Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Arsène Lupin, dżentelmen-włamywacz

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,44 ; książkę oceniło 164 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Smeagol
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Niesamowite przygody dżentelmena-włamywacza!

Już na wstępie wszystkim polecam tę książkę! Jest świetnie napisana, niedługa i czyta się ją bardzo szybko. Zawarte są w niej przygody Arsène'a Lupina, dżentelmena i zarazem włamywacza, począwszy od jego aresztowania, poprzez pobyt w więzieniu, ucieczkę, i dalsze pięć przygód. I to jakich przygód! (w jednej z nich autor opisuje nawet, jak spotkał Arsène'a Lupina!). Zaskakujące zwroty akcji, wartki tok narracji i nieprzewidywalne zakończenia to kolejne atuty tej książki. W dodatku pomysłowość...

czytaj całość »

data dodania: 2009-02-03, autor: LuDi, komentarzy: 2

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Maurice Leblanc w 1905 roku opublikował pierwszą historię opowiadającą o przygodach Arsène'a Lupina. Trafił w dziesiątkę. Arsène bardzo szybko stał się jednym z najpopularniejszych fikcyjnych bohaterów literackich.

Ten dżentelmen włamywacz o zdolnościach detektywistycznych mistrzowsko kradnie i mistrzowsko uwodzi. Nie ma kobiety, która potrafiłaby mu się oprzeć. Nie ma szyfru do sejfu, którego by nie złamał.

Okrada złych, nieuczciwych, bogatych, a broni słabych i pokrzywdzonych - karząca dłoń sprawiedliwości w jedwabnych rękawiczkach.

Oto on - doskonałe połączenie przeciwieństw: patriota, gdy jego kraj znajdzie się w potrzebie. Na co dzień anarchista, który kpi z policji i żyje jak arystokrata. Umysł bystry i niezależny.

[Biblioteka Bluszcza, 2009]

czytaj całość »

data dodania: 2009-04-04, autor: Emancypantka, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Wrzesień z kryminałem

Lato zmierzało ku końcowi i tak się złożyło, że w wakacyjną podróż postanowiłam zabrać kryminały. W ramach zapoznawania się z klasyką gatunku sięgnęłam po Arsène Lupin, dżentelmen-włamywacz. To historia przedstawiona z punktu widzenia włamywacza. Właściwie to kilka opowiadań, których głównym bohaterem jest Arsène Lupin. Ten francuski dżentelmen w iście angielskim stylu, z niezwykłą gracją i klasą wykonuje fach złodzieja. I to złodzieja nie byle jakiego, bo z najwyższej półki – Lupin kradnie jedy...

czytaj całość »

data dodania: 2013-10-14 16:25, autor: porcelanka, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Made in China

Arsène Lupin, dżentelmen-włamywacz Arsene Lupin to włamywacz doskonały. Unikam tutaj określenia złodziej, gdyż ten termin nie do końca pasuje do postaci naszego bohatera. Złodziej to osoba zakradająca się do cudzych domów w wiadomych celach i dążąca do osiągnięcia konkretnego, zawsze takiego samego efektu. Arsen Lupin w zasadzie robi to samo, ale dość często kieruje się innymi pobudkami niż chęć zysku: czasami jest to psikus, czasami chęć spektakularnego zabłyśnięcia,a czasami nawet uczestnictw...

czytaj całość »

data dodania: 2015-02-18 20:46, autor: Frider, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku