Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Neska - użytkownik BiblioNETki

  • Login: Neska
  • W BiblioNETce od: 10 maja 2006
  • O sobie:

    "Przez jakiś czas Krytyka towarzyszy Dziełu, potem miejsce krytyki zajmują Czytelnicy i to oni mu towarzyszą. Podróż może być długa albo krótka. Potem Czytelnicy umierają jeden po drugim, a Dzieło trwa samotnie, choć inna Krytyka i inni Czytelnicy stopniowo obierają ten sam kurs. Potem Krytyka znów umiera i Czytelnicy znów umierają, a ich kości znaczą szlak, którym Dzieło podróżuje dalej ku samotności. Zbliżyć się do niego, żeglować jego śladem oznacza niechybną śmierć, inna Krytyka i inni Czytelnicy zbliżają się do niego, niezmordowani i bezlitośni, a czas i prędkość ich pochłaniają. Na końcu Dzieło podróżuje nieodwołanie przez Bezkres. I pewnego dnia Dzieło umiera,jak umierają wszystkie rzeczy, jak wygaśnie Słońce i Ziemia, Układ Słoneczny i Galaktyka, i najskrytsza pamięć o ludziach".


    Robert Bolano - "Dzicy detektywi".

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Książkowe wspomnienia ze stycznia 2018

Po bardzo dobrym 'Dygocie' - 'Rdza' mnie nie zachwyciła. Jest taka wtórna, ponownie otrzymaliśmy powieść pełną smutku, niespełnionych marzeń i rozczarowań. Dlaczego autor tak się spieszył, rozdziały kończą się nagle i z dużym uproszczeniem, wątki się urywają ,tło historyczne tylko zarysowane. Może tak miało być, ale mnie to nie pasuje. Powieść czyta się dobrze, ale czy zostanie w mojej pamięci na dłużej - no nie koniecznie.

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2018-02-08 22:13, autor: Neska

Książkowe wspomnienia ze stycznia 2018

Styczeń: 1.Jądro ciemności - 5,5 2.Dziś wieczorem nie schodźmy na psy: Afrykańskie dzieciństwo - 5 3.Tajemnice wydarte zmarłym: Śledztwa na najbardziej niesławnych miejscach Ameryki - 5 4.Na wschód od Arbatu - 4 5.Cesarz Ameryki: Wielka ucieczka z Galicji - 4 6.Rdza - 3

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2018-02-08 20:17, autor: Neska

Spotkanie lutowe w Katowicach

Będę 😃!

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2018-01-28 18:26, autor: Neska

Pokaż wszystkie »

Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku