Dodany: 04.10.2018 14:42|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Znamy nominowanych do Nagrody Conrada

Kapituła w składzie: prof. Michał Paweł Markowski (przewodniczący), Urszula Chwalba, prof. Inga Iwasiów, dr Grzegorz Jankowicz, prof. Krzysztof Koehler, dr Zofia Król, Michał Nogaś oraz dr Joanna Szulborska-Łukaszewicz (sekretarz) ogłosiła nominowanych do Nagrody Conrada. Wyróżnione zostały następujące książki:

Mikrotyki (Sołtys Paweł (pseud. Pablopavo))
Floryda (Bogdał Grzegorz)
Po trochu (Gogola Weronika)
Nieczułość (Bunda Martyna)
Hajstry: Krajobraz bocznych dróg (Robiński Adam)

W tym roku po raz pierwszy w historii Nagrody to kapituła, wspólnie z internautami głosującymi na stronie festiwalu, wybierze zwycięzcę.

LINK DO GŁOSOWANIA

Nagroda Conrada przyznawana jest autorom tytułów wydanych w roku ubiegłym. Autor najlepszego debiutu literackiego za 2017 rok zostanie uhonorowany nagrodą pieniężną w wysokości 30 000 zł, możliwością odbycia miesięcznego pobytu rezydencjalnego w Krakowie oraz statuetką. Wyróżnienie ma być wsparciem zarówno dla początkujących pisarzy, jak i dla wydawców (zachętą do podejmowania ryzyka wydawniczego).

Wręczenie Nagrody odbędzie się 28 października podczas ostatniego dnia festiwalu Conrada.