Neska - użytkownik BiblioNETki

  • Login: Neska
  • W BiblioNETce od: 10 maja 2006
  • O sobie:

    "Przez jakiś czas Krytyka towarzyszy Dziełu, potem miejsce krytyki zajmują Czytelnicy i to oni mu towarzyszą. Podróż może być długa albo krótka. Potem Czytelnicy umierają jeden po drugim, a Dzieło trwa samotnie, choć inna Krytyka i inni Czytelnicy stopniowo obierają ten sam kurs. Potem Krytyka znów umiera i Czytelnicy znów umierają, a ich kości znaczą szlak, którym Dzieło podróżuje dalej ku samotności. Zbliżyć się do niego, żeglować jego śladem oznacza niechybną śmierć, inna Krytyka i inni Czytelnicy zbliżają się do niego, niezmordowani i bezlitośni, a czas i prędkość ich pochłaniają. Na końcu Dzieło podróżuje nieodwołanie przez Bezkres. I pewnego dnia Dzieło umiera,jak umierają wszystkie rzeczy, jak wygaśnie Słońce i Ziemia, Układ Słoneczny i Galaktyka, i najskrytsza pamięć o ludziach".


    Robert Bolano - "Dzicy detektywi".

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Podziękowania dla Mikołaja 2018

Autor: Neska Dodany 2019-01-06 22:31

Oj dobrze Jolu ,że czekasz ze statystyką :) Bo w ten zimowy wieczór ,chciałabym bardzo, bardzo gorąco podziękować Mikołajowi z Radomia za dużą niespodziankę:) Dotarła ona do mnie wczoraj, a w niej dwie książki :Przejechał cyrk i Bez strachu: Jak umiera człowiek Dwie pozycje, a jakże różne w tematyce. Dzięki wielkie i Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

Zobacz całą dyskusję

Jakie książki znaleźliście pod choinką? - grudzień 2018

Autor: Neska Dodany 2018-12-28 22:36

Ach, prezenty świąteczne, kto ich nie lubi :))) Oto one! Znalezione pod choinką. 1.Shogun: Powieść o Japonii 2.Tai-Pan: Powieść o Hongkongu 3.Pierwszy człowiek 4.Literatura faszystowska w obu Amerykach 5.W pogoni za dalekim głosem 6.Lektor z pociągu 6:27

Zobacz całą dyskusję

Podziękowania dla Mikołaja 2018

Autor: Neska Dodany 2018-12-20 19:15

Bardzo, bardzo dziękuję Mikołajowi z Krakowa z ul.Myśliwskiej za Protokół. Ta lektura to wyzwanie czytelnicze, które postaram się sprostać. Jeszcze raz kłaniam się nisko i życzę Spokojnych Świąt.

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: