Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Michał Stanek - użytkownik BiblioNETki

 • Login: Bibliomisiek
 • Miasto: Lublin
 • E-Mail: michel.stanek(at)gmail.com
 • Gadu-Gadu: 1419333
 • W BiblioNETce od: 29 listopada 2005
 • O sobie:

  Z zawodu bibliotekarz cyfrowy i webmaster w Bibliotece Wojewódzkiej w Lublinie (służę pomocą w poszukiwaniu książek i innych sprawach związanych z tą biblioteką - kontakt via e-mail/gg).

  Prywatnie czytelnik, filmożerca, bloger, fotopstrykacz przydrożny. Amator historii rodzinnego Lublina. Miłośnik dojrzałego westernu, czarnego kryminału, i w ogóle ze słabością (ale nie ograniczeniem) do literatury amerykańskiej.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  ANTYKWARIOOSZ.PL - Wyszukiwarka antykwaryczna ( http://www.antykwarioosz.pl )
  22. 02. 2011 na bazie Google Custom Search stworzyłem wyszukiwarkę przeszukującą strony polskich antykwariatów. Obecnie przeszukuje ok. 70 adresów. Powstało w ten sposób przydatne narzędzie do wynajdywania książek bez potrzeby odwiedzania mnóstwa stron internetowych. Sprawdza się zarówno na potrzeby amatorskie jak i w pracy bibliotekarskiej (zakup książek). Polecam - rynek wtórny to nie tylko Allegro :)

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  OBECNIE PROWADZĘ BLOGA O KSIĄŻKACH "ZA OKŁADKI PŁOTEM": http://zaokladkiplotem.pl/

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  "NA POŁUDNIE OD BRAZOS"
  http://odbrazos.blogspot.com

  W 2007 r. uruchomiłem stronę poświęconą mojej ukochanej powieści Na południe od Brazos (McMurtry Larry). Na stronie tej staram się przybliżać największe dzieło Larry'ego McMurtry'ego i oparty na nim wybitny miniserial, w którym Robert Duvall i Tommy Lee Jones zagrali swoje najlepsze prawdopodobnie role (Duvall sam tak twierdzi do dziś). Sama opowieść jest gatunkowo rzecz biorąc westernem, ale nade wszystko jest to opowieść o ludziach z krwi i kości. O ich emocjach, o rozmijaniu się w czasie i przestrzeni, pragnieniach i niespełnieniach. O marzeniach oraz cenie, jaką płacą za ich realizację. Wreszcie - o godności życia i godności umierania. Zapraszam więc na szlak do Montany - może ta przygoda stanie się także Twoją podróżą.

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2017

Biblionetkołaj z Gdyni w swej niezmierzonej hojności uradował mnie książkami Pragnienie , a zwłaszcza - i to przyprawiło mnie o drżenie kolan, oczopląs, poty, palpitacje i stan przedzawałowy - Ogar piekielny ściga mnie: Zamach na Martina Luthera Kinga i wielka obława na jego zabójcę. Składam mu serdeczne BOOKZAPŁAĆ, wielkie, serdeczne DZIĘKI. Do "Ogara" wzdychałem odkąd się ukazał. Osobno dziękuję Biblionetkołajowi za załączoną do książek pięk...

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2017-12-04 19:53, autor: Bibliomisiek

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2016

Wiem, mnie właśnie nie było stać, a od bardzo dawna poszukiwałem. Gdybym nie siadł przed otwarciem paczki to bym się przewrócił z wrażenia :)

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2017-01-09 13:16, autor: Bibliomisiek

Podziękowania dla Biblionetkołaja 2016

Zmotoryzowanemu Biblionetkołajowi z Gdyni kłaniam się do samej ziemi za książkę, na którą polowałem 7 lat i nie udało mi się jej znaleźć w rozsądnej cenie. Proch i pył to biały kruk, bo nakład miał skromny. Wielkie, wielkie dzięki!

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2016-12-28 19:03, autor: Bibliomisiek

Pokaż wszystkie »

Najnowsze recenzje

Książka: Syn (Meyer Philipp)
Tytuł tekstu: Historia przemocy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Żyjemy na szczęście w czasach, kiedy przekłady literatury zza oceanu docierają do czytelników stosunkowo szybko, więc cieszy fakt, że krótko po laureatce Pulitzera 2014 ("Szczygieł" Donny Tartt) trafił do mnie finalista z tamtego roku. Czekałem na tę książkę, bo tematyka historii Pogranicza – a rzecz dzieje się w Teksasie na przestrzeni stu osiemdziesięciu lat – jest mi szczególnie bliska. Interesujące, że autor nie urodził się w Teksasie: mieszka w Austin od 2005 roku. Ta książka to rodzinn...

czytaj całość »

data dodania: 2017-11-24, autor: Bibliomisiek, komentarzy: 3

Książka: Drobne występki w czasach obfitości (Kneale Matthew)
Tytuł tekstu: Grzech nasz powszedni

Tematem tego tuzina opowiadań jest zło banalne, zło – przynajmniej na początku – niepozorne, rodzące się nie w spektakularnych aktach, ale wśród drobiazgów codziennego życia. Zło, które powstaje wśród powszednich małych frustracji, niespełnień, tęsknot i pokus, na które wystawia nas zwykła egzystencja. Widać to już na okładce (Wiatr od Morza, 2015); widnieje na niej tuzin przedmiotów – nie wszystkie to z definicji narzędzia mordu, ale można nimi zabić lub zranić). Kneale biegle operuje zmienną d...

czytaj całość »

data dodania: 2017-11-24, autor: Bibliomisiek, komentarzy: 0

Redakcja BiblioNETki poleca!
Książka: Rzymianami bendąc (Kneale Matthew)
Tytuł tekstu: Chodźcie, leząfą!

Matthew Kneale to pisarz przewrotny, a "Rzymianami bendąc" to bardzo zabawna powieść. Przynajmniej z początku. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia dziewięciolatka i zbliżona do stylu szkolnego wypracowania: najeżona błędami ortograficznymi, zapisanymi fonetycznie wyrazami, pełna określeń w rodzaju "mega" i "fajskie" czy też maminych zwrotów "owieczku" i "chodźcie, leząfą" ("les enfants" – fr. "dzieci"). Składnia, po dziecięcemu pokręcona, płynnie łączy zdania krótkie z irracjonalnie d...

czytaj całość »

data dodania: 2017-11-24, autor: Bibliomisiek, komentarzy: 0

Pokaż wszystkie »

Wkład w rozbudowę BiblioNETki

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku