Dodany: 2018-10-08 09:25|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

2 osoby polecają ten tekst.

Śląskie Targi Książki rozpoczynają się już w piątek


W dniach 12–14 października 2018 roku odbędą się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 4. Śląskie Targi Książki. Miastem Współgospodarzem Targów są Katowice, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, za organizację wykonawczą odpowiada firma Murator EXPO. W gronie najważniejszych patronów Śląskich Targów Książki znaleźli się włodarze Miasta i Regionu: Prezydent Katowic i Marszałek Województwa Śląskiego oraz Biblioteka Śląska.

Targi Książki w Katowicach, zainagurowane w 2015 roku, oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, a także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki, są impulsem rozwijającym pasję czytania i okazją do zakupu książek w dobrych cenach.

Skierowane są przede wszystkim do czytelników, lecz także do grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. Prezentacji oferty blisko 150 wydawnictw towarzyszy różnorodny i bogaty program wydarzeń – spotkania z autorami, debaty, wydarzenia artystyczno-literackie i liczne atrakcje dla dzieci.

W zeszłorocznej edycji Śląskich Targów Książki wzięło udział 108 znakomitych autorów z Polski i zagranicy, 144 wystawców, rekordowa, 34-tysięczna publiczność, odbyły się liczne książkowe premiery, spotkania literackie, warsztaty i dyskusje, a także wymiana książek.

 

Śląskie Targi Książki
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
plac Sławika i Antalla 1
12–14 października 2018 r.

piątek i sobota w godz. 10.00–18.00
niedziela w godz. 10.00–17.00

Wstęp wolny.

 

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: