Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Kochać zbyt mocno (kapcie potwora) czyli O tym jak wygląda przemoc domowa

 • Autor: Penfold Rosalind B. (pseud.)
 • Tytuł oryginalny: Dragonslippers
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Figlewska Joanna
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
 • Rok pierwszego wydania: 2006
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2007
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,72 ; książkę oceniło 41 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): olamanola
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Kapcie potwora mogą zmiażdżyć każdego!

Książka Rosalind B. Penfold to lektura na jeden wieczór, ba, na jedną godzinę nawet. Niemniej refleksje i przemyślenia będą Was nękać znacznie dłużej... Penfold opublikowała wstrząsający pamiętnik, jakich zalew przeżywamy w ostatnich latach na polskim rynku czytelniczym i wcale nie jest to złe zjawisko. Do tej samej literatury zaliczymy "Gnoja" Wojciecha Kuczoka czy "Coraz mniej milczenia" Marty Fox. Jednak ta pozycja czymś się wyróżnia. Jest to komiks. Wielu z Was teraz pewnie pomyśli: ...

czytaj całość »

data dodania: 2007-06-08, autor: misiak297, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

"Niezwykle trudna i poruszająca historia opowiadana w nietypowy sposób."
Luis Alarcon Arias.


Samotna Roz, młoda, powabna i zaradna kobieta, kierująca własną firmą, spotyka na przyjęciu Briana, wdowca z czworgiem dzieci, w którym zakochuje się po uszy. Uwodzicielski, romantyczny mężczyzna jest dla niej niemal darem niebios.

Powoli wciąga ją w życie swoje i swojej rodziny. To, co początkowo wygląda jak sielanka, wkrótce staje się jednak pasmem udręki, nieustannego, narastającego okrucieństwa. Dziesięć lat psychicznych, fizycznych i seksualnych aktów przemocy, kłamstw, zdrad i znęcania się nad nią i nad dziećmi doprowadza w końcu Roz do rozpaczliwej i zarazem bohaterskiej decyzji o ostatecznym odejściu.

Przez cały okres tego chorego związku Roz pisała pamiętnik, a ściślej, pisała i rysowała. W ten sposób powstał jedyny w swoim rodzaju zapis historii miłosnej, która przeobraziła się w rzeczywisty przykład przemocy domowej. Dzienniki Roz przedstawiają wstrząsający obraz życia u boku ukochanego, który jest potworem. Stanowią jednocześnie ostrzeżenie przed ignorowaniem objawów przemocy, ukazując je wyraźnie zarówno u ofiary, jak i tyrana. Lektura, od której trudno się oderwać.


"Ściśnięte gardło, wściekłość, wstyd. Potem refleksja - i mnie to się mogło przydarzyć. Popatrz uważnie na swojego mężczyznę - w jakich on chodzi kapciach."
Mira Suchodolska - Newsweek Polska

"Podziwiam odwagę Rosalind B. Penfold. Takie historie zdarzają się częściej niż nam się zdaje, a pomysł, aby zrobić z tego komiks, jest genialny. Bo "Kochać zbyt mocno" nie nudzi tak jak klasyczny podręcznik psychologii i nie rozczarowuje banałem jak kobiece czytadła. Tę obrazkową psychodramę czyta się zadziwiająco szybko, ale zapamiętuje na długo."
Sylwia Borowska - Gala

[Wydawnictwo Nowa Proza, Warszawa 2007]

czytaj całość »

data dodania: 2007-10-15, autor: Lady Witch, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Kapcie potwora

Pojawia się coraz więcej książek na temat przemocy domowej. I dobrze. To temat tabu, który powinien całkowicie wyjść z ukrycia. Właśnie z powodu milczenia ofiar oraz otoczenia (co ja się będę wtrącać w cudze sprawy), tragedie wielu rodzin trwają latami. Sąsiedzi, znajomi i krewni uważają, że własne brudy należy prać w swoim domu, a nie na zewnątrz. Jest nawet przysłowie, że ”zły to ptak, który własne gniazdo kala”. Dla ofiar przemocy oznacza to zamknięte drzwi, zatkane uszy i zamknięte na ich bó...

czytaj całość »

data dodania: 2013-09-21 23:06, autor: Pani_Wu, komentarzy: 1

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku