Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Bestia

 • Autor: Arsdale Peternelle van
 • Tytuł oryginalny: The Beast Is an Animal
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Łopatka Paweł
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: horror
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2017
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2019
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,67 ; książkę oceniło 3 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Jeśli bać się bestii, to tej, co tkwi w człowieku

Mimo istnienia podziału fantastyki na rozmaite gatunki i podgatunki nie zawsze łatwo daną książkę precyzyjnie sklasyfikować; ja przynajmniej często mam z tym trudność, bo jeśli na przykład świat przedstawiony nie obejmuje istnienia praktycznie żadnych ras obcych (prócz jednej istoty, która właściwie nie wiadomo, do jakiego gatunku należy, mając przy tym chyba więcej cech ludzkich, niż niejeden pojawiający się tam człowiek), a występują w nim ludzie naznaczeni większą lub mniejszą magiczną skazą,...

czytaj całość »

data dodania: 2019-04-18, autor: dot59Opiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Piękna baśń dla dorosłych

Z córeczką czytamy sporo bajek. Dzięki wydawnictwu Poradnia K mogłam zanurzyć się w pięknej baśni dla dorosłych. Czytałam ją nieśpiesznie. Gdy M. szła spać, ja przygotowywałam sobie herbatę i pogrążałam się w świat stworzony przez Peternelle van Arsdale. Prawdę mówiąc, po przeczytaniu opisu nie wiedziałam czego się spodziewać. Czy będzie to powieść o Alys, o bliźniaczkach, czy o Bestii? Bardzo szybko na pierwszy plan wysuwa się Alys. Dziewczynka zawszy była trochę "inna". Nie mogła spać,...

czytaj całość »

data dodania: 2019-04-06, autor: Asienkas, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Pewnego razu, w pewnej wiosce na świat przychodzą bliźniaczki. W tym samym roku rozpoczyna się okres głodowej suszy. Mieszkańcy obwiniają za klęskę nieurodzaju nowo narodzone dzieci i wypędzają je wraz z matką do lasu. Lata później odczłowieczone bliźniaczki – pożeraczki dusz – powracają. Dręczone głodem uśmiercają niemal całe Gwenith, oszczędzając jedynie Alys i pozostałe dzieci. Pięćdziesięcioro ocalałych biorą pod swoją opiekę mieszkańcy sąsiedniej osady. Alys – dziewczyna o tajemniczym darze, którego nie może ujawnić, bo zostałaby nazwana czarownicą, jako jedyna nie obawia się pożeraczek dusz. Ciemny las ją wzywa. Tymczasem Starsi nakazują budowę drewnianego ogrodzenia, które ma ochronić Defaid przed potworami Bestii… Kiedy uderza katastrofa, Alys wyrusza w mroczną podróż, w której musi uratować swój świat. Podroż w najciemniejsze zakamarki lasu – i własnej duszy.

Prawa do ekranizacji książki zakupiła wytwórnia filmowa Amazon Studios, a produkcją ma się zająć Ridley Scott.


Peternelle van Arsdale jest redaktorką i nigdy nie sądziła, że kiedykolwiek napisze książkę. Do czasu – pewnego dnia w jej głowie narodził się pomysł, który wkrótce przerodził się w "Bestię". Van Arsdale mieszka w Nowym Jorku, jej druga powieść nosi tytuł "The Cold Is in Her Bones". Autorka obecnie pracuje nad trzecią książką.

[Poradnia K, 2019]

czytaj całość »

data dodania: 2019-04-10, autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku