Dodany: 10.05.2017 09:32|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

James Patterson pisze książkę o Aaronie Hernandezie

James Patterson

Aaron Hernandez to gwiazda amerykańskiego futbolu – od 2010 roku grał w drużynie New England Patriots. W 2013 roku jego kariera i życie osobiste załamało się, kiedy został oskarżony o zabójstwo półprofesjonalnego futbolisty – Odina Lloyda – i skazany na dożywocie. 19 kwietnia tego roku popełnił samobójstwo w swojej celi. Zaledwie tydzień po śmierci Hernandeza James Patterson ogłosił, że napisze kryminał oparty na tej historii.

Premierę książki zaplanowano na 2018 rok.

Bestsellerowy pisarz, twórca thrillerów z Aleksem Crossem wyznał, że w nowej powieści będzie śledził karierę sportowca od skromnych początków poprzez sukcesy i kontrakt na 40 milionów dolarów aż do zbrodni popełnionej w 2015 roku i śmierci 27-latka. Wydawca Pattersona ogłosił: „książka oparta na faktach zbada dramatyczny wzlot i upadek gwiazdy futbolu, historię morderstwa i szokujące sekrety, ale też historię jego pozostawionej młodej córki”.

Patterson przyznał, że był zszokowany po usłyszeniu o śmierci Hernandeza. Mimo że życie futbolisty było pełne kontrowersji, trzeba przyznać, że sportowiec osiągnął niespotykany sukces – w wieku 22 lat stał się jedną z większych gwiazd futbolu: „[…] poczułem, że muszę zapytać: »co poszło nie tak?«. Mam nadzieję, że ta książka pomoże rzucić nieco światła na wydarzenia, które doprowadziły do tragicznego końca”.

James Patterson to, według listy „Forbesa”, najlepiej opłacany autor na świecie. Powyższa zapowiedź nie jest pierwszą powieścią opartą na prawdziwych wydarzeniach. W poprzednim roku, razem z Johnem Connolly, napisał książkę o miliarderze oskarżonym o przestępstwa seksualne – Jeffreyu Epsteinie. Jednakże najbardziej znany jest ze swojej serii kryminałów psychologicznych z Aleksem Crossem.

Autora krytykuje się za zatrudnianie współautorów do swoich książek, uważa się, że powieści wydawane pod jego nazwiskiem więcej zawdzięczają współpracownikom. Nie ogłoszono jeszcze nazwiska współautora książki o Hernandezie.

Źródło: „The Guardian”, Danuta Kean

Zdjęcie: James Patterson, fot. autorstwa Susan Solie-Patterson, librarything.com/pic/156833 (na licencji: creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl#).

Użytkownik: lemon 11.05.2017 20:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Aaron Hernandez t... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Patterson napisze, czy jego sztab napisze, a on użyczy nazwiska na okładkę? ;)