Wiadomości

Wybierz okres czasu:
content

29.05.2017 12:20

Patronat: „Żyjemy jeno w snach o sobie” Beaty Bużan

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Od dzisiaj (29 maja) w księgarniach dostępna jest książka Beaty Bużan Żyjemy jeno w snach o sobie. To przede wszystkim historia o doświadczeniach wojennych oraz o poszukiwaniu przez główną bohaterkę swojej tożsamości po wojnie. Helena opowiada o losach i wspomnieniach własnej babki – z jednej strony to osobiste wyznanie, z drugiej strony uniwersalna, „dojrzała powieść o ludzkich słabościach, która skłania do myślenia i zapada w pamięć na długi czas” (Beata Moskwa, Thieving Books).

Biblionetka objęła patronat nad powieścią.

*

Bo z miłości powstają kłamstwa doskonałe

Pochodzenie człowieka nie musi determinować jego życia. Jednak Helena, bohaterka książki, myśli i czuje inaczej. Dlatego postanawia stworzyć siebie na nowo. Wymyślić sobie tożsamość.

content

29.05.2017 10:54

Nagroda Wielkiego Kalibru dla Mariusza Czubaja

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Najlepszym kryminałem ubiegłego roku został R.I.P. Mariusza Czubaja. Zdecydowała o tym kapituła pod przewodnictwem profesora Zbigniewa Mikołejki. Wybór, jak podkreślają jurorzy, nie był łatwy w tym roku – jednoznaczne wyłonienie zwycięzcy okazało się niemożliwe. Na korzyść Czubaja przeważyło umiejętne połączenie w jego powieści elementów różnych gatunków literackich i filmowych. Autor odebrał statuetkę i nagrodę pieniężną, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia, w sobotę na gali we wrocławskim Starym Klasztorze. Impreza odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

R.I.P. to druga powieść Czubaja z cyklu o Marcinie Hłasce. Każdy następny tom ma być przygotowywany w zupełnie innej konwencji – najnowszy łączy elementy czarnego kryminału i westernu. Nagrodzona książka to historia eksperta w sprawach poszukiwań zaginionych i bezpieczeństwa w filmach, który otrzymuje atrakcyjną ofertę pracy: musi odnaleźć siostrzenicę wpływowej pani mecenas. Ostatni ślad po Magdzie Wolskiej prowadzi Hłaskę na Mazury, do Starych Kiejkut. Jednocześnie mężczyzna trafia na ślad dawno zaginionego ojca. Jak się okaże, te dwie sprawy łączy jedna osoba. 

content

26.05.2017 15:28

Breyten Breytenbach otrzymał Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta 2017

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wczoraj, 25 maja, w trakcie uroczystości w Teatrze Polskim w Warszawie, Breyten Breytenbach odebrał Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta 2017. Pochodzący z Republiki Południowej Afryki poeta, prozaik, eseista, autor sztuk teatralnych i malarz został uhonorowany statuetką oraz czekiem o wartości 50 tysięcy dolarów, ufundowanym przez Fundację PZU. 
Międzynarodowa Nagroda Literacka im. Zbigniewa Herberta to wyróżnienie na polu literatury światowej — przede wszystkim w dziedzinie poezji, przyznawane za wybitne dokonania artystyczne i intelektualne, nawiązujące do idei, które przyświecały twórczości Zbigniewa Herberta: niezależności, umiłowania wolności, oporu wobec kłamstwa, nierówności i przemocy. Dla wielu pokoleń Polaków to właśnie wiersze autora Raportu z oblężonego Miasta były i są moralnym drogowskazem i źródłem nadziei.

 

26.05.2017 13:29

6 książek o matkach i macierzyństwie

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Dziś obchodzimy Dzień Matki. Jest to oczywiście czas doceniania naszych mam, zasypywania ich podarunkami i uściskami, ale jednocześnie może być doskonałą okazją do chwili refleksji nad tym, co znaczy być matką. A jako zagorzali bibliofile uważamy, że nic lepiej nie przybliży nas do tego doświadczenia niż książki.

Oczywiście w kulturze funkcjonuje wiele obrazów matek – wspaniała MarylaAni z Zielonego Wzgórza, twarda, lecz kochająca opiekunka czy też pani Weasley: waleczna i ciepła, która dla swoich dzieci zrobi wszystko. Literatura dała nam zarówno panią Bennet zamartwiającą się o dobro i status społeczny córek, jak i potężną Matkę Smoków – raczej walczącą z własnymi dziećmi niż je wychowującą. W kulturze popularnej na pewno sam Disney miałby sporo do powiedzenia o swojej interpretacji baśni i bajek najpopularniejszych w naszym kręgu kulturowym – mianowicie o matkach nieobecnych. My natomiast chcielibyśmy zaprezentować Wam dzisiaj dziesięć powieści matek i o matkach, opisujących temat z różnych punktów widzenia. 

content

25.05.2017 12:12

Wielkie Otwarcie Bajkowego Kącika Czytelniczego dla Dzieci

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

28 maja zapraszamy do Galerii Malta w Poznaniu na otwarcie Bajkowego Kącika Czytelniczego dla Dzieci. Będzie tam można zarówno przeczytać jedną z tysiąca pięknie ilustrowanych książek, jak i spotkać się ze znanymi autorami, ale przede wszystkim zrelaksować się podczas codziennych zakupów. Półki czytelni pełne są książek przeznaczonych dla dzieci od 0 do 12 lat, a do współpracy zaproszono takie wydawnictwa, jak Papilon, Zakamarki, Wilga, Mila, Foksal, Publikat oraz Centrum Edukacji Dziecięcej.

Organizatorom przyświecają szczególnie cele edukacyjne, ale zależy im także na zapewnieniu dzieciom dobrej zabawy. Dlatego w czytelni dostępne będą nowości wydawnicze, które rodzice mogą poznawać wraz z dziećmi, dobrane przy tym – tematycznie i wizualnie – w taki sposób, by nauczyć najmłodszych szacunku do książek, pokazać, ile trzeba włożyć pracy, by książka powstała. Oprócz nowości znajdą się też warte przypomnienia stare i zapomniane poezje oraz najpopularniejsze pozycje literatury dziecięcej.

content

24.05.2017 15:00

Patronat: Maria Dahvana Headley, „Gniazdo”

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Od 24 maja 2017 w księgarniach dostępne jest Gniazdo autorstwa Marii Dahvany Headley – druga część chwalonej przez krytyków powieści Magonia. Książce patronuje Biblionetka.

Gniazdo „opowiada historię dziewczyny, która musi dokonać niemożliwego wyboru między dwiema rodzinami, dwoma domami i dwiema wersjami siebie samej. Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości, rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie, a raczej na tyle zwyczajne, na ile to możliwe dla kogoś, kto w poprzednim roku zmarł, obudził się na podniebnym statku i odkrył, że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat. Jakaś część Azy wciąż jednak tęskni za chmurami, niezależnie od tego, jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi”. 

content

24.05.2017 11:00

Za miesiąc rusza piąty Big Book Festival!

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Już za miesiąc rozpocznie się piąty międzynarodowy Big Book Festival. Potrwa trzy dni. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali literackich w Europie celebruje piąte urodziny przewrotnym powrotem do początku I back to beginning.

W pierwszy weekend wakacji, od 23 do 25 czerwca, opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy zmieni się w fantastyczną akademię czytelników. Dorośli wkroczą na boiska, do klas i korytarzy, poczują ten dreszcz - pierwsze odkrycia, przygody, nowi koledzy, radość składania liter, odkrywania świata. Program festiwalu przypomina plan lekcji: od języków obcych, przez biologię po wuef i zadania fakultatywne można wybierać między wydarzeniami w sali od polskiego, audytorium maximum czy sali antywykładów.

„Mamy pięć lat, akurat tyle, by po raz pierwszy zachwycić się czytaniem” – mówią Anna Król i Paulina Wilk, współtwórczynie festiwalu z Fundacji „Kultura nie boli”.

content

23.05.2017 09:18

Sherlockon 2017 – program i prelekcje

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Sherlockon Polska, pierwszy polski konwent fanów Sherlocka Holmesa, odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 maja w warszawskim klubie Hybrydy. Jest już znany szczegółowy harmonogram wydarzenia.

Wśród aktorów czytających na scenie opowiadania Arthura Conana Doyle’a pojawią się m.in. Adam Biedrzycki z Teatru Polskiego, Sebastian Świerszcz z Teatru Współczesnego, Elżbieta Lewak z Teatru Ludowego. Dla początkujących pisarzy atrakcją będą warsztaty pisania kryminałów poprowadzone przez dziennikarkę Izę Tadrę.

Przez cały dzień, od godz. 11:00 do 19:40, w dwóch bocznych salach Hybryd („Voliera” i „Chillout room”) trwać będą prelekcje i panele dyskusyjne – przewidzianych jest ponad dwadzieścia wystąpień.

content

22.05.2017 22:43

Rana Dasgupta laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Jury 8. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż minionego roku uznało książkę Delhi. Stolica ze złota i snu Rany Dasgupty. Uroczyste wręczenie nagrody, przyznawanej przez Miasto Stołeczne Warszawę i „Gazetę Wyborczą”, odbyło się w niedzielę, 21 maja br. w Warszawie. 

„W panoramicznym reportażu, wyrosłym z wielkiej tradycji powieści realistycznej, Rana Dasgupta dokonuje mistrzowskiej wiwisekcji indyjskiej metropolii – jednego z punktów węzłowych świata globalnego kapitalizmu. Dzięki swej wrażliwości na ludzkie opowieści i wyjątkowej ostrości widzenia pokazuje, że w dobie coraz dramatyczniejszych rozwarstwień nasza przyszłość staje się zarazem coraz bardziej wspólna” – napisano w uzasadnieniu. 

content

19.05.2017 07:20

Nominacje do Nagrody Literackiej GDYNIA 2017

Autor: lelka

Kapituła 12. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła nominowanych w czterech kategoriach: eseistyka, poezja, proza, przekład na język polski. Do gdyńskich Kostek Literackich zgłoszono ponad 430 tytułów, to wynik lepszy w porówniu z ostatnimi edycjami Nagrody. Nominacje zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

Kapitule Nagrody Literackiej GDYNIA przewodniczy prof. Agata Bielik-Robson. Do konkursu zgłoszono w sumie 434 tytuły w poszczególnych kategoriach: eseistyka – 81, poezja – 182, proza – 111, przekład – 60. Spośród nadesłanych zgłoszeń członkowie Kapituły wybrali dwadzieścia najlepszych książek wydanych w 2016 roku, po pięć w każdej z czterech kategorii.

content

18.05.2017 14:55

20 nominowanych do Nagrody „Nike” 2017

Autor: lelka

Już po raz 21. jury Nagrody Literackiej „Nike” wybierze polską książkę roku. Dzisiaj (18 maja) podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono listę 20 tytułów nominowanych w tegorocznej edycji najważniejszej nagrody literackiej w Polsce. Laureata Nike poznamy w październiku 2017 roku.

Jurorami tegorocznej edycji Nagrody „Nike” są: Tomasz Fiałkowski (przewodniczący), Joanna Krakowska, Antoni Pawlak, Maria Anna Potocka, Paweł Rodak, Joanna Szczęsna, Andrzej Werner, Marek Zaleski i Maria Zmarz-Koczanowicz.

Na początku września „Gazeta Wyborcza” ujawni nazwiska 7 finalistów. Wyboru laureata jury dokona w dniu wręczenia nagrody, czyli 1 października 2017 roku. Zwycięzca otrzyma 100 tys. zł i statuetkę. 

Nagroda Literacka „Nike” przyznawana jest corocznie w październiku za najlepszą książkę z wydanych w poprzednim roku. Jej celem jest promocja polskiej literatury. W konkursie brane są pod uwagę wszystkie gatunki literackie. Nagrody nie można podzielić ani nie przyznać.

content

11.05.2017 12:19

Warszawskie Targi Książki coraz bliżej

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Niemal 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń.

18 maja (czwartek) serdecznie zapraszamy na Stadion Narodowy na inaugurację święta wszystkich czytelników – Warszawskich Targów Książki, które odbędą się już po raz ósmy. Impreza zrzesza wszystkich biorących udział w tworzeniu i obiegu książki: autorów, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy – a przede wszystkim czytelników. To idealna okazja, żeby spotkać się z ulubionymi pisarzami oraz zdobyć ich książki z autografem; wiele pozycji będzie także miało tu premierę. Targi potrwają do 21 maja.

Na Targach nie zabraknie znanych autorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wśród nich znajdą się Szczepan Twardoch, Łukasz Orbitowski, Janusz Rudnicki, Agata Tuszyńska i wielu, wielu innych. Charlotte Link odpowie na pytanie, czy istnieje przepis na bestseller, a David  Lagercrantz zaprezentuje piątą już część serii „Millenium”. Zapraszamy na stoisko Grupy PWN, która, we współpracy z Biblionetką i Czytam Polskie, w trakcie weekendu (20-21 maja) zorganizuje prezentacje książek oraz spotkania z polskimi autorkami. 

content

10.05.2017 09:32

James Patterson pisze książkę o Aaronie Hernandezie

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Aaron Hernandez to gwiazda amerykańskiego futbolu – od 2010 roku grał w drużynie New England Patriots. W 2013 roku jego kariera i życie osobiste załamało się, kiedy został oskarżony o zabójstwo półprofesjonalnego futbolisty – Odina Lloyda – i skazany na dożywocie. 19 kwietnia tego roku popełnił samobójstwo w swojej celi. Zaledwie tydzień po śmierci Hernandeza James Patterson ogłosił, że napisze kryminał oparty na tej historii.

Premierę książki zaplanowano na 2018 rok.

Bestsellerowy pisarz, twórca thrillerów z Aleksem Crossem wyznał, że w nowej powieści będzie śledził karierę sportowca od skromnych początków poprzez sukcesy i kontrakt na 40 milionów dolarów aż do zbrodni popełnionej w 2015 roku i śmierci 27-latka. Wydawca Pattersona ogłosił: „książka oparta na faktach zbada dramatyczny wzlot i upadek gwiazdy futbolu, historię morderstwa i szokujące sekrety, ale też historię jego pozostawionej młodej córki”.

09.05.2017 12:00

Sobota z Książką w warszawskiej Kordegardzie

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (13 maja) do Warszawy na wydarzenia organizowane w Kordegardzie: rankiem będzie to spotkanie Bukklubu (godzina 14:00) oraz rozmowa o książce Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi Davida Fostera Wallace'a, po południu odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek (w godzinach 16:00-18:00).

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie,  przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w czyjeś ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.

Bukklub to natomiast comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. 

 
content

09.05.2017 08:14

Sherlockon 2017 – literatura pod lupą i konkurs

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Od książek wszystko się zaczyna. Słynny detektyw Sherlock Holmes narodził się na kartach powieści Arthura Conan Doyle’a Studium w szkarłacie w 1887 roku i choć od tamtej pory minęło równo 130 lat, fani pozostają wierni literackiemu kanonowi. Dlatego właśnie literackie tropy Sherlockonu chcemy Wam dziś przedstawić.

Przede wszystkim nie zabraknie samego pierwowzoru – na scenie głównej Hybryd pojawią się aktorzy scen warszawskich, którzy odczytają fragmenty opowiadań Conan Doyle’a. Sherlockon będzie także miejscem premiery zupełnie nowego wydania swoich przygód: przygotowanego przez Wydawnictwo Algo kompletu wszystkich wydań Doyle’a – nie tylko w nowej szacie graficznej, ale również w zupełnie nowym tłumaczeniu, które wydobywa na pierwszy plan przeróżne emocjonalne smaczki i relacje głównych bohaterów.

content

06.05.2017 00:00

Stwórzmy własną mapę literacką

Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Zapraszamy do odwiedzin nowo powstałego serwisu dla miłośników literatury Mapa Książek (www.mapaksiazek.pl).

Celem strony jest stworzenie interaktywnej mapy pełnej miejsc z książek, gdzie każdy użytkownik ma możliwość dodania konkretnego miejsca, cytatu lub ciekawostki związanej z danym tytułem. Twórcy serwisu chcą utworzyć mapę z wieloma lokalizacjami, dzięki czemu będzie można sprawdzić gdzie dokładnie miały miejsce fikcyjne lub prawdziwe wydarzenia z książek. Na mapie można sprawdzić, gdzie znajduje się (i jak naprawdę się nazywa) zamek, w którym rozgrywa się akcja Hamleta. Można odbyć podobną podróż jak Doktor Bernard Rieux lub znaleźć położenie tytułowej wyspy z Hrabiego Monte Cristo.

Strona już działa, lecz wciąż jest w  budowie i czeka na uzupełnienie o kolejne miejsca – można to zrobić po zalogowaniu się na stronie.

content

05.05.2017 11:28

Pyrkon 2017 – podsumowanie

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Fani fantastyki dobrze rozpoczęli tegoroczny weekend majowy – za nami Festiwal Pyrkon, który odbył się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 28-30 kwietnia. Dzisiaj prezentujemy podsumowanie tego fantastycznego szaleństwa.

W piątek olbrzymie zainteresowanie wzbudziło przybycie Nathaniela Buzolica, pierwszego w historii festiwalu gościa serialowego z zagranicy, znanego z takich serii, jak Pamiętniki wampirów czy The Originals. Aktor przez całe popołudnie spotykał się z fanami, rozdając autografy i niestrudzenie pozując do zdjęć.

Jednak nie tylko do niego ustawiały się długie kolejki wielbicieli – przez cały dzień trwały spotkania z innymi gośćmi Pyrkonu. W Strefie Literackiej natknąć się można było na Siri Pettersen czy Jakuba Ćwieka. Oboje pełnili także dyżur autografowy, podczas którego każdy fan mógł zdobyć podpisy swoich ulubionych autorów. 

content

05.05.2017 08:04

Nagroda Literacka GDYNIA: nominacje po raz dwunasty!

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Ponad 430 tytułów zgłoszonych w czterech kategoriach: proza, esej, poezja i przekład literacki na język polski to wynik lepszy niż w ostatnich edycjach Nagrody. Dwudziestu nominowanych poznamy 18 maja podczas Warszawskich Targów Książki, a czterech laureatów – 2 września podczas uroczystej gali. W międzyczasie organizatorzy NLG zapraszają na dodatkowe wydarzenia literackie.

Kapitule Nagrody Literackiej GDYNIA przewodniczy prof. Agata Bielik-Robson. Do konkursu zgłoszono ponad 430 tytuły.  Spośród nadesłanych zgłoszeń członkowie Kapituły wybiorą dwadzieścia najlepszych książek wydanych w 2016 roku, po pięć w każdej z czterech kategorii. Nominacje zostaną ogłoszone 18 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Następnie członkowie Kapituły wyłonią czterech laureatów, którzy otrzymają Gdyńskie Kostki Literackie oraz nagrody w wysokości 50 tysięcy złotych każda.

content

04.05.2017 15:30

Odjazdowy Bibliotekarz – początek akcji

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja promująca czytelnictwo i biblioteki, łącząca je z... jazdą na rowerze! W ten nietypowy sposób organizator, Fundacja Fenomen, pokazuje, że można jednocześnie realizować swoją pasję do książek i dwóch kółek. Zachęcamy bibliotekarzy, animatorów społecznych, członków grup nieformalnych do organizacji rajdu w swojej miejscowości. Jak to zrobić, gdzie szukać wsparcia oraz co zaoferować uczestnikom - o tym wszystkim na http://odjazdowybibliotekarz.pl/.

Dołącz do grona ponad 200 organizatorów lokalnych!

To kampania, na którą składają się przejazdy rowerowe bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów organizowane w całym kraju. Pierwotnie akcja odbywała się podczas Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), a od 2012 roku wykracza poza te ramy czasowe.

content

04.05.2017 11:41

Pierwszy oficjalny zwiastun filmowej adaptacji „Mrocznej Wieży” Stephena Kinga

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Od 3 maja w Internecie można już zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun Mrocznej Wieży. Reżyser Nikolaj Arcel podjął się ambitnego zadania adaptacji magnum opus Stephena Kinga: wielotomowej opowieści o Rolandzie Deschainie, którego życiowym celem jest odnalezienie tytułowej Mrocznej Wieży: budynku stanowiącego istotę całego istnienia. Cykl nie tylko łączy motywy różnych gatunków (fantastyki, horroru czy westernu), lecz także elementy z innych książek Kinga. Premierę zapowiedziano na sierpień 2017 roku.

Film będzie kontynuacją powieści, nie ich bezpośrednią ekranizacją, lecz przeniesie na ekran wiele elementów i postaci znanych z Mrocznej Wieży. Roland znacznie różni się wyglądem od  swojego pierwowzoru. Jeden z twórców scenariusza, Akiva Goldsman, uspokaja jednak fanów serii, zdradzając, że sam Stephen King brał udział w pracy nad produkcją.

content

04.05.2017 08:59

Majowe imprezy w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

W maju serdecznie zapraszamy na imprezy organizowane przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Wszystkie niżej wymienione wydarzenia odbywają się w siedzibie biblioteki, czyli pod adresem: Wrocław, Rynek 58.

22–26 maja 2017, godz. 10.00 – 18.00, hol biblioteczny, przy wejściu głównym

XXVII GIEŁDA KSIĄŻKI BIBLIOTECZNEJ

Co rok bibliotekarze oferują wrocławianom do kupienia kilka tysięcy używanych książek – są wśród nich publikacje wycofane z bibliotek oraz przyjmowane przez cały rok od tych, którzy nie mają już na nie miejsca w domu. Na giełdzie jest zawsze dużo książek z literatury pięknej polskiej i obcej, a także publikacje z różnych innych dziedzin, wśród nich, m.in. mnóstwo książek popularnonaukowych, trochę specjalistycznych, poradniki, albumy, publikacje o tematyce muzycznej, literatura piękna w językach obcych, czasopisma. Oprócz książek sprzedawane będą także płyty (kompaktowe i analogowe) z muzyką poważną i rozrywkową. Uwaga! Wszystkie książki, filmy i płyty – po 3 złote! To niemal na pewno najtaniej w mieście! Stoiska będą czynne od 10.00 do 18.00.

Więcej wydarzeń w rozwinięciu wiadomości.

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: