roku przyjęła dyrektywę, która zrównuje stawki podatku stosowanego do książek, gazet i czasopism w wersji elektronicznej ze stawkami stosowanymi do publikacji w formie tradycyjnej, czyli papierowej.

Jak powiedział po posiedzeniu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis: „Dzisiejsza decyzja zapewni równe podatkowe traktowanie produktów papierowych i cyfrowych, co stanowi wysłany przez nas ważny sygnał dla rozwoju jednolitego rynku cyfrowego oraz szerzej mówiąc, dla cyfrowego myślenia”. W podobnym tonie wyraził się także komisarz ds. ekonomicznych i finansowych Pierre Moscovici, który we wpisie na Twitterze stwierdził, że „Książka elektroniczna jest książką, gazeta elektroniczna jest gazetą!”.

Minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała po zakończeniu posiedzenia: „Polska od początku popierała ideę ujednolicenia stawek VAT niezależnie od formy publikacji. To pozytywnie wpłynie na rozwój rynku książki, publikacji, w tym badawczo-naukowych, zwiększy legalny zasób książek cyfrowych i będzie zapobiegało rozwojowi piractwa internetowego. Ministerstwo Finansów pracuje obecnie nad kompleksowym przeglądem stawek VAT, w którym zaproponujemy obniżenie stawek na publikacje elektroniczne. Liczę, że to bardzo potrzebne i korzystne rozwiązanie wejdzie w życie jak najszybciej, już na początku 2019 roku”.

 

04.10.2018 14:42

Znamy nominowanych do Nagrody Conrada

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Kapituła w składzie: prof. Michał Paweł Markowski (przewodniczący), Urszula Chwalba, prof. Inga Iwasiów, dr Grzegorz Jankowicz, prof. Krzysztof Koehler, dr Zofia Król, Michał Nogaś oraz dr Joanna Szulborska-Łukaszewicz (sekretarz) ogłosiła nominowanych do Nagrody Conrada. Wyróżnione zostały następujące książki:

Mikrotyki (Sołtys Paweł (pseud. Pablopavo))
Floryda (Bogdał Grzegorz)
Po trochu (Gogola Weronika)
Nieczułość (Bunda Martyna)
Hajstry: Krajobraz bocznych dróg (Robiński Adam)


W tym roku po raz pierwszy w historii Nagrody to kapituła, wspólnie z internautami głosującymi na stronie festiwalu, wybierze zwycięzcę.

LINK DO GŁOSOWANIA

Nagroda Conrada przyznawana jest autorom tytułów wydanych w roku ubiegłym. Autor najlepszego debiutu literackiego za 2017 rok zostanie uhonorowany nagrodą pieniężną w wysokości 30 000 zł, możliwością odbycia miesięcznego pobytu rezydencjalnego w Krakowie oraz statuetką. Wyróżnienie ma być wsparciem zarówno dla początkujących pisarzy, jak i dla wydawców (zachętą do podejmowania ryzyka wydawniczego).

Wręczenie Nagrody odbędzie się 28 października podczas ostatniego dnia festiwalu Conrada.

04.10.2018 10:58

Nagrody w konkursie na najlepszą recenzję przyznane!

Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Nagrody w konkursie na najlepszą recenzję 01.08-31.08.2018 otrzymują:

dot59 za tekst Zmęczeni nie są lepsi o książce Mali bogowie: O znieczulicy polskich lekarzy (Reszka Paweł (ur. 1969))

oraz Olga M. za tekst Wszystko, co zostało skradzione o książce Historia przemocy (Louis Édouard).

Do laureatów powędrują książki niespodzianki. Gratulujemy i prosimy o przesłanie adresów w wiadomości prywatnej do konta Wiadomości.

04.10.2018 10:13

Wydawnictwo W.A.B. szuka testera kryminałów i thrillerów

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Kochasz książki? Lubisz kryminały i thrillery? Wydawnictwo W.A.B. ma dla ciebie pracę marzeń! Możesz zostać testerką lub testerem kryminałów, wystarczy, że spełnisz jeden warunek...

Z okazji premiery powieści „Lissy” Luki D'Andrei (autora „Istoty zła”) wydawnictwo W.A.B. organizuje ciekawą akcję, która może okazać się prawdziwą gratką dla wszystkich moli książkowych! W szczególności dla tych, którzy kryminały łykają seriami, a lektura thrillerów wywołuje u nich szybsze bicie serca.

Do zadań testerki lub testera kryminałów będą należały: tygodniowy pobyt w górach, lektura jednego thrillera lub kryminału – wskazanego przez wydawnictwo – dziennie oraz przekazywanie w formie elektronicznej swoich rekomendacji. Wydawnictwo pokrywa koszty pobytu, podróży w polskie góry oraz... wypłaca honorarium w wysokości 2000 zł netto za czytanie książek.

Jest tylko jeden warunek: kandydaci, oprócz CV, muszą przesłać wydawnictwu recenzję „Lissy” Luki D’Andrei – thrillera, który – jak głosi opis z okładki – mrozi serca!
 
Link do filmu z treścią ogłoszenia
Link do ogłoszenia

CV oraz autorską recenzję „Lissy” należy wysyłać na adres lissy@gwfoksal.pl. W tytule e-maila trzeba wpisać „Testerka/tester thrillerów”.

Wydawnictwo czeka na zgłoszenia do końca października. Tester kryminałów zostanie wyłoniony do końca listopada. 

04.10.2018 09:34

Konkurs: Plaża w słoiku po kiszonych ogórkach

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Za oknami robi się coraz bardziej jesiennie, dlatego mamy dla was konkurs z książką, o której wydawca pisze, że jeśli ona nie pomoże na chandrę, to już nic nie pomoże!

Świat poszedł do przodu: mąż robi karierę, dzieci weszły w okres burzy i naporu, teściowa jak na złość wciąż jeszcze żyje. I tylko ty zostałaś w domu – w rozdeptanych kapciach i w związku „2 plus 2 plus kredyt minus namiętność”. Jedyne, czego się dorobiłaś, to dodatkowy kilogram na każdy rok małżeństwa, spadek libido i praca w prowincjonalnym domu kultury.
Poznaj Grażynę, czterdziestolatkę z widokiem na klimakterium. W tym wieku wypada już pomału czołgać się w stronę cmentarza, jednak kiedy na drodze do grobu stanie ci rockowy muzyk z kryminalną przeszłością i elektroniczną obrożą na nodze wiedz, że nadciąga życiowa rewolucja.
Przezabawna, wzruszająca i zwariowana opowieść o buncie statecznej żony i matki. O nieoczekiwanej przyjaźni, która spada na nas jak grom z jasnego nieba. I o prawie do własnej plaży, nawet gdyby miała się ona mieścić tylko w słoiku po kiszonych ogórkach.

Wszystkich, którzy mają ochotę wziąć udział w konkursie, prosimy o dodanie w komentarzu odpowiedzi na pytanie: Jaki jest twój sposób na chandrę? Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy egzemplarzem książki.

Konkurs trwa od 04.10 do 14.10 do 23:59.  Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Świat Książki.

Pełen regulamin znajduje się TUTAJ. Zachęcamy do udziału!

02.10.2018 13:10

12 października rozpocznie się Festiwal KORCZAK 2018!

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Już 12 października rozpocznie się w Warszawie XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018! Festiwal adresuje swoje wydarzenia do niemowlaków, przedszkolaków, uczniów oraz opiekunów. W tym roku na widzów czeka ponad sto wydarzeń teatralnych oraz najważniejsze i najciekawsze spektakle! Prezentowane będą wyjątkowe, niecodzienne przedstawienia teatrów polskich. Tradycyjnie 20 minut przed każdym spektaklem odbywać się będą happeningi teatralne, a tuż po każdym spektaklu twórcy rozmawiać będą z widzami. Nie zabraknie corocznych wydarzeń poświęconych pamięci Janusza Korczaka.

 

„Niezmiennie od kilkunastu lat w doborze festiwalowych propozycji towarzyszy nam przesłanie patrona Festiwalu – Doktora Janusza Korczaka, by każde dziecko traktować poważnie i z każdym prowadzić poważne dyskusje, zapraszać go do rozmowy, a nie – pouczać. Dlatego też staramy się podążać za małym i młodym Widzem, za jego nowym sposobem komunikacji, prowadzimy z nim dialog, któremu początek daje spektakl. W tym roku nie zabraknie emocji wokół ważnych tematów. Wszystkie propozycje teatralne mają również na celu pobudzić wyobraźnię, zmysły, także kreatywność młodego Widza. Serdecznie zapraszamy naszych małych i tych dużych Widzów do świata teatru. Radością dla nas jest fakt, że Festiwal KORCZAK wychował już kilka pokoleń, że pierwsze dzieci festiwalowe przychodzą na Festiwal ze swoimi dziećmi” powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK.

 

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: