Dodany: 11.05.2017 12:19|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Warszawskie Targi Książki coraz bliżej

Warszawskie Targi KsiążkiNiemal 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń.

18 maja (czwartek) serdecznie zapraszamy na Stadion Narodowy na inaugurację święta wszystkich czytelników – Warszawskich Targów Książki, które odbędą się już po raz ósmy. Impreza zrzesza wszystkich biorących udział w tworzeniu i obiegu książki: autorów, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy – a przede wszystkim czytelników. To idealna okazja, żeby spotkać się z ulubionymi pisarzami oraz zdobyć ich książki z autografem; wiele pozycji będzie także miało tu premierę. Targi potrwają do 21 maja.

Na Targach nie zabraknie znanych autorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wśród nich znajdą się Szczepan Twardoch, Łukasz Orbitowski, Janusz Rudnicki, Agata Tuszyńska i wielu, wielu innych. Charlotte Link odpowie na pytanie, czy istnieje przepis na bestseller, a David  Lagercrantz zaprezentuje piątą już część serii „Millenium”. Zapraszamy na stoisko Grupy PWN, która, we współpracy z Biblionetką i Czytam Polskie, w trakcie weekendu (20-21 maja) zorganizuje prezentacje książek oraz spotkania z polskimi autorkami.

W sobotę zapraszamy na rozmowę z Olgą Kozierowską (autorką debiutanckiego zbioru opowiadań Mój przyjaciel kryzys) i Agnieszką Rylik, która opowie o swojej autobiografii Nokaut. Później tego samego dnia zapraszamy na wywiad z Karoliną Wilczyńską – autorką poczytnych powieści obyczajowych. W niedzielne południe odwiedzą nas Agata Przybyłek i Natalia Sońska. Prezentować będą swoje nowe książki – Jeszcze raz i Kropla zazdrości, morze miłości.

Nasze wydarzenia znajdziecie tu:

1. Spotkanie z Olgą Kozierowską i Agnieszką Rylik.
  2. Spotkanie z Karoliną Wilczyńską.
  3. Spotkanie z Agatą Przybyłek i Natalią Sońską.

Na dzieci i młodzież również czeka mnóstwo atrakcji. Lekcje literatury i historii, warsztaty, spotkania z twórcami oraz wystawy. Będzie można spotkać czołowych pisarzy książek dla dzieci i młodzieży, między innymi Joannę Olech, Ewę Chotomską, prof. Joannę Papuzińską czy Joannę Rusinek.

Piątek ogłoszono Dniem Książki Akademickiej i Naukowej, natomiast sobota jak zwykle będzie Dniem Reportażu. Miłośnicy komiksu odnajdą się na Festiwalu Komiksu – na tegoroczną imprezę organizatorzy Targów zaprosili autorów światowej sławy: Dave'a McKeana (brytyjski rysownik, na Targach odbędzie się premiera powieści graficznej Klatki), Gipiego (włoski autor komiksów), Jamesa Sturma (amerykański autor powieści graficznych).

Zapraszamy również na stołeczne stoisko „Zaczytana Warszawa” – w tym roku poświęcone szczególnie Nagrodzie Literackiej m.st. Warszawy, obchodzącej swoje dziesięciolecie.

Gościem Honorowym 8. Edycji Targów Książki w Warszawie są pisarze niemieccy. Udział w Targach zapowiedziała laureatka literackiej Nagrody Nobla, Herta Müller. „Nasze motto w tym roku to »Worte bewegen/Siła słów«. Pragniemy ukazać różnorodność niemieckiej literatury. Autorki i autorzy przyjeżdżający z Niemiec reprezentują pełną gamę gatunków literackich – od literatury pięknej przez reportaż polityczny aż po kryminały i książki dla dzieci” – mówi dyrektorka projektów międzynarodowych Frankfurckich Targów Książki, Bärbel Becker.

Szczegółowy program wydarzeń: targi-ksiazki.waw.pl/Program

Użytkownik: agnesines 17.05.2017 17:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Niemal 800 wystaw... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
A ja jeszcze przypomnę o spotkaniu z Erykiem Ostrowskim, autorem książki Tajemnice wichrowych wzgórz: Prawdziwa historia Branwella i Charlotte Brontë (Ostrowski Eryk).

21.05 (niedziela) godz. 13.00–14.00
Organizator: Grupa PWN. Miejsce: stoisko 26/D5