Dodany: 02.01.2015 14:26|Autor: Szreq

Podsumowanie Roku 2014

Przeczytane w 2014r.
Styczeń

1.Korrida: Taniec i krew (Kasza Janusz) - 4 - z własnej półki
2.Pogromca wilków: Trzy duety literackie (Ransmayr Christoph, Pollack Martin) - 4,5 - Prezent Ślubny
3.Córki gór (Jörgensdotter Anna) - 5 - z własnej półki
4.GórFanka: Na himalajskiej ścieżce (Czerwińska Anna) - 4 - pożyczka
5.Zima naszej goryczy (Steinbeck John) - 5 - pożyczka
6.Lokatorka Wildfell Hall (Brontë Anne (pseud. Bell Acton)) - 5,5 - pożyczka
7.Igrzyska śmierci (Collins Suzanne) - 4 - pożyczka
8.Zew oceanu: 312 dni samotnego rejsu dookoła świata (Cichocki Tomasz (ur. 1957), Mastalerz Marcin) - 5,5 - z własnej półki
9.Maskarada (Pratchett Terry) - 5 - pożyczka

Luty
10.20: 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła (antologia; Morawska Irena, Sokolińska Joanna, Wojciechowska Joanna i inni) - 4,5 - z własnej półki
11.Tove Jansson: Mama Muminków (Westin Boel) - 5 - z własnej półki

Marzec
12.Pomnik cesarzowej Achai: Tom 1 (Ziemiański Andrzej (pseud. Shoughnessy Patrick)) - 4,5 - z własnej półki
13.Pomnik cesarzowej Achai: Tom 2 (Ziemiański Andrzej (pseud. Shoughnessy Patrick)) - 4,5 - z własnej półki
14.Pomnik cesarzowej Achai: Tom 3 (Ziemiański Andrzej (pseud. Shoughnessy Patrick)) - 4 - z własnej półki
15.Bomba czyli Alfabet polskiego szołbiznesu (Korwin-Piotrowska Karolina) - 3 - pożyczka
16.Sushi i cała reszta: Wszystkie smaki Japonii (Booth Michael) - 5 - Prezent Ślubny
17.Noc żywych Żydów (Ostachowicz Igor (pseud. Rebes Julian)) - 4 - z własnej półki
18.Gra na wielu bębenkach (Tokarczuk Olga) - 5 - Prezent Ślubny
19.W pierścieniu ognia (Collins Suzanne) - 4,5 - z własnej półki
20.Gówno się pali (Šabach Petr) - 5 - z własnej półki
21.Kosogłos (Collins Suzanne) - 4,5 - z własnej półki
22."Stary", młodzi i morze: Od Antarktydy do Alaski: Wyprawa wokół obu Ameryk (Jamkowski Marcin, Wacławski Jacek) - 5 - z własnej półki
23.Ocean na końcu drogi (Gaiman Neil) - 4 - z własnej półki

Kwiecień
24. Nomen Omen (Kisiel Marta) - 4 - z własnej półki

Maj
25.Operacje specjalne (Griffin W. E. B. (właśc. Butterworth William Edmund III)) - 4,5 - pożyczka
26.Księżniczka z lodu (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 4,5 - pożyczka
27.Mercedes-Benz: Z listów do Hrabala (Huelle Paweł) - 5 - z własnej półki
28.Niebo istnieje... Naprawdę!: Niesamowita historia małego chłopca o wyprawie do nieba i z powrotem (Burpo Todd, Vincent Lynn) - 3,5 - pożyczka
29.Długi film o miłości: Powrót na Broad Peak (Hugo-Bader Jacek) - 5,5 - z własnej półki
30.Kaznodzieja (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 4,5 - pożyczka
31.Kamieniarz (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 4,5 - pożyczka
32.Ofiara losu (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 4,5 - pożyczka
33.Niemiecki bękart (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 5 - pożyczka
34.Syrenka (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 4 - pożyczka
35.Latarnik (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 4,5 - pożyczka
36.Fabrykantka aniołków (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) - 4,5 - pożyczka

Czerwiec
37.Para w ruch (Pratchett Terry) - 4,5 - z własnej półki
38.Hotel Europa: Rozmowy (antologia; Grzela Remigiusz, Prucnal Anna, Rudan Vedrana i inni) - 5,5 - pożyczka
39.Księżniczka i koboldy (MacDonald George) - 4,5 - pożyczka
40.Podróżnik WC (Cejrowski Wojciech) - 4,5 - z własnej półki
41.Znaki szczególne (Wilk Paulina) - 4,5 - z własnej półki

Lipiec
42.Obrońcy Królestwa (Kossakowska Maja Lidia) - 5 - z własnej półki
43.Chiński Maharadża (Kurtyka Wojciech) - 5 - z własnej półki
44.Ucieczka na szczyt: Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka (McDonald Bernadette) - 5 - z własnej półki
45.Zimowy monarcha (Cornwell Bernard) - 5 - pożyczka
46.Annapurna: Góra kobiet (Blum Arlene) - 5 - z własnej półki
47.Nieprzyjaciel Boga (Cornwell Bernard) - 4,5 - pożyczka
48.Sońka (Karpowicz Ignacy) - 5 - z własnej półki
49.Sukienka ze starego płaszcza (Górnicka-Zdziech Izabela) - 5 - z własnej półki
50.Groza wokół K2 (Czerwińska Anna) - 5,5 - z własnej półki
51.Nie ma ekspresów przy żółtych drogach (Stasiuk Andrzej) - 5,5 - z własnej półki
52.Agnes Grey (Brontë Anne (pseud. Bell Acton)) - 4 - pożyczka
53.Atak rozpaczy (Hajzer Artur) - 5 - z własnej półki
54.Excalibur (Cornwell Bernard) - 5 - pożyczka
55.Zdobywcy świata (Wierzba Katarzyna) - 4,5 - z własnej półki

Sierpień
56.Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów: Konno przez Azję Centralną (Ossendowski Ferdynand Antoni) - 4,5 - z własnej półki
57.Wyspa Złoczyńców (Nienacki Zbigniew (właśc. Nowicki Zbigniew Tomasz)) - 4,5 - z własnej półki
58.Kukułka (Kozłowska Antonina) - 4 - z własnej półki
59.Swoją drogą: Opowieść o trzech podróżach po inne życie (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek)) - 4 - z własnej półki
60.Pan Samochodzik i templariusze (Nienacki Zbigniew (właśc. Nowicki Zbigniew Tomasz)) - 4,5 - z własnej półki
61.Śmierć w Breslau (Krajewski Marek (ur. 1966)) - 4 - z własnej półki
62.Tajemnica pani Ming (Schmitt Éric-Emmanuel) - 4 - z własnej półki
63.Dom Tajemnic (Columbus Chris, Vizzini Ned) - 4 - z własnej półki
64.14:57 do Czyty: Reportaże z Rosji (Miecik Igor T.) - 5 - z własnej półki
65.Zorkownia (Kaluga Agnieszka) - 6 - z własnej półki
66.Krótki podręcznik przekraczania granic (Kapllani Gazmend) - 5 - z własnej półki

Wrzesień
67.Wyspa na prerii (Cejrowski Wojciech) - 4,5 - z własnej półki
68.Odwaga jest kobietą (antologia; Cieśla Joanna, Klementowska Iza (Klementowska Izabela), Michalewicz Iza i inni) - 5,5- z własnej półki
69.Radiota czyli Skąd się biorą Niedźwiedzie (Niedźwiecki Marek) -5-pożyczka
70.Tajemnica Diabelskiego Kręgu (Kańtoch Anna)
71.Droga do Nidaros (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz))
72.Smutek (Lewis Clive Staples) - 5- z własnej półki
73.Wszystko zależy od przyimka (Bralczyk Jerzy, Markowski Andrzej, Miodek Jan, Sosnowski Jerzy (ur. 1962)) - 5,5- z własnej półki

Październik
74.Moja Europa: Dwa eseje o Europie zwanej Środkową (Andruchowycz Jurij, Stasiuk Andrzej) - 5,5-PŚ
75.13. anioł (Kańtoch Anna)
76.Ułeczka (Zaciura Lech) - 4,5 - z własnej półki
77.Zamień chemię na jedzenie (Bator Julita)
78.Zapomniane słowa (antologia; Kozioł Urszula, Czyżewski Krzysztof, Ogórek Michał i inni) - 5- pożyczka
79.Ołówek (Rosicka-Jaczyńska Katarzyna) - 4,5 - wędrująca książka
80.Grzech jest kobietą (antologia; Bałuk Kamil, Flis Daniel, Kołodziejczyk Marcin i inni) - 4,5 - z własnej półki
81.Cisza (Czerniecki Stefan) - 4,5 - z własnej półki
82.Szkoła niezbędnych składników (Bauermeister Erica)

Listopad
83.Walka jest kobietą (antologia; Chutnik Sylwia, Dzido Marta, Kicińska Magdalena i inni) - 5,5 - z własnej półki
84.Czesałam ciepłe króliki (Zaborek Dariusz, Gawlikowska-Świerczyńska Alicja) - 5,5 - z własnej półki
85.Obywatel Stuhr: Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka (Stuhr Jerzy, Stuhr Maciej, Winnicka Ewa) - 4,5 - z własnej półki
86.Taft (Patchett Ann) - 4
87.Wnuczka do orzechów (Musierowicz Małgorzata) - 4,5 - z własnej półki
88.Metro 2033 (Glukhovsky Dmitry (Głuchowski Dmitrij)) - 5 - z własnej półki
89.Orkan na Jamajce (Hughes Richard) - 5 - z własnej półki
90.Metro 2034 (Glukhovsky Dmitry (Głuchowski Dmitrij)) - 3,5 - z własnej półki
91. Dwadzieścia światów, czyli rozmowy o twórczej pasji - Klaudia Iwanicka

Grudzień
92.Aż tu nagle...: Bajki ze zbiorów Oskara Kolberga (< autor nieznany / anonimowy >) - 5 - z własnej półki
93.Smoki na zamku Ukruszon i inne opowiadania (Pratchett Terry) - 5,5 - z własnej półki
94.Angole (Winnicka Ewa) - 5 - pożyczka

Akcja Książki ze swojej biblioteczki 66 w tym 7 z Prezentów Ślubnych :)
Akcja Klasyka 3
Pożyczone 28 w tym 1 Wędrująca książka
Byłam na trzech spotkaniach autorskich (Jacek Hugo-Bader,Mariusz Szczygieł,Agata Tuszyńska)
Literatura Polska 54
Literatura zagraniczna 40