Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Wszystko za życie

 • Autor: Krakauer Jon
 • Tytuł oryginalny: Into the Wild
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Jakóbczyk-Rakowska Magdalena
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
 • Rok pierwszego wydania: 1996
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 1998
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,67 ; książkę oceniło 519 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): joa1
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Nie twierdzę, że jestem bezstronnym biografem. Dziwna historia McCandlessa poruszyła we mnie strunę, która nie pozwoliła mi przejść obojętnie obok jego tragedii. Starałem się - mam nadzieję, że skutecznie - minimalizować obecność autora. Ale winien jestem czytelnikowi ostrzeżenie: przeplatam opowieść o McCandlessie fragmentami zapisków z własnej młodości. Robię tak w nadziei, że moje osobiste doświadczenia rzucą jakieś światło na jego tajemniczą historię.

Jon Krakauer


Chris McCandless porzucił wszystko. Zerwał wszelkie więzi, rozdał pieniądze przeznaczone na studia, by wyruszyć w drogę, która miała dać mu wolność. W swym poruszającym reportażu Jon Krakauer idzie śladami młodego mężczyzny, który zafascynowany powieściami Jacka Londona, postanawia niczym współczesny wędrowny asceta przemierzyć samotnie Amerykę, by dotrzeć na Alaskę.

Na podstawie wspomnień jego przyjaciół i ludzi, których spotkał po drodze, a także jego dziennika, autor kreśli intrygujący portret idealisty i samotnika. Człowieka, który budził sympatię wszystkich napotkanych osób, ale zarazem nie zawahał się narazić swojej rodziny na cierpienie, który z całą świadomością podjął decyzję o ryzykownej wędrówce, ale nie potrafił zapobiec jej tragicznemu finałowi.

Czy trwająca cztery lata podróż była tylko młodzieńczą ucieczką od odpowiedzialności i trudnych relacji z najbliższymi? A może Chris poszedł tą samą drogą, którą wybrali przed nim Budda, święty Franciszek, Thoreau i wielu innych wędrowców, pragnących - choćby za najwyższą cenę - całkowitego wyzwolenia?

[Prószyński i S-ka, 2008]

czytaj całość »

data dodania: 2008-06-02, autor: nisha, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: Podróżując na Alaskę...

Przyznam, że chciałam wygrać tę książkę. Chociaż nie wiedziałam, o czym jest, pomyślałam, że może mi się spodobać. Kiedy zaczęłam czytać, wydała mi się trochę nudna, taka o wszystkim i o niczym. Jak artykuł w gazecie. A jednak nie, okazało się, że jest inaczej. Jon Krakauer przedstawił historię młodego człowieka – Chrisa McCandlessa. Inteligentnego człowieka... hmm, włóczęgi. Ale czy to typowy włóczęga? Trudno mi to ocenić. Sądzę, że wiedział, czego chciał i to robił. Można powiedzieć, że dopiął...

czytaj całość »

data dodania: 2008-11-13, autor: mafia, komentarzy: 10

Tytuł tekstu: Fatalne tłumaczenie

Nie bardzo rozumiem, jak dość poważne i szanowane wydawnictwo, jakim jest Prószyński i S-ka, mogło pozwolić sobie na wydanie (w 1998 r., wznowienie 10 lat później) książki w tak fatalnym tłumaczeniu. W tekście aż roi się od błędów i nieścisłości - "tygrys szablastozębny", "busz" na Alasce itd., nie wspominając już o tragicznym stylu i nieodpartym wrażeniu, że pani Magdalena Jakóbczyk-Rakowska przełożyła książkę, jakby bardzo jej się nie chciało. Aż z wrażenia zajrzałam na 2 str. w poszukiwaniu i...

czytaj całość »

data dodania: 2008-05-11, autor: majtex, komentarzy: 5

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku