Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Michał Stanek - użytkownik BiblioNETki

 • Login: Bibliomisiek
 • Miasto: Lublin
 • E-Mail: michel.stanek(at)gmail.com
 • Gadu-Gadu: 1419333
 • W BiblioNETce od: 29 listopada 2005
 • O sobie:

  Z zawodu bibliotekarz cyfrowy i webmaster w Bibliotece Wojewódzkiej w Lublinie (służę pomocą w poszukiwaniu książek i innych sprawach związanych z tą biblioteką - kontakt via e-mail/gg).

  Prywatnie czytelnik, filmożerca, bloger, fotopstrykacz przydrożny. Amator historii rodzinnego Lublina. Miłośnik dojrzałego westernu, czarnego kryminału, i w ogóle ze słabością (ale nie ograniczeniem) do literatury amerykańskiej.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  ANTYKWARIOOSZ.PL - Wyszukiwarka antykwaryczna ( http://www.antykwarioosz.pl )
  22. 02. 2011 na bazie Google Custom Search stworzyłem wyszukiwarkę przeszukującą strony polskich antykwariatów. Obecnie przeszukuje ok. 70 adresów. Powstało w ten sposób przydatne narzędzie do wynajdywania książek bez potrzeby odwiedzania mnóstwa stron internetowych. Sprawdza się zarówno na potrzeby amatorskie jak i w pracy bibliotekarskiej (zakup książek). Polecam - rynek wtórny to nie tylko Allegro :)

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  OBECNIE PROWADZĘ BLOGA O KSIĄŻKACH "ZA OKŁADKI PŁOTEM": http://zaokladkiplotem.pl/

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  "NA POŁUDNIE OD BRAZOS"
  http://odbrazos.blogspot.com

  W 2007 r. uruchomiłem stronę poświęconą mojej ukochanej powieści Na południe od Brazos (McMurtry Larry). Na stronie tej staram się przybliżać największe dzieło Larry'ego McMurtry'ego i oparty na nim wybitny miniserial, w którym Robert Duvall i Tommy Lee Jones zagrali swoje najlepsze prawdopodobnie role (Duvall sam tak twierdzi do dziś). Sama opowieść jest gatunkowo rzecz biorąc westernem, ale nade wszystko jest to opowieść o ludziach z krwi i kości. O ich emocjach, o rozmijaniu się w czasie i przestrzeni, pragnieniach i niespełnieniach. O marzeniach oraz cenie, jaką płacą za ich realizację. Wreszcie - o godności życia i godności umierania. Zapraszam więc na szlak do Montany - może ta przygoda stanie się także Twoją podróżą.

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2016

Wiem, mnie właśnie nie było stać, a od bardzo dawna poszukiwałem. Gdybym nie siadł przed otwarciem paczki to bym się przewrócił z wrażenia :)

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2017-01-09 13:16, autor: Bibliomisiek

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2016

Zmotoryzowanemu Biblionetkołajowi z Gdyni kłaniam się do samej ziemi za książkę, na którą polowałem 7 lat i nie udało mi się jej znaleźć w rozsądnej cenie. Proch i pył to biały kruk, bo nakład miał skromny. Wielkie, wielkie dzięki!

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2016-12-28 19:03, autor: Bibliomisiek

Linki w schowku

Dziękuję. Ja naprawdę potrzebuję tych linków często i coś mnie trafiło jak się posypały. Tak czy owak - happy end. Ale nad resztą tej dyskusji naprawdę ktoś mógłby się zastanowić...

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2016-06-30 21:03, autor: Bibliomisiek

Pokaż wszystkie »

Najnowsze recenzje

Redakcja BiblioNETki poleca!
Książka: Utracony dar słonej krwi (MacLeod Alistair)
Tytuł tekstu: Zew Nowej Szkocji

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

O autorze niniejszego tomu pisze się w niemal wszystkich anglojęzycznych źródłach jako o jednym z najwybitniejszych kanadyjskich prozaików. A przecież pozostawił po sobie ledwie 18 opowiadań i jedną, jedyną powieść. Właśnie trafia na polski rynek pierwszy zbiór opowiadań MacLeoda (1936-2014). Oryginalne wydanie ukazało się ponad 40 lat temu (1976); po nim w dużych odstępach czasu wyszły: drugi zbiór opowiadań (1986) i wspomniana powieść, "No Great Mischief" (2000). Kanadyjski pisarz całą swoj...

czytaj całość »

data dodania: 2017-06-03, autor: Bibliomisiek, komentarzy: 0

Redakcja BiblioNETki poleca!
Książka: Śmierć w Deptford (Burgess Anthony (Burgess Wilson John Anthony))
Tytuł tekstu: Bunt w teatrze

Ostatnia opublikowana za życia (a dokładnie – tuż przed śmiercią) powieść autora słynnej "Mechanicznej pomarańczy" traktuje o końcowych latach krótkiego żywota Christophera Marlowe'a (1564-1593). Ów rówieśnik Shakespeare'a uznawany jest za jednego z najwybitniejszych dramaturgów epoki elżbietańskiej, zaś rozkwit jego talentu przerwała gwałtowna śmierć, w niejasnych okolicznościach i z niejasnych powodów poniesiona. Faktem pozostaje, że Marlowe (Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu)...

czytaj całość »

data dodania: 2015-12-23, autor: Bibliomisiek, komentarzy: 0

Redakcja BiblioNETki poleca!
Książka: Witajcie w Ciężkich Czasach (Doctorow Edgar Lawrence)
Tytuł tekstu: Daleko od Rio Bravo

Wydana w 1960 roku debiutancka powieść zmarłego trzy dni temu E.L. Doctorowa przeszła do historii literatury amerykańskiej jako pierwszy antywestern. Wpisała się tym samym w pogłębiającą się już wówczas erozję tego gatunku na polu filmowym. Od gorzkiego wydźwięku "Poszukiwaczy" Johna Forda (1956) po stawiającego pierwsze kroki Sama Peckinpaha (który dwa lata później, w 1962 r., nakręcił swój pierwszy ważny film – "Strzały o zmierzchu") i rozpoczynającą się falę spaghetti westernów (1964: wielki ...

czytaj całość »

data dodania: 2015-07-24, autor: Bibliomisiek, komentarzy: 1

Pokaż wszystkie »

Wkład w rozbudowę BiblioNETki

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku