Dodany: 26.12.2014 15:40|Autor: tweety008

Czytatnik:

Wyzwanie czytelnicze 2015

Z lekkimi modyfikacjami - moje wyzwanie czytelnicze na 2015 rok.
Jedna książka - max. do 2 kategorii.
Czas trwania - styczeń-grudzień '15

1. Książka z ponad 500 stronami - Szaman (Gordon Noah)
2. Klasyczny romans - Emma (Austen Jane)
3. Książka zekranizowana - Niebiańska plaża (Garland Alex)
4. książka wydana w tym roku - Do trzech razy Natalie (Rudnicka Olga)
5. Książka z numerem w tytule - Położna: 3550 cudów narodzin (Kalyta Jeannette)
6. książka napisana przez kogoś przed trzydziestką - Drugi przekręt Natalii (Rudnicka Olga)
7. Książka, której bohaterami nie są ludzie - O czym szumią wierzby (Grahame Kenneth)
8. Zabawna książka - Straż! Straż! (Pratchett Terry)
9. Książka napisana przez kobietę - Tancerka Degasa: Opowieść o wielkiej miłości i wielkiej sztuce (Wagner Kathryn)
10. Thriller lub kryminał - Oślepienie (Cook Robin)
11. Książka, której tytuł to jedno słowo - Uwikłanie (Miłoszewski Zygmunt)
12. Książka – zbiór opowiadań - Kompromis: 13 opowiadań albańskich (Aliçka Ylljet)
13. Książka z akcją poza Europą i Ameryką - Samsara: Na drogach, których nie ma (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek))
14. Książka z literatury faktu - Witajcie w raju: Reportaże o przemyśle turystycznym (Dielemans Jennie)
15. Debiutancka książka popularnego autora - Człowiek nietoperz (Nesbø Jo)
16. Książka ulubionego autora, której jeszcze nie czytałam - Modlitwa za Owena (Irving John)
17. Książka, którą polecił ktoś znajomy - Myszy i ludzie (Steinbeck John)
18. Książka, która zdobyła nagrodę Pulitzera - Tłumacz chorób (Lahiri Jhumpa)
19. Książka oparta na prawdziwej historii - Przerwana lekcja muzyki (Kaysen Susanna)
20. Książka z końca listy „do przeczytania” - Dziewczynka w czerwonym płaszczyku (Ligocka Roma)
21. Książka, którą kocha moja mama - Młode lwy (Shaw Irwin)
22. Książka, która mnie przeraża - Miasto ślepców (Saramago José)
23. Książka, która ma ponad 100 lat - Panienka z okienka (Deotyma (właśc. Łuszczewska Jadwiga))
24. Książka wybrana za względu na okładkę - Księgarenka w Big Stone Gap: O przyjaźni, wspólnocie i nadzwyczajnej przyjemności z dobrej książki (Welch Wendy)
25. Książka którą miałam przeczytać w szkole, ale tego nie zrobiłam - Trans-Atlantyk (Gombrowicz Witold)
26. Książka historyczna - Puszcza (Gołubiew Antoni)
27. Książka do przeczytania w jeden dzień - Z pokorą i uniżeniem (Nothomb Amélie)
28. Książka z antonimami w tytule - Noce i dnie (Dąbrowska Maria)
29. Książka z akcją w miejscu, które zawsze chciałam odwiedzić - Włosi: Życie to teatr (Brzozowski Maciej A.)Samsara: Na drogach, których nie ma (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek))
30. Książka wydana w roku mojego urodzenia - Mort (Pratchett Terry)
31. Książka źle oceniana (poniżej 3,8 na Biblionetce) - Idiotka: Miłość w Nowym Jorku (Bakuła Hanna)
32. Książka, której akcja dzieje się w twoim rodzinnym mieście - Morderstwo pod cenzurą (Wroński Marcin)
33. Książka dla dzieci - 365 pingwinów (Fromental Jean-Luc, Jolivet Joëlle)
34. Książka z miłosnym trójkątem - Kochałem ją (Gavalda Anna)
35. Książka autora o takich samych inicjałach jak twoje - Maria (Malczewski Antoni)
36. Książka z akcją dziejącą się w przyszłości -
37. Książka z akcją w liceum - Poczwarki Wielkiej Parady: Pamiętnik maturzystki (Auderska Halina)
38. Książka z kolorem w tytule - Czarna wołga: Kryminalna historia PRL (Semczuk Przemysław)
39. Książka, która sprawi, że będę płakać - Mały człowiek: Bajki z lewej kieszeni (Prokopiev Aleksandar)
40. Książka z magią - Jonathan Strange i pan Norrell: Tom 1 (Clarke Susanna)
41. Powieść graficzna - Gdzie jest wydra? czyli Śledztwo w Wilanowie (Sidor Dorota)
42. Książka autora, którego nie czytałam wcześniej - Most na Drinie (Andrić Ivo)
43. Posiadana książka, której nigdy nie czytałam - Lapidarium (Kapuściński Ryszard)
44. Książka napisana przez Noblistę - Owocobranie (Tagore Rabindranath (Thaakur Ravindranaatha))
45. Główny bohater ma takie samo imię co ja - Bez mojej zgody (Picoult Jodi)
46. Książka, której akcja rozgrywa się podczas świąt Bożego Narodzenia - Ominąć święta (Grisham John)
47. Książka polskiego autora - Teatr: Tom 6 (Mrożek Sławomir)
48. Zakazana książka - Zwrotnik Raka (Miller Henry)
49. Książka oparta lub zekranizowana jako program telewizyjny - Szkarłatny płatek i biały (Faber Michel)
50. Książka, którą zaczęłam, ale nigdy nie skończyłam - Życie Pi (Martel Yann)
51. Książka kilku autorów. - Kruca fuks: Alfabet góralski (Kuraś Bartłomiej, Smoleński Paweł (pseud. Jerz Tomasz))
52. Książka rozgrywająca się podczas wojny - W oblężeniu: Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy (Demick Barbara)
53. Książka z miastem w tytule - Miedzianka: Historia znikania (Springer Filip)
54. "Przykurzątko" - Corrida po polsku (antologia; Niedoba Andrzej, Wesołowska Marta, Wójcik Ryszard i inni)

53/54

Użytkownik: Sluchainaya 22.01.2018 11:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Z lekkimi modyfikacjami -... | tweety008
No rzeczywiście, to dopiero wyzwanie. Już sama ilość robi wrażenie (ja w zeszłym roku przeczytałam 58 książek, więc byłoby ciężko pewnie sprostać temu zadaniu). Gratuluję!