zarin - użytkownik BiblioNETki

 • Login: arachne
 • Miasto: Berlin
 • Czytatnik: Anteckningsbok
 • E-Mail: zarin@gazeta.pl
 • W BiblioNETce od: 20 lipca 2006
 • O sobie:

  "Nie mogę zrozumieć, że człowiek jest tak niezdolny do fantazji, że kierowców autobusów nie ogarnia od czasu do czasu ochota, by wjechać przez wystawę do sklepu i po drodze złapać kilka prezentów dla rodziny. Nie rozumiem, nie jestem w stanie zrozumieć, że producenci spłuczek do ubikacji nie wkładają do swoich urządzań bomb, które wybuchałyby po pociągnięciu za łańcuszek rezerwuaru. Nie rozumiem, dlaczego wszystkie wanny mają ten sam kształt, dlaczego nikt jeszcze nie wymyślił taksówek droższych od innych, wyposażonych wewnątrz w instalacje wywołujące deszcz, które zmuszałyby pasażera do podróżowania w płaszczu nieprzemakalnym, podczas gdy na zewnątrz panuje słoneczna pogoda. Nie rozumiem, dlaczego gdy zamawiam homara z rusztu, kelner nie przynosi mi dobrze wypieczonego telefonu, dlaczego chłodzi się szampana, a nie słuchawki telefonu, które są zawsze tak ciepłe i lepkie, a przecież byłyby dużo przyjemniejsze podane w wiadrze z miałko potłuczonym lodem. I dlaczego nie ma telefonów mrożonych, w zielonej mięcie, w kształcie homara, owiniętych w futro sobola z przeznaczeniem dla femmes fatales, z martwym szczurem w środku dla Edgara Poe, na smyczy lub przymocowanych do grzbietu żywego żółwia..."

  [Salvador Dali, "Moje sekretne życie"]

Najnowsze czytatki

Jerzy Urban

Autor: arachne Dodany 07.09.2010 23:42
W roku 1948 przestałem być dzieckiem, bo miałem 15 lat i wówczas stanąłem po stronie socjalizmu. Głównym impulsem było poznawanie marksizmu, głównie o...

Ku przerażeniu serc

Autor: arachne Dodany 09.08.2009 15:15
To zresztą był jeden z bardzo istotnych powodów naszego rozstania, ponieważ ja, tuż po urodzeniu się córki, wyjechałam na koncerty do Afryki Południow...
Najnowsze wypowiedzi na forum

czego używacie jako zakładki?

Autor: arachne Dodany 22.07.2007 22:09

Z reguły używam czegokolwiek, co akurat wpadnie mi w ręce, zazwyczaj jest to jakiś przypadkowy kawałek kartki, od którego odrywam potem mniejsze kawałki, żeby zaznaczać fragmenty, więc szybko zostaje z niego strzęp. Chociaż ostatnio znalazłam przyjemną zakładkę w książce z biblioteki - papierowy, pokolorowany ręcznie samochód :).

Zobacz całą dyskusję

Poczwarka

Autor: arachne Dodany 16.07.2007 16:23

Terakowska bez wątpienia urzeka klimatem, magią, przenikaniem się fantastycznego i realnego świata oraz atrakcyjnym stylem dla dzieci, czyta się ją przyjemnie, ale osobiście jednak nie lubię, kiedy próbuje poruszać trudniejsze kwestie społeczne. Bywa to wtedy naiwne, odrealnione, skrajnie uproszczone i po prostu niesprawiedliwe. Pod tym względem zarówno "Poczwarka", jak i "Ono" mają wiele nieprzyjemnych "zgrzytów".

Zobacz całą dyskusję

higiena czytania książek

Autor: arachne Dodany 15.07.2007 17:26

Wobec swoich książek postępuję chyba strasznie niehigienicznie: jem w czasie czytania, zalewam je kawą, zaginam rogi, podkreślam, piszę po nich, etc. Podobnie, wypożyczając książki, uwielbiam takie, na których mocno widać ślady używania, zwłaszcza notatki na marginesach.

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje
Redakcja BiblioNETki poleca!
Tako chrypi Zaratustra?
Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Legenda
 • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
 • - do książki dodano opisy lub recenzje
 • - książka dostępna w naszej księgarni
 • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
 • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: