Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Niższy VAT na publikacje elektroniczne

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-10-05 14:37

Rada ECOFIN podczas posiedzenia w dniu 2.10.2018 roku przyjęła dyrektywę, która zrównuje stawki podatku stosowanego do książek, gazet i czasopism w wersji elektronicznej ze stawkami stosowanymi do publikacji w formie tradycyjnej, czyli papierowej.

Jak powiedział po posiedzeniu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis: „Dzisiejsza decyzja zapewni równe podatkowe traktowanie produktów papierowych i cyfrowych, co stanowi wysłany przez nas ważny sygnał dla rozwoju jednolitego rynku cyfrowego oraz szerzej mówiąc, dla cyfrowego myślenia”. W podobnym tonie wyraził się także komisarz ds. ekonomicznych i finansowych Pierre Moscovici, który we wpisie na Twitterze stwierdził, że „Książka elektroniczna jest książką, gazeta elektroniczna jest gazetą!”.

Minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała po zakończeniu posiedzenia: „Polska od początku popierała ideę ujednolicenia stawek VAT niezależnie od formy publikacji. To pozytywnie wpłynie na rozwój rynku książki, publikacji, w tym badawczo-naukowych, zwiększy legalny zasób książek cyfrowych i będzie zapobiegało rozwojowi piractwa internetowego. Ministerstwo Finansów pracuje obecnie nad kompleksowym przeglądem stawek VAT, w którym zaproponujemy obniżenie stawek na publikacje elektroniczne. Liczę, że to bardzo potrzebne i korzystne rozwiązanie wejdzie w życie jak najszybciej, już na początku 2019 roku”.

 

Podziel się:

komentarzy: 1

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: ketyow 2018-10-05 17:52 napisał(a):

Odpowiedź na: Rada ECOFIN podczas pos... | Wiadomości Pokaż rodzica

Bardzo długo na to czekaliśmy, mam nadzieję że wezmą się do roboty i faktycznie już w przyszłym roku VAT zostanie obniżony.

Linka Odpowiedz