Dodany: 24.01.2015 21:20|Autor: Anorka510

Czytatnik: Mój czytatnik

Książki 2015

Co uda się przeczytać w tym roku? Ambicji nie mam zbyt wygórowanych. Plan minimum to 26, czyli jedna książka na dwa tygodnie. W tym roku zamierzam przeczytać te grube tomy, które zawsze odkładałam na później, bo obawiałam się że z powodu objętości "pogrążą" mój plan czytelniczy. W tym roku zamierzam wyluzować. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
A oto lista, która jest uzupełniana na bieżąco:
Styczeń
01 W upale i kurzu (Prawer Jhabvala Ruth)
02 Medaliony (Nałkowska Zofia (Rygier-Nałkowska Zofia))
03 Mój ojciec Romulus (Gaita Raimond)
04 Kirgiz schodzi z konia (Kapuściński Ryszard)
05 Oplątani Mazurami (Enerlich Katarzyna)

Luty
06 Lekcje życia: Specjaliści od śmierci i umierania zdradzają tajemnice życia (Kübler-Ross Elisabeth, Kessler David)
07 Wychowanie przez czytanie (Koźmińska Irena, Olszewska Elżbieta)
08 Zaklinacz czasu (Albom Mitch)
09 Ponieważ Cię kocham (Musso Guillaume)

Marzec
10 Szachownica flamandzka (Pérez-Reverte Arturo)
11 Mój pionowy świat czyli 14 x 8000 metrów (Kukuczka Jerzy)
12 Na szczytach świata (Kukuczka Jerzy, Malanowski Tomasz)
13 Buntownik (Crownover Jay)
14 Dowód: Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo (Alexander Eben)
15 Kotka Brygidy (Rudniańska Joanna (Rudniańska-Zalejska Joanna; pseud. J. B. R.))
16 Stokrotki w śniegu (Evans Richard Paul)
17 Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd: Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936 (Nowak Kazimierz)

Kwiecień
18 Mapa nieba: Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją (Alexander Eben, Tompkins Ptolemy)
19 Uratuj mnie (Musso Guillaume)
20 Biblioteka cieni (Birkegaard Mikkel)
21 Gwiazd naszych wina (Green John)
22 Pamięć i tożsamość (Jan Paweł II (właśc. Wojtyła Karol))
23 Wszystko za życie (Krakauer Jon)
24 Przekroczyć próg nadziei: Jan Paweł II odpowiada na pytania Vittoria Messoriego (Jan Paweł II (właśc. Wojtyła Karol), Messori Vittorio)
25 Kwiatki Jana Pawła II (antologia; < praca zbiorowa / wielu autorów >)

Maj
26 Największe afery w dziejach świata (Martin Peter N., Hollnagel Bruno)

Osiągnęłam plan minimum, zobaczymy co dalej :)

27 Powrót do Nałęczowa (Bancarzewska Wiesława)
28 Zapiski z Annopola (Bancarzewska Wiesława)
29 Ostatnia arystokratka (Boček Evžen)

Czerwiec
30 Papierowe miasta (Green John)
31 Sławne pary PRL (Koper Sławomir)
32 Miłość w Powstaniu Warszawskim (Koper Sławomir)
33 Napój miłosny (Schmitt Éric-Emmanuel)
34 Bogaty ojciec, biedny ojciec czyli Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa (Kiyosaki Robert T., Lechter Sharon L.)

A tu powinnam wstawić przeczytanie pięciu prac magisterskich, bo czytając je nie mogłam czytać czegoś przyjemniejszego.

35 Na bezdrożach tatrzańskich: Wycieczki, wrażenia i opisy (Zaruski Mariusz)

Lipiec
36 Babska misja (Kursa Małgorzata J.)
37 Gra w kości (Cherezińska Elżbieta)
38 K2: Triumf i tragedia (Curran Jim)
39 Groza wokół K2 (Czerwińska Anna)
40 Zmierzchy i poranki (Szewc Piotr)

Sierpień
41 Cierpliwy snajper (Pérez-Reverte Arturo)
42 Atlas chmur (Mitchell David (ur. 1969))
43 Gottland (Szczygieł Mariusz)
44 Żona_22 (Gideon Melanie)
45 Ołówek (Rosicka-Jaczyńska Katarzyna)

Wrzesień
46 Podróż na liściu bazylii (Mazurek Krzysztof)
47 Matka Makryna (Dehnel Jacek)
48 Okrutny szczyt: Historie pięciu pierwszych kobiet na K2 (Jordan Jennifer)
49 Język dwulatka (Hogg Tracy, Blau Melinda)

Październik
50 Wszystko za Everest: Katastrofalny sezon 1996 w relacji naocznego świadka (Krakauer Jon) (ponownie)
51 Kobiety z odzysku (Frączyk Izabella)
52 Więź daje siłę: Emocjonalne bezpieczeństwo na dobry początek (Kirkilionis Evelin)
53 Tabu (Schirach Ferdinand von)
54 Książka o czytaniu czyli Resztę dopisz sam (Sobolewska Justyna)
55 Anna i wodorosty (Kowalewska Hanna)

Listopad
56 Ciemno, prawie noc (Bator Joanna)
57 Byłem w niebie: Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia (Sigmund Richard)
58 Chustka (Sałyga Joanna, Sałyga Piotr)
59 Transsyberyjska: Drogą żelazną przez Rosję i dalej (Milewski Piotr (ur. 1975))

Grudzień
60 Pięć najważniejszych słów (Kowalewska Hanna)
61 Nie oddam dzieci! (Michalak Katarzyna (ur. 1969; właśc. Lesiecka Katarzyna))
62 Moje syberyjskie podróże (Sowa Kazimierz)
63 Dosięgnąć Everestu (Kobierowska Dorota)
64 Noc nad Samborzewem (Bancarzewska Wiesława)
65 Zdobyć Everest (Adamiecki Wojciech)
66 15 blizn (antologia; Kain Dawid (właśc. Kiszela Marcin), Campbell John Ramsey (pseud. Dreadstone Carl), Paliński Paweł i inni)

No i to by było na tyle. Mimo, że lista jest krótsza niż w zeszłym roku, to jednak udało się przeczytać więcej niż zakładane minimum i więcej niż 52, czyli jedną na tydzień. Są więc powody do zadowolenia :)

Użytkownik: Pok 24.01.2015 22:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Co uda się przeczytać w t... | Anorka510
Ja w 2013 przeczytałem 87 książek, w 2014 79, więc tym razem chciałbym znowu wyjść poza osiem z przodu. Ale wolę sobie niczego nie zakładać z góry, tym bardziej, że też mam kilka grubych tomisk czekających na lekturę. Lepiej zawsze stawiać na jakość, niż na ilość :)
Użytkownik: Anorka510 30.01.2015 16:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja w 2013 przeczytałem 87... | Pok
W 2014 udało mi się przeczytać aż 94 (cała lista z krótkim komentarzem tutaj: Książki 2014) A poza tym ilość ilością, ale zawsze starałam się wybrać do czytania coś interesującego, coś z polecenia albo co mieliśmy na Dyskusyjnym Klubie Książki, albo czym skusiła mnie okładka. Czasem trafiało się coś gorszego, ale generalnie nie narzekam na przeczytane lektury. Najgorsze jest to, że wraz z każdą przeczytaną książką mam ochotę przeczytać klika innych i lista książek do przeczytania zamiast się skracać, wciąż się wydłuża. A czasu nie przybywa...