Nowości: Nocny portret, Algokracja, Gangway
Zaloguj się
Rozumiem, że powodów może być wiele, podobnie jak "spojrzeń na kulturowo-symboliczną postać świni". Nadal jednak uważam, że utrzymywanie przez Spiegelmana (i jego "tłumaczy"), że nie był świadomy owych negatywnych konotacji, to zwykłe mydlenie oczu. Na jakie rynki był komiks tworzony – czy pierwotnie wyłącznie na takie, gdzie kulturowe skojarzenia świni są wyłącznie pozytywne? Trzeba myśleć o konsekwencjach przyjęcia danej konwencji. Albo można ś...
Nie dorabiam teorii, tylko piszę o symbolice kulturowej świni i pierwszorzędowych skojarzeniach :) Oczywiście zarówno Spiegelman (jak i Ty jego) może tłumaczyć się gęsto z tego, że absolutnie nic złego nie miał na myśli. Mi to jednak przypomina raczej sytuację rodem z podstawówki, gdy jeden dzieciak podstawia nogę drugiemu, a gdy ów przewrócony uda się do nauczycielki, to tamten pierwszy OCZYWIŚCIE używa tłumaczenia "niechcący" i wszystko je...
Cóż może lepiej pasować do "mam dosyć kosmosu" jak nie Powrót z gwiazd ? :D Do tego na dokładkę Cylinder van Troffa. No a skoro polecano postapo, to koniecznie powinieneś zapoznać się z absolutną i wybitną klasyką, czyli Kantyczka dla Leibowitza.
Użytkownicy polecają:
Dodany: 15.03.2023 12:19
Autor: zdrojek
Ciemność jest głównym tematem powieści żydowskiego pisarza, dziennikarza i działacza społeczno-politycznego, wieloletniego dyrektora US Holocaust Memo (...)
Dodany: 16.03.2023 20:58
Autor: dot59
Wyobraźmy sobie taką sytuację: oto powstała fundacja, zajmująca się… jak to sformułować?... „zatrudnianiem na stałe młodych ludzi – właściwie dzieci – (...)
Dodany: 11.03.2023 12:09
Autor: jolekp
A gdybyście nie mieli ani jednego znajomego, nie mogli podejmować żadnych decyzji, a świat oglądali wyłącznie przez szybę? Wolfgang Rajchert jest c (...)
Dodany: 16.02.2023 16:49
Chwilę, w której ma się przed sobą tom zatytułowany „Wiersze wszystkie” i opatrzony nazwiskiem ulubionego poety, każdy miłośnik poezji mógłby nazwać w (...)
Dodany: 09.02.2023 18:28
Z twórczością Marii Rodziewiczówny zetknęłam się stosunkowo wcześnie; tkwiący w którejś z rodzinnych biblioteczek, mocno już sfatygowany egzemplarz „L (...)
Redakcja poleca:
Dodany: wczoraj, 12:56
Autor: zielkowiak
„Dzbanek rozbity” – cóż to za pretensjonalny tytuł, pomyślałam. I ta brzydka okładka. Potem przeczytałam podtytuł „Sceny z życia choroby, śmierci, żał (...)
Dodany: wczoraj, 00:20
Autor: Marioosh
O autorze i o jego twórczości dość obszernie pisze rosyjska Wikipedia. Paweł Aleksandrowicz Szestakow (1932 – 2000) był jednym z twórców kryminałów o (...)
Dodany: 05.06.2023 15:50
Autor: Alos
Stanisław Lem był niewątpliwie pisarzem wyjątkowym i cenionym. Biorąc pod uwagę to i fakt, że tworzył w dość lubianym przeze mnie gatunku, nie rozumie (...)
Dodany: 31.05.2023 13:30
Autor: Asienkas
„A głód zabija powoli, męczy cię przed śmiercią...”[1] - o ironio, słowa te padły z ust osoby (prze)jedzonej. Jednej z tych uprzywilejowanych, pełnych (...)
Dodany: 31.05.2023 13:23
„(…) Zmieniliśmy nasz świat z miejsca niedostatku w miejsce przytłaczającej obfitości (…)”[1]. Poprzednie zdanie wydaje się przepiękne. Jakbyśmy miesz (...)