Dodany: 03.11.2023 22:53|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Książki i okolice> Akcje i wyzwania czytelnicze

7 osób poleca ten tekst.

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2023 r.

Tylko w tym wątku wysyłamy informację, że otrzymaliśmy prezent.
A tutaj więcej informacji o akcji: Biblionetkołaj 2023 r.

Zapraszam!
Użytkownik: joanna86 16.11.2023 13:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Nie wiem czym zasłużyłam, ale wygląda na to, że Mikołaj w tym roku zaczął ode mnie!:) Serdecznie dziękuję Mikołajowi z Łodzi za Zwał (Shuty Sławomir (właśc. Mateja Sławomir)) Pozdrawiam gorąco i życzę równie miłych książkowych niespodzianek!
Użytkownik: Kakyuu 17.11.2023 10:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
I ja również zostałam obdarowana! Dziękuję Mikołajowi oraz kocim pomocnikom za Krokodyl w doniczce (Szczęsna Anna) oraz urocze drobiazgi! Od razu milej człowiekowi na serduszku! :) Pozdrowienia!
Użytkownik: ahafia 18.11.2023 12:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Mikołaj przybył, bo spadło trochę śniegu, a na mojej kopercie znalazłam nawet kilka odbitych kolorowych płatków.
Bardzo dziękuję Mikołajowi Książek (Książkowi?) za Brudna robota: Zapiski o życiu na wsi, jedzeniu i miłości (Kimball Kristin) i życzę mu dużo ciepła w ten chłodny czas :)
Użytkownik: @nat@ 21.11.2023 22:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo gorąco dziękuję Mikołajce z Krakowa za Pod Anodynowym Naszyjnikiem (Grimes Martha), cudowny magnesik z kotem (już kolejny w mojej kolekcji 💙), kartkę i inne drobiazgi, które ucieszyły ogromnie moje serducho i ozdobiły od razu dom 💙
Od razu poczułam ten świąteczny, mikołajowy nastrój, za co bardzo dziękuję 💙 Tobie i Twoim czworonożnym pomocnikom życzę z całych sił fantastycznych, cieplutkich świąt w tym roku 💙
Użytkownik: agazet 22.11.2023 17:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję Mikołajce Świętej za Tajemnica Domu Helclów (Szymiczkowa Maryla (właśc. Dehnel Jacek, Tarczyński Piotr)). Niezwykle miła niespodzianka na długie, zimowe wieczory :) Już nie mogę doczekać się zanurzenia w świat profesorowej Szczupaczyńskiej. Pozdrawiam serdecznie!
Użytkownik: wika. 22.11.2023 19:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Biblionetkołajko, dziękuję Ci bardzo (i Twoim pomocnikom!) za Byłem ostatnim cesarzem Chin (Pu Yi), świąteczną kartkę oraz te przecudne kocie i serduszkowe dodatki.
Polowałam na tę książkę tak długo, a tu taka miła niespodzianka!
Użytkownik: @nat@ 22.11.2023 19:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Nie miałam pojęcia, że byłam aż taka grzeczna w tym roku :D Pięknie dziękuję Mikołajowi z Lubaczowa za To właśnie Patty (Webster Jean (właśc. Webster Alice Jane Chandler)) i Moja droga Aleksandro (Siesicka Krystyna) oraz Mikołajowi z Bogonii za śliczną zakładkę z targów oraz Pod Zawianym Kaczorem (Grimes Martha).

Cudowna, nie do opisania jak bardzo miła niespodzianka, znaleźć takie paczuszki w skrzynce popołudniu :) Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję 💙💙
Użytkownik: ka.ja 23.11.2023 19:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
No, Kochany, ależ poszalałeś! Jasne, że byłam grzeczna, ale czy aż tak, żeby mnie obsypywać prezentami z dwóch biegunów?
Dostałam Jubel (Christensen Lars Saabye), Obcy przyjaciel (Hein Christoph) i jeszcze na dokładkę Feralny krążek (Twain Mark (właśc. Clemens Samuel Langhorne)), że o dwóch przemiłych kartkach z życzeniami nie wspomnę.
Dziękuję Ci bardzo, rośnij duży i brodaty.
Użytkownik: alva 24.11.2023 09:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Pięknie dziękuję osobie Mikołajowskiej z Siedlec za Zaścianek (Faulkner William) . Rozważałam, czy by przyszłego roku nie zrobić sobie rokiem faulknerowskim - no to teraz już nie mam wątpliwości :)
Użytkownik: benzmanOpiekun BiblioNETki 24.11.2023 09:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Pięknie dziękuję osobie M... | alva
Zrób, zrób!!! :D
Przy okazji, może nie wiesz, wydawnictwo PIW 15 listopada wydało nie publikowaną dotąd w Polsce Flagi pokrył kurz (Faulkner William) w tłumaczeniu Macieja Płazy. Ja już mam, ale dawkuję sobie emocje i czekam z nią do grudnia. A zapowiada się świetnie!
A więc ja, stary Faulknerowski wiarus rodem z Południa stoję murem za ustanowieniem 2024 rokiem Williama Faulknera!
Użytkownik: alva 25.11.2023 09:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Zrób, zrób!!! :D Przy ok... | benzmanOpiekun BiblioNETki
A tak, widziałam tę premierę. Tytuł jest cudowny, niemal tak piękny jak "Światłość w sierpniu".
Trochę Faulknera już znam, ale co mi szkodzi powtórzyć ;)
Użytkownik: @nat@ 25.11.2023 22:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Serdecznie dziękuję wspaniałej Biblionetkołajce (niestety nie wiem skąd) za pięknie opakowany prezent - Jest OK: To dlaczego nie chcę żyć? (Sekielski Marek, Serafin Małgorzata) . Bardzo chciałam ją przeczytać, niezwykła niespodzianka :D Pozdrawiam gorąco i życzę wielu książkowych prezentów także dla Ciebie :)
Użytkownik: miłośniczka 25.11.2023 22:24 napisał(a):
Kochany BiblioNETkołaju!

Serdecznie Ci dziękuję za tę przemiłą niespodziankę, jaką mi sprawiłeś dwiema książkami: "Zbrodniami miłości" markiza de Sade oraz "Grypa szealeje w Naprawie" Jalu Kurka. Bardzo mnie uradowały! :D W dodatku dostałam też przeuroczą karteczkę, która na najbliższe tygodnie wędruje za witrynę z kieliszkami, żebym sobie mogła na nią patrzeć i oczy nią cieszyć! :-) Ściskam mocno, Mikołaju!
Użytkownik: chuda 27.11.2023 15:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Ogromnie dziękuję Biblionetkołajce (Biblionetkołajowi?) za Dwa miasta (Zagajewski Adam)! To dla mnie niezwykła niespodzianka i niesamowita przyjemność! Życzę Ci wszystkiego dobrego i przesyłam świąteczne uściski :) Mam nadzieję, że pod choinką znajdziesz wymarzone książki :)
Użytkownik: krsz7 28.11.2023 11:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Kochany Mikołaju Licyjski z ulicy Śnieżnej w Warszawie!;) Dziękuję Ci serdecznie za wspaniały, świąteczny zestaw książek pod choinkę! Dostałam Światło w Cichą Noc (Mirek Krystyna) oraz Szczęście przy kominku (Gargaś Gabriela) Bardzo się cieszę, bo to przemiła niespodzianka i przesyłam gorące pozdrowienia!
Użytkownik: Akrim 01.12.2023 08:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Z całego serca dziękuję Biblionetkołajce z Kielc za radość, jaką sprawiła mi prezentem. :) Pięknie opakowana paczuszka zawierała Kogo śmierć nie sięgnie: Tom 1 (Mantel Hilary) (3 tomy!), życzenia na ślicznej karteczce z kotkiem oraz przemiłe drobiażdżki - zakładkę, magnes, podkładkę pod kubek. Kiedy rozpakowywałam paczkę, cieszyłam się jak dziecko. :)
Wszystkiego dobrego dla Ciebie, miłych, zaczytanych Świąt! :-)
Użytkownik: @nat@ 01.12.2023 20:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję kochanemu Mikołajowi (bez miejscowości, gdyż paczkomat nie podaje) za książkę Dziewczyny, które zabiły Chloe (Marwood Alex (właśc. Mackesy Serena)). Cudowna niespodzianka, coś czuję, że po tym grudniu będę mieć co czytać do walentynek :D
Ściskam mocno i pozdrawiam :)
Użytkownik: ktrya 05.12.2023 12:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Już myślałam, że to szambiarz po zapłatę przyjechał, a to BiblioNETkołaj przytargał ciężki pakunek. A w nim piękny album o pięknie Historia piękna (antologia; < praca zbiorowa / wielu autorów >)

Bardzo ślicznie dziękuję BiblioNETkołajowi z Krakowa za ten piękny prezent, dawno nie obcowałam z pięknem sztuki, będę przeglądać i czytać w te zimowe wieczory. Wszystkiego pięknego dla Ciebie!
Użytkownik: lutek01 05.12.2023 22:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Mikołajce z dalekiej północy serdecznie dziękuję za Prywatne życie łąki (Lewis-Stempel John) oraz Fiedler: Głód świata (Bojarski Piotr). Nic tylko odczekać do lata, a następnie udać się na łąkę i czytać, czytać. :-)
Pozdrawiam serdecznie.
Użytkownik: misiak297 05.12.2023 23:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Mikołajce z dalekiej półn... | lutek01
A ja dziękuję tej samej miłej Mikołajce za Księga Diny (Wassmo Herbjørg) i Syn szczęścia (Wassmo Herbjørg). Zapowiada się prawdziwa uczta!
Użytkownik: porcelanka 06.12.2023 08:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję bardzo krakowskim Mikołajom za Do raju (Yanagihara Hanya) i Zanim dojrzeją granaty (Karabasz Rene (właśc. Ivanova Irena)) ;))
Użytkownik: wika. 06.12.2023 11:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Mikołaju z Warszawy! Aż mi się oczy zaświeciły, jak zobaczyłam Wojna, ludzie i medycyna (Majewski Adam (1907-1979)) w paczce od Ciebie! Wyśniony prezent! Nie masz pojęcia, jak bardzo mnie dziś uszczęśliwiłeś:) Dziękuję bardzo!
Użytkownik: Neska 06.12.2023 19:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Przepięknie dziękuję Biblionetkołajowi, który do swojej ciężkiej pracy zatrudnił również Paczkomat - co zrozumiałe wszem, bo śnieżyca była okrutna za książkę
Edith Wharton " Ethan Frome".
Przyznam, że nie czytałam nic tej pisarki, radość moja tym bardziej podwójna.
Dziękuję za życzenia.
I Tobie , również życzę - Góry Dobrej Literatury w Nowym Roku .

Pa, pa !
Użytkownik: Tygrysica 07.12.2023 15:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Wzruszona Tygrysica z Kitką i Polly dziękują BiblioNETkołajowi za Mgły Avalonu (Bradley Zimmer Marion)
i wszystkie piękne drobiazgi. I za życzenia. Teraz człowiek może się oddać lekturze, a koty szczęśliwemu mruczeniu na kolanach.
Użytkownik: minutka 07.12.2023 17:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Biblionetkołajko z czworonożnymi pomocnikami, sprawiłaś mi ogromną radość książką Klawo, jadziem! (Grzesiuk Stanisław), która uzupełni moją kolekcję utworów tego autora. Dziękuję również za piękne dodatki: kartkę z życzeniami, breloczek, zakładkę, podstawkę pod kubek i naklejki. Przesyłam serdeczne życzenia radosnych Świąt♥♥♥
Użytkownik: Marylek 10.12.2023 09:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Serdecznie dziękuję Biblionetkołajce (nie wiadomo skąd, paczkomat nie zdradził) oraz jej czworonożnym pomocnikom za Czas pokaże (Archer Jeffrey (ur. 1940)), Becoming: Moja historia (Obama Michelle) ( wersji audio), koci magnes na lodówkę, kocią przypinkę i piękną kartkę z mnóstwem dobrych życzeń. Oby wszystkie się spełniły! :)

Tobie, Biblionetkołajko, i Twoim pomocnikom życzę wszystkiego, co dobre, nie tylko z okazji świąt, żeby uśmiechał się do Ciebie świat i wszystkie mieszkające na nim istoty, żebyś czuła się szczęśliwa i spełniona. Myślę o Tobie ciepło!
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 10.12.2023 19:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Serdecznie dziękuję gronu Biblionetkołajów płci obojga, którzy licznie zjawili się na spotkaniu w Katowicach, obdarzając mnie sporą górką mile widzianych prezentów:
Starszy Pan A: Opowieść o Jerzym Wasowskim (Michalski Dariusz)
Malcolm i ja czyli Rozkosze posiadania kota (Thomas William J.)
Niziny (Orzeszkowa Eliza)/Dziurdziowie (Orzeszkowa Eliza)
Przyjęcie (Brown Natasha)
Kształt nocy (Gerritsen Tess)
i Perswazje (Austen Jane)
Użytkownik: Marylek 10.12.2023 20:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję serdecznie wszystkim Biblionetkołajkom i Biblionetkołajom z katowickiego spotkania, dzięki którym mogę ucieszyć się lekturą nowych książek - prezentów! :)
A są to:
Sekrety roślin: Przyroda uchyla listka tajemnicy (Dautheville Anne-France)
Krótko mówiąc (Eichelberger Wojciech)
Niedorajda czyli Co nam radzą poradniki (Rusinek Michał (ur. 1972))
Proszę bardzo (Rottenberg Anda)
Życie umysłowe i uczuciowe (Staniszkis Jadwiga, Michalski Cezary (pseud. Tabor Marek))
Użytkownik: ilia 10.12.2023 20:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję bardzo Biblionetkołajowi/Biblionetkołajce (?) za prezenty, które dostałam na dzisiejszym katowickim spotkaniu biblionetkowym:
- Prawdziwie, do szaleństwa: Dzienniki (Rickman Alan)
- Ruth i Pen (Pine Emilie)
Bardzo się ucieszyłam :)
Użytkownik: Aquilla 10.12.2023 21:00 napisał(a):
My z Michałem też dostaliśmy prezenty :D

I bardzo dziękujemy Mikołajowi za:

Zmory Alaizabel (Wooding Chris) (poszukiwane chyba od 15 lat)
Genialni: W pogoni za tajemnicą geniuszu (Weiner Eric)
Pod Huncwotem (Grimes Martha)
Zabójcze piękno (Fielding Joy)
Użytkownik: misiak297 10.12.2023 23:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Zalegle dziękuję takim trochę zdekonspirowanym Biblionetkołajom za:

Chodzę i pytam (Wojaczek Rafał)
Świadectwo prawdy (Picoult Jodi)
Książka o czytaniu czyli Resztę dopisz sam (Sobolewska Justyna)
Użytkownik: misiak297 10.12.2023 23:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
A dziś się okazało, że byłem wyjątkowo grzeczny, bo Biblionetkołajki i Biblionetkołaje obdarowali mnie następującymi książkami:

Całkiem sama (Higgins Clark Mary)
Kwiaty dla Algernona (Keyes Daniel)
Opowiadania (Gogol Mikołaj)
Spotkanie pod zegarem (Zajączkowska-Mitzner Larysa (pseud. Gordon Barbara lub Piotrowska Elżbieta))
Błękitne szynszyle (Zajączkowska-Mitzner Larysa (pseud. Gordon Barbara lub Piotrowska Elżbieta))
Panna Antonina i inne nowele (Orzeszkowa Eliza) + interesujące pismo

Bardzo dziękuję za tyle radości!
Użytkownik: lutek01 11.12.2023 00:14 napisał(a):
Kochani Biblionetkołaje

ja również pięknie dziękuję za wszystkie prezenty, jakimi mnie obdarzono dzisiaj na spotkaniu w Katowicach. A są to następujące tytuły:
- Piosenki [MAW] (antologia; Stachura Edward, Wysocki Włodzimierz, Cohen Leonard)
- Dziewczęta z Szanghaju (See Lisa)
- Samotnia (Kańtoch Anna)
- Tam już nie ma żadnej rzeki (Krall Hanna)
- Made in Sweden: 60 słów, które stworzyły naród (Åsbrink Elisabeth)
- Zapach trawy: Opowieści o dzieciach hipisów (Klementowska Iza (Klementowska Izabela))

A także za magazyn o podróżach.

Diękuję!
Użytkownik: Kakyuu 11.12.2023 10:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Moi drodzy, melduję, że wczoraj wieczorem dotarłam do domu, ale opadłam z sił, więc dopiero dziś będę dziękować wszystkim Biblionetkowym Mikołajom z katowickiego spotkania :)

Na wstępie dziękuję Aquilli i Michałowi za odprowadzenie mnie na dworzec (Michał - byłeś bardzo wdzięcznym tragarzem!) i towarzyszenie mi w oczekiwaniu na zaginiony autobus :) Ilość otrzymanych książek przeszła najśmielsze oczekiwania i tak, I made your day! I know it :)
Warwi, w roli Mikołaja, spisał się doskonale - tylko przynosił i przynosił ;) Na szczęście, po powrocie do domu, narzeczony tylko otaksował torbę i plecak wzrokiem rzucając: "Coś ty tam naprzywoziła?". Teraz zostaje mi najtrudniejsze - upchnąć to wszystko gdzieś na półkach.

A oto i one:
Bokserka (Plebanek Grażyna (pseud.))
Andromeda (Bohman Therese)
Mam na imię Lucy (Strout Elizabeth)
Chodź ze mną (Orbitowski Łukasz)
Pod Przechytrzonym Lisem (Grimes Martha)
Księżyce Jowisza (Munro Alice)
Chcesz cukierka? Idź do Gierka: Wspomnienia z dzieciństwa w złotej dekadzie gierkowskiej (Czapczyńska Małgorzata, Ziętkiewicz Marcin)
Tu byli, tak stali (Krauze Gabriel)
Ballada o lutniku (Paskow Wiktor)
Cudne manowce: Wszystko, co w Polsce najlepsze (Grzebyk Magda)
Pudełko z marzeniami (Witkiewicz Magdalena, Rogoziński Alek)
Zły (Tyrmand Leopold)
Obiad w Rzymie: Historia świata w jednym posiłku (Viestad Andreas)
Coco Chanel: Legenda i życie (Picardie Justine)
Czyste szaleństwo! Raz jeszcze dziękuję - najwspanialsi Mikołaje na świecie.
Użytkownik: Stephanie 11.12.2023 11:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Serdeczne dzięki wszystkim katowickim bnetkowiczom za cierpliwość w oczekiwaniu na mą spóźnioną osobę i całą świąteczną radość, którą się dzielimy. Zacny Biblionetkołaj przyniósł mi dwie książki:
Agnieszka Jucewicz "Czując.Rozmowy o emocjach"
Håkan Nesser "Żywi i umarli w Winsford"
Pięknie wszystkim dziękuję!
Użytkownik: EPA! 11.12.2023 13:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Na katowickim spotkaniu mikołajkowym zostałam obdarowana :
Ekonomia Boża i ludzka: Kazania wolnorynkowe (Gniadek Jacek)

Dziękuję :)
Użytkownik: jolekp 11.12.2023 17:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Z lekkim poślizgiem (dotarłam do domu dopiero o północy, a dziś od rana byłam w pracy) dziękuję śląskim biblionetkołajom za fantastycznie spędzony czas, a także za prezenty następujące:
Demon i mroczna toń (Turton Stuart)
Icebreaker (Graziadei A. L.)
Pod jednym dachem, pod jednym niebem (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Tętniące życie (Kim Ae-ran)
To, co zostało (Picoult Jodi)
oraz za dekoracyjną świeczuszkę (bez żadnego podstępnie germanizującego przekazu podprogowego, skądże znów;)).
Użytkownik: vichi 11.12.2023 20:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
W końcu mogę spokojnie i z całego serca podziękować Biblionetkołajom/ Biblionetkołajkom z katowickiego spotkania za podarowanie dwóch książek, które wywołały u mnie spore zadowolenie i ciepło w serce bo były kompletnie niespodziewane. Były to:
Służące (Stockett Kathryn)
Miłość w czasach zarazy (García Márquez Gabriel)

Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
Użytkownik: InKoguto :) 12.12.2023 13:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Również i ja dołączam się do podziękowań. Mimo iż się nie zapowiadałam (kłopoty z zalogowaniem do Biblionetki) a przybyłam na Katowickie spotkanie Mikołajowe, to jednak i o mnie Biblionetkołaj pamiętał, otrzymałam :

"Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi " -
Wallace David Foster

oraz

"Pokój z widokiem: Lato 1939" - Wilk Marcin

Bardzo bardzo dziękuję :):)

Użytkownik: obserwatorka 13.12.2023 22:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
My z Grzegorzem również dziękujemy za przemiłe spotkanie wszystkim :)
Zostaliśmy też hojnie obdarowani:

1.Agata Christie "Słonie mają dobrą pamięć" (chyba w ramach akcji: "zachristowywanie Grzegorza ;))
2.Ninni Schulman "Dziewczyna ze śniegiem we włosach"
3.Sarah Moss "Ciche wody"
4.Kiran Millwood Hargrave "Drzewo Tańca"
5.Brygida Helbig "Niebko"
6.Eva Carter "Jak ocalić życie"
7.Halina Górska "Druga brama"
oraz trzy magazyny "Książki"

Dziękujemy! :)
Użytkownik: yeltet 15.12.2023 16:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Z całego serca dziękuję Biblionetkołajce ( co roku ta sama, kochana!) za Współrzędne tęsknoty Swarup :))
Użytkownik: Akrim 15.12.2023 17:47 napisał(a):
Kochany Mikołaju z Katowic,
dziękuję Ci bardzo za Wszyscy tak jeżdżą (Józefiak Bartosz) i za przemiłe życzenia na ślicznej karteczce. :)
Radosnych, miłych świąt dla Ciebie! :-)
Użytkownik: joanna86 15.12.2023 20:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Gorące podziękowania przesyłam Mikołajowi z Katowic za książkę Pani od obiadów: Lucyna Ćwierczakiewiczowa: Historia życia (Sztokfisz Marta) oraz Mikołajce z Wrocławia za Raport pelikana (Grisham John) Cudowna niespodzianka! Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałych, radosnych Świąt!
Użytkownik: littleangel_ 16.12.2023 10:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Chciałabym podziękować dwóm cudownym Biblionetkołajom i przeprosić, że piszę z opóźnieniem. Przywędrowały w tym roku do mnie dwie książki: Martwa strefa (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl)) oraz Dlaczego mężczyźni kochają zołzy (Argov Sherry) . Dziękuję z całego serca. Cudowna niespodzianka <3
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 17.12.2023 17:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Po tak ciężkim tygodniu wspaniale móc się cieszyć prezentami-książkami. Dzięki Marylkowi dotarły do mnie książki od Biblionetkołajów śląskich. Dziękuję za:
- Bądź zdrowa, Lizbono (Veloso Ana)
- Bez mojej zgody (Picoult Jodi)
- Życie jest sztuką: O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert))
- Pod schodami: Życie codzienne służby domowej w początkach XX w. w Anglii (Maloney Alison)

Życzę udanego tygodnia i wesołych świąt :)
Użytkownik: vichi 17.12.2023 20:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Z poślizgiem, ale bardzo szczerze dziękuje Biblionetkołajowi za miłą niespodziankę w postaci dwóch książek:

Zabójca mimo woli (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina))
Płotki giną pierwsze (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina))

Chyba byłam grzeczna w tym roku :)
Użytkownik: porcelanka 17.12.2023 22:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję bardzo Mikołajce z daleka za Pięcioro małych Indian (Good Michelle) :))
Użytkownik: McAgnes 19.12.2023 22:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Kochani Biblionetkołajowie! (było ich więcej) - BARDZO, bardzo Wam dziękuję za Lodowe piekło: Katastrofa na Grenlandii (Zuckoff Mitchell), za Rzeczy, których nie wyrzuciłem (Wicha Marcin) oraz za Czyż nie dobija się koni? (McCoy Horace)
Czuję się bardzo obdarowana, to cudowne uczucie! <3
Użytkownik: ilia 19.12.2023 23:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję bardzo przemiłej Biblionetkołajce z Bydgoszczy za niespodziewane prezenty, które bardzo mnie ucieszyły - książkę Pedant w kuchni (Barnes Julian (pseud. Kavanagh Dan)), śliczną świąteczną kartkę z kotem i jeszcze coś :)
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 20.12.2023 17:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję śląskiemu Mikołajowi za Baśnie narodów republik nadbałtyckich (< autor nieznany / anonimowy >). Dzisiaj do mnie dotarła przesyłka. ;)
Użytkownik: ktrya 21.12.2023 17:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Musiałam być w tym roku bardzo grzeczna, gdyż dotarł do mnie kolejny prezent, znowu z wielką księgą. Tym razem Głód (Caparrós Martín). Cieszy mnie to niezmiernie, choć patrząc na objętość zastanawiam się, kiedy to przeczytam. Z drugiej zaś strony mam teraz fazę na literaturę argentyńską (i nie tylko literaturę), więc ten moment może nastąpić zaraz po Nowym Roku :).

Bardzo dziękuję!
Użytkownik: littleangel_ 22.12.2023 13:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję cudownemu Biblionetkołajkowi za Zaklinacz koni (Evans Nicholas) , Kochałem ją (Gavalda Anna) oraz Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz (See Lisa) .
Trafiłeś/aś akurat z prezentem w dzień moich urodzin <3
Użytkownik: olifka1 22.12.2023 14:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Mój Biblionetkołaj zdążył tuż przed samymi Świętami obdarować mnie książką Krystyny Kofty "Ciało niczyje", okładka intrygująca, zapowiada się ciekawa lektura!

Dziękuję z całego serca i również składam życzenia spokojnych, szczęśliwych Świąt, wielu dobrych lektur :)
Użytkownik: krsz7 22.12.2023 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo gorąco dziękuję Mikołajce z Wrocławia za książkę Randka pod jemiołą (Olejnik Agnieszka) Zapowiada się wspaniała świąteczna lektura! Pozdrawiam serdecznie życząc cudownych Świąt!
Użytkownik: joanna86 23.12.2023 22:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję bardzo Biblionetkołajce z Krakowa za dwie intrygujące książki, które dotarły tuż przed Świętami: Ptaki (Maurier Daphne du) oraz Dom i świat (Tagore Rabindranath (Thaakur Ravindranaatha)) Fantastyczna niespodzianka! Pozdrawiam gorąco i życzę Wesołych Świąt!
Użytkownik: Tifanis 24.12.2023 16:14 napisał(a):
Drogi Biblionetkołaju, Droga Biblionetkołajko,
Serdecznie dziękuję za Krajobraz ze skorpionem (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)),
pięknie zapakowaną książkę i za kartkę z życzeniami świątecznymi. Niestety paczkomat nie chciał mi zdradzić, skąd paczuszka przywędrowała. A bonus…..do paczkomatu dotarłam dzisiaj, w Wigilię Bożego Narodzenia! Życie jest piękne! Życzę Wam wszystkich tak miłych zaskoczeń i fantastycznych niespodzianek nie tylko w te święta, ale i w całym, nadchodzącym Nowym Roku.
Użytkownik: anek7 27.12.2023 12:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Biblionetkołajce (niestety zmyślnie odbita pieczątka uniemożliwiła lokalizację) oraz jej czworonożnym pomocnikom serdecznie dziękuję za dwie cudne książki: Tajemniczy opiekun (Webster Jean (właśc. Webster Alice Jane Chandler)) i Obrońcy Królestwa (Kossakowska Maja Lidia) oraz pozostałe drobiazgi.

Użytkownik: KrzysiekJoy 28.12.2023 18:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję BiblionetkoMikołajowi z Poznania za książkę Zapomniane światło (Deml Jakub). Moja półeczka z literaturą czeską długo czekała na zapełnienie tym tytułem. Pozdrawiam Cię, i jeszcze raz dziękuję BiblionetkoMikołaju.
Użytkownik: Anna125 29.12.2023 00:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Kochany Biblionetkołaju z ulicy Poza Kręgiem Polarnym 1 w miejscowości leżącej na skraju świata - BiblioNETkowo!
Dziękuję za opowieść:
Mężczyzna imieniem Ove (Backman Fredrik)
Nie znałam jej i nie czytałam. Uwielbiam historie o ludziach!
Serdeczne pozdrowienia :-)
Użytkownik: @nat@ 01.01.2024 23:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Serdecznie dziękuję Mikołajce Mikołajewskiej z Krakowa za Con amore (Berwińska Krystyna). Niespodzianka tym większa, że nie spodziewałam się już żadnych prezentów aż do urodzin 😅
Bardzo dziękuję i życzę szczęśliwego Nowego Roku! ❤️
Użytkownik: martamatylda 02.01.2024 10:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Nowy Rok rozpoczynam od właśnie dostarczonego, pięknie opakowanego prezentu do Biblionetkołaja z Piekar Śląskich: Teatr cieni (Card Orson Scott) Z radością wrócę do świata Endera, co za niespodzianka!

Dziękuję też za kartkę z życzeniami i życzę książkowego Nowego Roku :)
Użytkownik: miłośniczka 02.01.2024 12:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Drogi BiblioNETkołaju z Wrocławia! Przeogromnie dziękuję, za niespodziankę, jaką mi sprawiłeś w tym pierwszym w Nowym Roku dniu trudu i znoju (czytaj: pracy). Ogromnie dziękuję za Zielone migdały czyli Po co światu Kurdowie (Smoleński Paweł (pseud. Jerz Tomasz)) i kartkę z kotkami. Jestem zachwycona! :) Jesteś wielki! <3
Użytkownik: amanita 08.01.2024 21:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Dziękuję bardzo Biblionetkołajowi (a może jednemu z Trzech Króli ze względu na moje gapiostwo, haha) za książkę Wszystkie kolory świata.

Będzie co czytać w Nowym Roku!
Użytkownik: ewa1207 09.01.2024 12:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo, bardzo dziękuję niezmiernie hojnemu, cudnie szczodremu Mikołajowi Styczniowemu z Rudy Śląskiej za uroczą kartkę z pięknymi życzeniami i prezent, na który składa się AŻ sześć książek:
Dar języków (Hofmann Sabine, Ribas Rosa)
Dunbar (St Aubyn Edward)
Pielgrzym nad Tinker Creek (Dillard Annie)
Transsyberyjska: Drogą żelazną przez Rosję i dalej (Milewski Piotr (ur. 1975))
Wieczory w Umbrii (Blasi Marlena de)
Zabójca z sąsiedztwa (Marwood Alex (właśc. Mackesy Serena))
oraz przepyszne cukierki ziołowe Śląskie Kopalnioki.
Nigdy jeszcze nie brałam udziału w zabawie w Biblionetkołaja i nie zdawałam sobie sprawy, że to może być taka frajda, dopóki nie doświadczyłam osobiście. Jesteś cudowny Biblionetkołaju.
Użytkownik: Valaya 09.01.2024 16:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Tak sobie ostatnio myślałam o powrocie do czytania lżejszych, aniżeli moje branżowe, książek i oceniania ich na Biblionetce. Dawno żadnej oceny nie wystawiłam, bo szczerze mówiąc, nie lubię wystawiania ocen (chyba dlatego, że na tym polega moja praca). I chyba te myśli i cichy zamiar spowodowały synchroniczność w eterze: oto otrzymałam wielką paczkę od Mikołaja Styczniowego z Rudy Śląskiej, a w niej aż cztery wspaniałe książki: Góry: Stan umysłu (Macfarlane Robert), Mordercza góra: Od triumfu do tragedii - najbardziej dramatyczne dni na K2 (Gyalje Sherpa Pemba, Falvey Pat), Mądrość wilków: O tym, jak myślą i troszczą się o siebie: Zdumiewające fakty o zwierzęciu, które jest najbardziej podobne do człowieka (Radinger Elli H.), Wodnik (Pasierski Jędrzej).

Kochany Biblionetkołaju, ślicznie dziękuję za książki, to wielka niespodzianka dla mnie - dwie książki o górach (uwielbiam!), o wilku (takoż!) i thriller z psychologią w tle. Zapowiada się prawdziwa uczta czytelnicza, której już dawno nie uskuteczniałam. Dziękuję również za życzenia i oryginalne cukierki, Śląskie Kopalnioki! Aż człowiek chciałby przesłać Mikołajowi świętomarcińskiego rogala w kartoniku z mojego miasta :) Również życzę Biblionetkołajowi zdrowego Nowego Roku, pełnego radości i ciekawych lektur, które zapadają w serce i pamięć.
Użytkownik: Losice 30.01.2024 00:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak sobie ostatnio myślał... | Valaya
Szkoda, że nie oceniasz ksiązek - bo ja akurat śledzę Twoje oceny - i ciekawi mnie, co przeczytałaś ostatnio .... a tu wszystko ocenione ponad dwa lata temu .... :)

A może działasz zgodnie z Durrellem?
<<Odsyłam czytelnika do czystej kartki, żeby musiał sięgnąć do własnej głowy, co w końcu każdy czytając książkę powinien robić>> :D
Użytkownik: Valaya 30.01.2024 10:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Szkoda, że nie oceniasz k... | Losice
O, jestem mile zaskoczona, że ktokolwiek na Biblionetce zaglądał do mojego grajdoła z książkami, dziękuję! :)

Z tym ocenianiem ciężka sprawa, ponieważ niektórych książek według mnie nie da się ocenić, np. książek Junga. Co ja tam wiem, tak sobie myślę, żeby wystawiać ocenę np. książce "Typy psychologiczne". Po lekturze czegoś wymagającego, co przegrzało mi styki w mózgu, zazwyczaj sięgam po coś niezobowiązującego (dla równowagi), co czyta się szybko i pewnie zaraz o tym zapomnę, przeważnie będzie to audiobook, np. jakiś kryminał lub fantasy. Fakt, kiedyś czytałam dużo i inaczej, większości książek już nie pamiętam, w tym Durrella, którym tak się zachwycałam :D

Muszę również przyznać, że niegdyś książki stanowiły ważną część dnia i potrafiłam siedzieć godzinami i czytać powieści czy wymagającą (emocjonalnie) literaturę faktu. Obecnie wybieram takie pozycje, które mają mnie nauczyć lepiej i bardziej świadomie żyć, a powieści czy lekka non-fiction, są po prostu miłym dodatkiem do codzienności, kiedy mam już czas na przyjemności. (Po latach, wolę jakoś, żeby ta ciężka literatura faktu radośnie mnie omijała.)
Użytkownik: Losice 04.02.2024 21:27 napisał(a):
Odpowiedź na: O, jestem mile zaskoczona... | Valaya
Miłe dodatki "czytelnicze" wszyscy chyba lubią, ja też robię takie "przerwy" po wymagajacych pozycjach - więc zachęcam Cię do "podrzucania" innym tych "słodkich wisienek czytelniczych".
Użytkownik: Avael 10.01.2024 15:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję Mikołajowi Styczniowemu z Rudy Śląskiej za ogromną niespodziankę w postaci dwóch książek: Amundsen: Ostatni wiking (Bown Stephen R.) oraz Soledad znaczy samotność (Martinez Carole). Jestem pewna, że będą wspaniałą lekturą! W paczce znalazłam również śliczną kartkę z życzeniami. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - w tym mnóstwa czasu na czytanie pasjonujących książek :)
Użytkownik: benzmanOpiekun BiblioNETki 11.01.2024 07:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Kochany Styczniowy Mikołaju z Rudy Śląskiej, gorąco Ci dziękuję, za tak niespodzianą niespodziankę ;-) w postaci Perełka (Modiano Patrick) i Za Opiwardą, za siódmą rzeką... (Newerly Igor (Abramow-Newerly Igor)). Obie jak NOWE! I oczywiście cukierasy, które skonsumowała moja żona, bo odebrała paczkę (ja dopiero dziś rano wróciłem do domu). Podobno pyszne, choć moje chłopaki nie chciały spróbować, wybacz im, boć przeca wiesz jaki to był smak;-)
Twój prezent był jedynym prezentem książkowym w tym/tamtym roku. Dlatego tyle radości mi przyniósł. Ślę serdeczne podziękowania życząc niezapomnianych lektur w tym roku!
Użytkownik: yeltet 11.01.2024 08:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Biblionetkołaju z Krakowa z całego serca dziękuję za wspaniałą, styczniową niespodziankę, za Wojnę domową Michałowskiej ( cudeńko) i za Miłosierdzie to imię Boga. Nie spodziewałam się w styczniu takiego prezentu, dziękuję raz jeszcze:))
Użytkownik: carly 11.01.2024 17:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
I do mnie dotarł Mikołaj Styczniowy z Rudy Śląskiej! Kochany Mikołaju, pięknie dziękuję za cudne książki: Na białym szlaku (Centkiewicz Czesław Jacek, Centkiewicz Alina (Centkiewiczowa Alina)), Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej (Koper Sławomir) i Po Kraju Ussuryjskim: (Podróż w góry Sichote-Aliń w latach 1902-1906) (Arseniew Władimir (Arsenjew Włodzimierz, Arsenjew W.K.)) oraz cukierasy i kartkę vintage (skąd wiedziałeś, że takie lubię?):) Sprawiłeś mi wielką radość swoim prezentem, mam nadzieję, że i dla Ciebie ten rok zaczął się równie dobrze, a wszystkie nadchodzące dni będą pełne ciepła i radości!
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 12.01.2024 16:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Tematu jeszcze nie zamykam, bo z tego co mi Biblionetkołaj przekazał - jeszcze w przyszłym tygodniu będą wędrowały prezenty.

Na koniec akcji zliczę prezenty, ale też liczbę nieodebranych PW itp.

Miłej zabawy!
Użytkownik: Neska 14.01.2024 00:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Chciałabym serdecznie podziękować, za prezenty książkowe, które otrzymałam od Wszystkich Biblionetkołajów z katowickiego grudniowego spotkania.
Doceniam Wasz wysiłek i starania jakie włożyliście w to, aby mnie obdarować.
Oczywiście , dziękuję również Marylkowi za ich przekazanie :)
A oto pozycje, które wzbogaciły moją biblioteczkę:
- Ostatnia gospoda: Zapiski (Kertész Imre)
- Witaj, smutku (Sagan Françoise (właśc. Quoirez Françoise))
- Ciała i dusze (Meersch Maxence van der)
- Piknik pod Wiszącą Skałą (Lindsay Joan)
-Rozmyślania nad Christą T. (Wolf Christa)
- Aż do trzewi (Wolf Christa)

Acha gapa ze mnie :)
Przy tej okazji dziękuje Bibliomikołajce z Warszawy? za
Pamiętnik jasnowidza (Mustafa Akhara Jussuf (właśc. Marcinkowski Józef)) , Katowic? Awantury na tle powszechnego ciążenia (Lem Tomasz) i tu Mikołaj dobrze zamazał pieczątkę -
A lasy wiecznie śpiewają (Gulbranssen Trygve)
Zbiorek okazały , będę miała co czytać przez rok cały :)))))

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 24.01.2024 23:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Chciałabym serdecznie pod... | Neska
O, jestem bardzo ciekaw Twoich wrażeń z Pamiętnik jasnowidza (Mustafa Akhara Jussuf (właśc. Marcinkowski Józef)) – wiele razy tę książkę czytałem, przede wszystkim dla opisu Polski przedwojennej i czasów wojny.
Użytkownik: Neska 14.01.2024 01:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
* o jeden link mi się nie wkleił
Zanim wystygnie kawa (Kawaguchi Toshikazu)
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 15.01.2024 13:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
I do mnie przybył hojny Mikołaj Styczniowy. Dostałam cukierasy Kopalnioki, kartki z życzeniami oraz książki:
Warzywa górą: Od korzeni po liście (Gubała Katarzyna) i Za dużo słońca Toskanii: Opowieść o Chianti (Castagno Dario)

Bardzo ucieszyły mnie prezenty, pamięć i życzenia. Dziękuję za tak wielką paczuchę i życzę również Biblionetkołajowi zdrowia, czasu na czytanie, wspaniałych chwil. Ściskam mocno.
Użytkownik: Vemona 15.01.2024 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję Mikołajowi Styczniowemu, który dziś dojechał do mnie z imponującą paczką, zawierającą Projekt Mefisto (Mortka Marcin), Prezenterki (antologia; Szarłat Aleksandra, Wojtczak Edyta, Loska Krystyna i inni) i torebeczkę podpisaną "Śląskie kopalnioki" - już się cieszę na lekturę i słodką przekąskę!!
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 24.01.2024 14:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Co prawda wiedziałam, że jeszcze jeden Biblionetkołaj Styczniowy z Torunia wysyłał w tym tygodniu prezenty, ale nie sądziłam, że jeden z nich trafi do mnie!

Bardzo dziękuję za moc prezentów:
książki:
Pingwinek artysta (Wiśniewska Anna)
Śmierć nadchodzi jesienią (antologia; Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary))
Lilka: Wspomnienia o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (antologia; < praca zbiorowa / wielu autorów >)
O dziewczynce, która chciała ocalić książki (Hagerup Klaus)
herbaty, miody i pierniki
zakładkę magnetyczną i znaczniki.

Tyle dobra, że aż mnie zatkało. Tak się idealnie złożyło, że prezent przyszedł miesiąc po świętach i kilka dni przed urodzinami biblionetkowymi moimi, więc będę świętować na całego!

Dziękuję! I życzę zdrowia, radości, mnóstwa wspaniałych lektur i cudownych ludzi wokół siebie.
Użytkownik: Marylek 24.01.2024 22:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Kochany Mikołaju Styczniowy z Torunia! Takiej wspaniałej niespodzianki się nie spodziewałam! :)
Dziękuję Ci za Chodź, obudzimy słońce (Vasconcelos José Mauro de) i Na rozstajach (Vasconcelos José Mauro de). Tak, rzeczywiście pierwszą część tej trylogii czytałam już jakiś czas temu i pozostał mi w pamięci zachwyt pięknem tej opowieści. Tak się cieszę, że mam kontynuację! Z radością przeczytam!

Dziękuję Ci też za zestaw toruńskich pierników (już spróbowałam , trudno się oprzeć!), zakładkę magnetyczną, znaczniki do książek (skąd wiesz, ze używam?), naturalne mydełko, świnkę Pepę (!) i przepiękną kartkę z kotkiem na książkach. Na tej pocztówce jest wszystko, co kocham: kot, książki i herbata - czegóż chcieć więcej do szczęścia?

Mikołaju, po wyjątkowo męczącym dniu, czekająca na mnie w domu przesyłka sprawiła, że kończę ten dzień z uśmiechem od ucha do ucha :D

Najlepszego nowego roku, kochany Mikołaju!

Użytkownik: misiak297 24.01.2024 22:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Ależ nam to zrobiło dzisiaj dzień! Otrzymaliśmy z Lutkiem paczuszkę od przemiłej Mikołajki Styczniowej, a w niej Mord nocy letniej (antologia; Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) (w sam raz na przedłużenie akcji "Rendez-vous z Agathą Christie), Grochów (Stasiuk Andrzej) i parę fantastycznych dodatków, na widok których usta same składają się do uśmiechu.

Dziękujemy z całych serc!
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 24.01.2024 23:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Mnie odwiedzić musiał tenże sam Mikołaj, co Olimpię i Marylka – i u mnie moc pierników i innych smakołyków, prócz tego nawet płyta (tu gorące podziękowania od mojej żony) oraz oczywiście książki:

Kamień na kamieniu (Myśliwski Wiesław)
Tektonika uczuć (Schmitt Éric-Emmanuel)
oraz 2 dla milusińskich :)

Serdecznie dziękuję, jestem oczarowany prezentem!

PS: odpowiedź na pytanie z kartki z życzeniami to 6 ;)
Użytkownik: Equilibrista 25.01.2024 08:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Wczoraj otrzymałem paczkę z książką i kilkoma gratisami, bardzo dziękuję! Nie spodziewałem się, że będzie tak obfita i zaskakująca ;)

Pozdrawiam,
Equilibrista
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 25.01.2024 08:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Wczoraj otrzymałem paczkę... | Equilibrista
A uchylisz rąbka tajemnicy jaki tytuł ma książka?
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 25.01.2024 12:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo dziękuję, że tyle osób wzięło udział w naszej zabawie. Co prawda bałam się, że w tym roku będzie znacznie gorzej niż w poprzednich latach z liczebnością, ale udało się!

4 osoby nie odpowiedziały na PW, mimo logowania się na stronę. Szkoda, że nie odesłały krótkiej informacji, że nie biorą udziału w zabawie, wtedy osoba która chciała obdarować tego kogoś, miałaby szansę wysłać książkę komuś innemu i nie oczekiwałaby próżno na adres.

Z weselszych spraw: w zabawie wzięło udział kilka nowych osób, Biblionetkołaje są coraz bardziej kreatywni i poza książkami są dołączone takie prezenty jak:
- czasopisma, świeczki, mydełka, słodycze, zakładki, herbaty, podkładki pod kubki, magnesy, kartki, miody, znaczniki do książek. Myślę, że mogę śmiało napisać, że na bogato prezenty są wysyłane.

Łącznie 187 książek znalazło nowy dom. Pierwszy raz akcja trwała aż 3 miesiące, ale myślę, że to absolutnie nic oburzającego, a wręcz przeciwnie - wiele osób miało mnóstwo radości dłużej niż tylko w święta :)

A teraz życzę dobrych lektur i zachęcam do zabawy już za 10 miesięcy :)
Użytkownik: ewa1207 17.02.2024 18:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo dziękuję, że tyle ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Skoro zabawa w sezonie 2023/2024 prawdopodobnie dobiegła końca, to pozwolę sobie wyrazić to, co czujemy i myślimy chyba my wszyscy obdarowani:
Całemu biblionetkołajowemu Ciału Zbiorczemu i każdemu z osobna Biblionetkołajowi jesteśmy bardzo wdzięczni, uszczęśliwił liczne grono Biblionetkowiczów prezentami najbliższymi naszym sercom.
Serdeczne podziękowania składam też - i na pewno nie jestem w tym odosobniona - Pomocnicy Biblionetkołaja, wspaniałej organizatorce Olimpii. Bez jej pracy, zaangażowania i poświęcenia czasu, szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy tego czasu każdemu przecież brakuje. ta zabawa nie mogłaby zaistnieć. Wielkie dzięki! Tu następują wiwaty i oklaski na cześć OlimpiaOpiekun BiblioNETki :).
Użytkownik: martamatylda 17.02.2024 11:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko w tym wątku wysyłam... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Jeszczę ja! Moje zdziwienie było niezmierne, gdy wczoraj w skrzynce znalazłam Pożegnanie z Avonlea (Montgomery Lucy Maud) w pięknym, świątecznym opakowaniu!
Niestety zupełnie brak jest nadawcy, jedyne co mogę odczytać z pieczątki, to datę 14 lutego, a więc ktoś podzielił się ze mną swoją miłością do Ani z Zielonego Wzgórza.

Pięknie dziękuję :)
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 17.02.2024 11:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeszczę ja! Moje zdziwien... | martamatylda
Piękne :) Bardzo się cieszę i na pewno jakozak też podziela moją radość, że zabawa ciągle trwa!