Sobota z Książką w warszawskiej Kordegardzie

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-05-09 12:00

1 osoba poleca ten tekst.

KordegardaSerdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (13 maja) do Warszawy na wydarzenia organizowane w Kordegardzie: rankiem będzie to spotkanie Bukklubu (godzina 14:00) oraz rozmowa o książce Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi Davida Fostera Wallace'a, po południu odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek (w godzinach 16:00–18:00).

13 maja, godzina 14:00

Omawiana książka: Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi (David Foster Wallace)

Moderator spotkania: Marta Szarejko

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. Podczas pięćdziesiątego drugiego spotkania omawiana będzie książka Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi Davida Fostera Wallace’a.

Tematem są książki zarówno polskich, jak i zagranicznych pisarzy. Nie tylko najnowsze osiągnięcia, lecz także klasyczne nazwiska ze świata literatury.

Do tej pory w szpony dyskutantów dostały się m.in.: Piaskowa góra Joanny Bator, Lala Jacka Dehnela, Tworki Marka Bieńczyka, Ludzka skaza Philipa Rotha, Czekając na barbarzyńców J.M. Coetzeego, Życie jest gdzie indziej Milana Kundery, Rzecz o mych smutnych dziwkach Gabriela G. Márqueza, Głód Knuta Hamsuna, Cwaniary Sylwii Chutnik, Nocne zwierzęta Patrycji Pustkowiak, Morfina Szczepana Twardocha, Kronika ptaka nakręcacza Harukiego Murakamiego, Beksińscy. Portret podwójny Magdaleny Grzebałkowskiej, Moja walka Karla Ove Knausgarda.

Udział bezpłatny.

Bukklub

Wymienialnia Książek

W sobotę 13 maja w godzinach 16:0018:00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Wystarczy przynieść ze sobą książki i wymienić je na inne. Mile widzianym gestem jest zrobienie specjalnej dedykacji dla następnego czytelnika.

Wybór książek jest całkiem spory – od klasyków literatury, książek historycznych i poezji, poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne – każdy znajdzie coś interesującego.

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie. Dzięki naszej akcji te, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w czyjeś ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.

Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

Udział bezpłatny.

Informacje i grafika: materiały prasowe

komentarzy: 8

Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2017-05-09 21:31 napisał(a):

Odpowiedź na: Serdecznie zapraszamy w... | Wiadomości Pokaż rodzica

Warto dodać, że dotyczy to Warszawy, a Kordegarda znajduje się na Krakowskim Przedmieściu. :-)

Użytkownik: Anna125Opiekun BiblioNETki 2017-05-09 22:21 napisał(a):

Odpowiedź na: Warto dodać, że dotyczy t... | miłośniczkaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Podejrzewałam, że to Wwa. A Krakowskie Przedmieście ile? Pytam na wszelki wypadek, jeśli udałoby mi się tam zawędrować w tym czasie?

Użytkownik: Wiadomości 2017-05-10 08:31 napisał(a):

Odpowiedź na: Podejrzewałam, że to Wwa.... | Anna125Opiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Oczywiście, Krakowskie Przedmieście 15.

Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2017-05-10 09:14 napisał(a):

Odpowiedź na: Oczywiście, Krakowskie Pr... | Wiadomości Pokaż rodzica

No właśnie to nie jest takie oczywiste. :-) Proszę, podawajcie chociaż miasto w takich newsach.

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2017-05-10 09:19 napisał(a):

Odpowiedź na: No właśnie to nie jest ta... | miłośniczkaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Hmm, a "warszawskiej" w tytule newsa to dopiero teraz dodano??

Użytkownik: Wiadomości 2017-05-10 09:28 napisał(a):

Odpowiedź na: Hmm, a "warszawskiej" w t... | LouriOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Rzeczywiście powinno się to pojawić w newsie. Przepraszam za zamieszanie.

Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2017-05-11 09:25 napisał(a):

Tak tak, dość późno, wcześniej nigdzie nie było info o mieście, a sama "Kordegarda" w kontekście nie-wiadomo-gdzie-w-Polsce niewiele mówi. ;-)

Użytkownik: miłośniczkaOpiekun BiblioNETki 2017-05-11 09:27 napisał(a):

Odpowiedź na: Serdecznie zapraszamy w... | Wiadomości Pokaż rodzica

Swoją drogą polecam wymienialnię książek w Kordegardzie, co prawda jest dużo totalnie nieinteresujących pozycji (niesamowite, że ludzie wciąż to robią - przynoszą podręcznik do matmy sprzed dwudziestu lat i w zamian za niego rzucają się na powieść, ładnie wydaną, sprzed roku), ale zdobyłam też kilka perełek, m.in. Trzy podróże (Szczepański Jan Józef), które raczej trudno dostać. :-)