Dodany: 03.04.2024 16:21|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

BiblioNETkowa książka marca: oficjalne wyniki

W marcu tytuł BiblioNETkowej książki miesiąca otrzymały dwie pozycje - jakie? Sprawdźcie szczegółowe wyniki głosowania.

Na wstępie przepraszamy za opóźnienie w oficjalnym ogłoszeniu laureatek naszej zabawy i korzystając z okazji, bardzo dziękujemy Srebrnej Wilczycy za "nieoficjalne" podsumowanie Waszych głosów i opublikowanie je w komentarzu pod poprzednim wpisem! :-) Oficjalne rezultaty zgadzają się co do jednego punktu z wynikami Srebrnej Wilczycy, ale żeby formalnościom stało się zadość prezentujemy zestawienie Waszych głosów.

W marcu wybieraliście dwie książki miesiąca nawiązujące do motywów RODZINNE TAJEMNICE (propozycja Louriego) oraz WIOSNA (propozycja minutki).

W głosowaniu na najciekawszy tytuł z motywu 1, bezkonkurencyjna okazała się propozycja mchproWyznaję (Cabré Jaume), zdobywając 41 punktów. Na drugim miejscu uplasowały się Dziwne losy Jane Eyre (Brontë Charlotte (Brontë Karolina; pseud. Bell Currer)) (propozycja ewy1207 zdobyła 34 punkty), a na trzecim ex aequo Dziady i dybuki (Kurski Jarosław) (zgłoszone przez Marylka) oraz Pokuta (McEwan Ian) (inna propozycja mchpro), gromadząc po 21 punktów.

W przypadku tytułów nawiązujących do wiosny, zwycięstwo odnieśli zgłoszeni przez Marylka Chłopi (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) (32 pkt.). Tuż za tym tytułem na podium znalazły się: Wiosna (Wajrak Adam) (propozycja ewy1207) oraz Ania z Zielonego Wzgórza (Montgomery Lucy Maud) (propozycja Miciusia) - odpowiednio 28 i 20 punktów.

Wszystkim wyróżnionym propozycjom oraz ich orędownikom gratulujemy! :-) Z uzasadnieniem zgłoszeń poszczególnych tytułów możecie zapoznać się tutaj: Głosujemy na BiblioNETkową książkę marca!. Takie wyniki oznaczają, że w kwietniu motyw zabawy zaproponuje dla Was mchpro. Nie możemy się doczekać!

MOTYW 1: RODZINNE TAJEMNICE

1. Wyznaję (Cabré Jaume) - 41 pkt.
3-4. Pokuta (McEwan Ian) - 21 pkt.
11. Toń (Kisiel Marta) - 5 pkt.
13-14. Kłamstwa (Hériz Enrique de) - 3 pkt.