Neska - użytkownik BiblioNETki

  • Login: Neska
  • W BiblioNETce od: 10 maja 2006
  • O sobie:

    "Przez jakiś czas Krytyka towarzyszy Dziełu, potem miejsce krytyki zajmują Czytelnicy i to oni mu towarzyszą. Podróż może być długa albo krótka. Potem Czytelnicy umierają jeden po drugim, a Dzieło trwa samotnie, choć inna Krytyka i inni Czytelnicy stopniowo obierają ten sam kurs. Potem Krytyka znów umiera i Czytelnicy znów umierają, a ich kości znaczą szlak, którym Dzieło podróżuje dalej ku samotności. Zbliżyć się do niego, żeglować jego śladem oznacza niechybną śmierć, inna Krytyka i inni Czytelnicy zbliżają się do niego, niezmordowani i bezlitośni, a czas i prędkość ich pochłaniają. Na końcu Dzieło podróżuje nieodwołanie przez Bezkres. I pewnego dnia Dzieło umiera,jak umierają wszystkie rzeczy, jak wygaśnie Słońce i Ziemia, Układ Słoneczny i Galaktyka, i najskrytsza pamięć o ludziach".


    Robert Bolano - "Dzicy detektywi".

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2022 r.

Autor: Neska Dodany 18.12.2022 22:47

Ooooogromnie dziękuję Mikołajowi z Pniew , który musiał pokonywać śnieżne przeszkody w te zimowe dni za książeczkę japońskiej autorki Yu Miri " Stacja Tokio Ueno". Uwielbiam Serię z Żurawiem i mam zmiar przeczytać wszystko co zostało wydane. Jak to odgadłeś drogi mój Mikołaju , czyżby jakieś elfy szepnęły Ci do uszka :) Jeszcze raz dziękuję , życzę Ci również zaczytanego Nowego Roku.

Zobacz całą dyskusję

Katowice z Syrenką

Autor: Neska Dodany 22.03.2022 20:05

Pozdrawiam Cię serdecznie Syrenko , ale 30tego niestety nie dam rady.

Zobacz całą dyskusję

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2021 r.

Autor: Neska Dodany 19.01.2022 20:10

Tak ,tak Biblionetkołaj nadal pracuje, dzisiaj otrzymałam dwie paczuszki z w/w podpisem :):):):) 1 - z Krakowa - Oberża na pustkowiu 2- Czarnkowa - Ruyslinck Ward (właśc. Belser Raymond Charles Marie De) Bardzo, bardzo dziękuję!!!! :):)

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: