Dodany: 2019-05-27 18:42|Autor: powerk.k

Powrot do starego wygladu


Czy planowane jest dodanie opcji w ustawieniach, ktora pozwolilaby wrocic do starego widoku?
W nowym najbardziej przeszkadza mi strona autora przy sortowaniu po cyklach. Nie widac dokladnie gdzie konczy sie dany cykl, a przez duze okladki calosc nie miesci sie na jednym ekranie.
To byla dla mnie najbardziej uzyteczna funkcja strego widoku, na jednej stronie mialem wszystkie ksiazki autora poukladane w cykle, czytelne i przejrzyste.
Wyświetleń: 961
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 20
Użytkownik: Eredhel_83 2019-05-28 23:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Przychylam się do tej propozycji.
Opisy i zdjęcia okładek bezpośrednio na liście książek autora wprowadzają ogromny chaos. Bardzo trudno jest znaleźć konkretną pozycję. Moim zdaniem opis i okładka powinny być dostępne dopiero po wejściu na stronę konkretnej książki.
Użytkownik: JesSed 2019-05-29 00:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Też uważam, że poprzednio było lepiej widać wszystkie książki danego autora. Okładka i opis w tym momencie są zbędne w widoku.
Lepszą opcją byłoby dodanie różnych wersji tytułów danej książki, bo wiele książek w nowych wydaniach ma zmienione tytuły.
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2019-05-29 10:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Też uważam, że poprzednio... | JesSed
Przecież książki mają informacje o innych wydaniach pod innym tytułem, np. Dlaczego ona? (Sęk Barbara) Książka Barbary Sęk wyświetla się pod tytułem "Dlaczego ona?", ale również w punkcie inne wersje książki: "Kruchy fundament".

I książkę znajdziesz i pod jednym i pod drugim tytułem, gdy go wpisujesz w wyszukiwarkę.
Użytkownik: JesSed 2019-05-29 14:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Tak, ale dopiero wtedy jak się wejdzie do środka. Mnie chodzi o to, żeby inne tytuły dodać np. w nawiasach.
Jednak bardziej mi zależy na tym, żeby można było wyświetlać sobie tytuły tak jak to było przed zmianą szaty graficznej.
Użytkownik: kasiora 2019-06-01 10:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Jestem za. Mnie przeszkadza jeszcze jedna rzecz: ułożenie książek cyklami. Np Lackberg - kiedyś były wyświetlane wg nazwy cyklu Fjallbacka. A teraz dodatkowo wg serii wydawniczych Czarna Seria, Mistrzowie skandynawskiego kryminału. W efekcie jeden tytuł jest kilkakrotnie powtórzony na stronie. Także przeskoki między seriami są mało czytelne.
Użytkownik: Que_Sabe 2019-06-01 11:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Jestem za. Mnie przeszkad... | kasiora
Też mi to przeszkadza. W ogóle wrzucanie cykli i serii wydawniczych do jednego worka to błąd. W opcjach sortowania powinny być rozdzielone opcje "wyświetl książki cyklami" i "wyświetl książki w seriach". To dwie
zupełnie różne rzeczy.
Użytkownik: mo0onika 2019-06-01 12:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Ja tez nie jestem zadowolona z nowego wyglądu. Proszę o możliwość powrotu do starych ustawień.
Użytkownik: Kaya7 2019-06-01 14:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Dołączam do prośby - nowy widok strony jest o wiele mniej przejrzysty i czytelny, szczególnie na ekranie smartfona. Okładki książek widoczne przy liście tytułów zaciemniają obraz i zajmują sporo miejsca, sortowanie wg cyklu (dla mnie istotna opcja) także mocno zawodzi. Pod względem estetyczno-wizualnym również bardziej odpowiadała mi stara wersja strony.
Użytkownik: Foxie 2019-06-01 14:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Mam takie samo zdanie o nowej wersji i zdecydowanie stara była bardziej przejrzysta. Całkowicie popieram pomysł o podziale opcji sortowania na opcje "wyświetl książki cyklami" i "wyświetl książki w seriach".
Użytkownik: rafalb93 2019-06-08 11:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Chciałbym zapyta czy wróci opcja "pokaż wszystko" w przeczytanych książkach, czy liczycie już tylko na klikalność? Czwarty raz już zadaję to pytanie i nawet pomimo pisania wiadomości do redakcji nie mogę dostać odpowiedzi.
Użytkownik: KrzysiekJoy 2019-06-08 11:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Chciałbym zapyta czy wróc... | rafalb93
Przyłączam się do pytania. Jako uczestnikowi, organizatorowi BiblioNETkowych konkursów jest do opcja bezwzględnie potrzebna. Poza tym postawcie na przejrzystość. Co to ma być!!!! Na jednej stronie jakiegoś danego autora kilkanaście razy powtarza się okładka jednej i tej samej powieści, no bo a to w jakim cyklu, a to w jakieś serii była wydana. Klikasz na książkę i wówczas powinny ci się wyświetlać wszelkie "fajerwerki".
Powróćcie do zwykłej, czytelnej listy wydanych książek przez danego autora!
Użytkownik: temida 2019-06-10 16:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Ja również chciałabym,aby wróciła stara wersja. Teraz wygląda to ( w o wiele gorszej odsłonie niestety) jak LC. Korzystałam z Biblionetki zamiast z LC właśnie ze względu na przejrzystość, układanie książek autora cyklami, bez obrazków, okładek itd. Teraz wygląda to tak samo jak tam. Musze się namęczyć, żeby znaleźć książkę z cyklu, nie wspominając o ułożeniu sobie całego cyklu ! Taka forma z okładkami i opisowa jest ok, ale potrzebna jest też zwykła lista ukazująca cały cykl czy tez wszystkie książki autora w porządku alfabetycznym bez opisów i obrazków. Jeśli ma pozostać taka forma jak jest teraz to niestety przerzucam się na LC, bo tam przynajmniej jest to lepiej zrobione. Ceniłam Biblionetkę własnie za te odmienność, przejrzystość. Za te te "suche" listy, a tu takie rozczarowanie....
Użytkownik: SzaraczekOpiekun BiblioNETki 2019-06-10 17:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Dołączam się do przedmówców. Fajnie wszystko wygląda, o ile autor nie jest zbyt twórczy. Przy większej ilości książek stary widok był po prostu przejrzysty i zawsze błyskawicznie mogłam odnaleźć szukaną książkę w cyklu. Teraz jest to znacznie utrudnione, tytuły się powtarzają, cykle i serie wydawnicze mieszają, zapowiedzi są wymieszane z książkami już wydanymi. Przedtem wchodziłam na stronę autora i od razu wiedziałam, co mam przeczytane, a co zostało do przeczytania. Teraz bardzo łatwo jest przegapić przeczytaną pozycję. Teraz szukanie książki (jeśli nie pamięta się konkretnego tytułu) znacznie więcej czasu. Książki w cyklach są ustawiane od najstarszych do najnowszych (choć czasem zapowiedzi lądują gdzieś po środku), a cykle z kolei od najnowszych do starszych, co mi też zaburza chronologię. Też bym wolała układ starszy, z uwagi na czytelność formy, a okładki mogą się prezentować, gdy już będę zainteresowana konkretną książką. Mam też każdorazowo problem ze znalezieniem pola do logowania. Zwłaszcza na komórce. Jak otwieram stronę, od razu rzuca mi się w oczy "zarejestruj", ale logowania trzeba poszukać. Wylogowywania szukać już nie muszę.
Użytkownik: Morticia 2019-06-12 00:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Przychylam się. Teraz jest jeden wielki misz-masz. Wszystko się rozjeżdża. :/
Użytkownik: Wiadomości 2019-06-12 08:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Cześć,

nie będzie opcji powrotu do starej skórki.

Będziemy jednak pracować nad wprowadzaniem niezbędnych poprawek do aktualnej wersji, analizować także Wasze uwagi.

pozdrowienia,
Iza
Użytkownik: Joossef 2019-06-12 13:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Cześć, nie będzie opcj... | Wiadomości
W takim razie z przykrością ogromną, po wielu wspólnie spędzonych latach pożegnam Biblionetkę. Byłem tutaj głównie ze względu na przejrzystość i, przepraszam za wyrażenie, brak oczojebności. Teraz wygląda to nieczytelnie, niechlujnie i nieprzyjaźnie. Szkoda, że zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej .
Dziękuję za fajne 9 lat.
Użytkownik: rafalb93 2019-06-12 16:49 napisał(a):
Odpowiedź na: W takim razie z przykrośc... | Joossef
Ja Cię kolego doskonale rozumiem. Gdy pierwszy raz zalogowałem się do Biblionetki, urzekła mnie ona swoją prostotą. A teraz? Tysiące dupereli, na telefonie nawet nie widzę opcji logowania, wszystko jest pogmatwane, pochowane i wymaga setki kliknięć. Nawet kolor czcionki, mimo że poprawiony jest do niczego. Nie rozumiem dlaczego ktoś zepsuł to co było dobre...
Użytkownik: Ged 2019-06-12 20:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja Cię kolego doskonale r... | rafalb93
Taki model biznesowy, obserwowany od lat na rozmaitych portalach, w bankach, firmach telekomunikacyjnych itp. Najważniejszy zawsze jest nowy użytkownik / klient, więc wszelkie promocje, zmiany, innowacje są planowane pod kątem jego pozyskania. Odejście części dotychczasowej społeczności to po prostu dobrze skalkulowane ryzyko i nikt się tym nie przejmie. Jak to leciało? Sorry, Winnetou...
Użytkownik: rafalb93 2019-06-13 18:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Taki model biznesowy, obs... | Ged
No niestety. Tylko teraz trzeba zadać pytanie czy wprowadzone zmiany sprawią, że Bibionetka zyska użytkowników kosztem innych serwisów np. Lubimyczytać , do którego tak chce się upodobnić? Mam ogromne wątpliwości. Jeśli tak to dalej pójdzie nie tylko nowi nie przyjdą ale i starzy odejdą. Tymi zmianami portal sam strzelił sobie w kolano...
Użytkownik: tweety008 dzisiaj, 10:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy planowane jest dodani... | powerk.k
Weszłam właśnie na forum, żeby napisać dokładnie to samo! Sortowanie wg cyklu stało się nieczytelne. A mieszanie cyklów z seriami wprowadza niepotrzebny zamęt.
Proszę adminów o przemyślenie tej kwestii.
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: