Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Studium w szkarłacie

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,67 ; książkę oceniło 1342 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): k_ret
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Jedna z przygód Sherlocka Holmesa

Książeczka dosyć krótka, podzielona na dwie części. W pierwszej dowiadujemy się o zbrodni i przyglądamy się rozwiązaniu zagadki morderstwa w niezamieszkanym domu. Poza tym dowiadujemy się, jak Watson poznaje Holmesa i dlaczego razem mieszkają. W części drugiej przeczytamy historię życia mordercy i motywy zbrodni. Według mnie zbyt rozbudowana i wlokąca się jest część druga, a zbyt szybko zakończona pierwsza. Ale z przyjemnością przeczytałam, zwłaszcza że to książka na jeden wieczór.

czytaj całość »

data dodania: 2004-07-04, autor: yennka, komentarzy: 2

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Ta powieść rozpoczyna cykl utworów o jednym z najbardziej znanych detektywów na świecie. Dzięki niej dowiadujemy się, w jakich okolicznościach doktor John Watson – weteran wojenny – poznał ekscentrycznego Sherlocka Holmesa. Gdy obaj panowie rozpoczynają śledztwo dotyczące dwóch zbrodni dokonanych w Londynie, odkrywają, że ślady prowadzą do… Ameryki i mormonów.

[Wydawnictwo Olesiejuk, 2015]

czytaj całość »

data dodania: 2015-11-16, autor: il93, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Czytatka-remanentka II 19

Śmiertelnie poważna sprawa (4) Mam słabość do cyklu o poznańskich milicjantach co najmniej z trzech powodów: lubię kryminały, lubię wyraziste postacie bohaterów i lubię autorów, którzy o epoce PRL potrafią pisać krytycznie, ale nie stwarzając wrażenia, że czas ten był jednym wielkim piekłem, w którym żyć normalnie mogli tylko kolaboranci i łajdacy, a wszyscy przyzwoici ludzie poddawani byli ciężkim represjom. Mam tylko do siebie żal, że przeczytawszy jako pierwszy jeden z ostatnich tomów (akura...

czytaj całość »

data dodania: 2019-02-28 18:27, autor: dot59Opiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: z okładki

Moją uwagę zajęła przede wszystkim straszna, nieruchoma postać na deskach podłogi, niewidzącymi, szklanymi oczyma wpatrzona w bezbarwny sufit. Nieboszczyk miał zaciśnięte dłonie, rozrzucone ramiona, nogi podkurczone i złączone mocno, jakby po rozpaczliwej walce o życie. Na twarzy zastygł mu wyraz przerażenia i nawet, jak mi się wydawało, nienawiści. [Prószyński i S-ka, 1998]

czytaj całość »

data dodania: 2006-01-29, autor: margot., komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku