Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Wiatrodziej

 • Autor: Dennard Susan
 • Tytuł oryginalny: Windwitch
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Pawlak Maciej
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: fantasy
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2017
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2017
 • Serie wydawnicze:
 • Cykle:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,54 ; książkę oceniło 13 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
 • Linki:
  • brak
 • Tagi:
  brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: "Wiatrodziej"

Na statku, którym podróżuje Merik dochodzi do zamachu. Mężczyzna ledwo uchodzi z życiem. Doznaje szeregu obrażeń fizycznych, jest bardzo poparzony i poraniony, cudem dociera na ląd. Podejrzewa, że za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która nie cofnie się przed niczym, żeby pozbyć się go i zasiąść na tronie. Tymczasem więziosiostry Safi i Iseult znowu zostają rozdzielone i nie wiadomo, czy kiedykolwiek jeszcze się spotkają. Pierwsza z nich przebywa na statku w towarzystwie cesarzowej Vanessy...

czytaj całość »

data dodania: 2017-09-11, autor: zapoczytalna, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

„Świat, w którym zechcesz zamieszkać na zawsze!”
Alexandra Bracken


Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Na domiar złego Czaroziemie właśnie stają w obliczu wojny. Świat znany Merikowi bezpowrotnie odchodzi w przeszłość.

Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?


„»Wiatrodziej« to gnająca akcja, wyraziste postacie oraz zjawiskowy świat »Prawdodziejki« rozwinięte i pomnożone przez dwa”.
Maja Kłodawska, Maja K.

„»Prawdodziejka« doczekała się świetnej, bogatej kontynuacji, która podsyca oczekiwanie na zakończenie cyklu!”
Ewa Mędrzecka, Cat Vloguje

„Lekkimi podmuchami wiatru wciąga czytelnika do wykreowanego przez siebie świata, by pod koniec uderzyć mocą wzburzonego wiatrodzieja. Nie opierajcie się, wkroczcie do Czaroziem”.
Klaudia Stępień, O czym szumią booki

„Intrygująca i zaskakująca od początku do końca. Autorka ponownie karmi nas fascynującymi sekretami i akcją pędzącą niczym krwiodziej za swą ofiarą. Gorąco polecam!”
Kamila Orłowska, camilleshade

„Jest moc. Jest mrok. Jest rozmach i brak sztampy. Są emocje, nietuzinkowi bohaterowie i historia, która wciąga od pierwszych stron. Fabuła, która zaskakuje złożonością i świat pełen magii oraz walki o władzę, w którym nic nie jest pewne i niejedno może zaskoczyć”.
Marta Korkus, OkiemMK

„»Wiatrodziej« to porywająca kontynuacja pełna akcji, magicznych przygód i wyjątkowych postaci. Powieść, która z każdą kolejną stroną wciąga swoją obezwładniającą narracją i fabułą. Pokochacie tę książkę!”
Tatiana Marchuk, Lost in my books

„Bezgraniczna przyjaźń na wieki, miłość rodząca się w bólach, walka dobra ze złem – to wszystko znajdziecie w twórczości Susan Dennard. Sarah J. Maas nie pomyliła się, »Prawdodziejka« weszła do kanonu, a my możemy dać się oczarować »Wiatrodziejowi«”.
Kinga Maszota, KiniaBook

„Doskonała kontynuacja »Prawdodziejki«, przeczytana jednym tchem! »Wiatrodziej« to jeszcze więcej akcji, magii, piratów, intryg oraz… Kapitalna robota Susan Dennard!”
Marcin Wojtasik, Ostatnia Tawerna


Susan Dennard. Pochodzi z małego miasta w stanie Georgia. Uzyskała tytuł magistra w dziedzinie biologii morskiej. Podróżowała po świecie, zjeździła sześć z siedmiu kontynentów (Azja będzie następna). Aktualnie pełnoetatowa pisarka i instruktorka pisania. Kiedy nie tworzy, można ją spotkać wędrującą z psami, badającą baseny pływowe lub zarabiającą siniaki w dojo.

[Sine Qua Non, 2017]

czytaj całość »

data dodania: 2017-04-28, autor: il93, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: "Wiatrodziej"

Wydarzenia w "Wiatrodzieju" są kontynuacją historii, którą otrzymaliśmy w "Prawdodziejce". Będę całkowicie szczera, naprawdę trudno jest wymyślić spójne streszczenie fabuły, ponieważ całkowicie zmieniła się od pierwszego tomu. Książę Merik uczestniczy w krucjacie przeciwko swojej siostrze, księżniczce Vivii. Podróżuje pod fałszywą tożsamością, ponieważ wszyscy uważają, że umarł, gdy jego statek eksplodował. Safi trzyma – o dziwo! – z Krwiodziejem, po tym, jak przeżyli katastrofę. W końcu Iseult ...

czytaj całość »

data dodania: 2017-12-28, autor: sunreads, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Recenzja "Wiatrodzieja" Susan Dennard

Książka pt. "Wiatrodziej" autorstwa Susan Dennard to druga część fantastycznej historii, którą poznajemy w "Prawdodziejce". Dla mnie jest jedną z lepszych książek z gatunku fantastyki młodzieżowej, jakie możemy spotkać na rynku wydawniczym. Mogę nawet powiedzieć, że to fantastyka na wysokim poziomie. Czego należy się spodziewać w tym tomie? Zwrotów akcji, które są naprawdę WOW!! Nie chcę wam streszczać całej pierwszej części, ale jest to kontynuacja. Poznajemy dalsze losy Merika, Iseult, Safi or...

czytaj całość »

data dodania: 2017-10-24, autor: Ksiazkowystworek, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: "Wiatrodziej"

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

"Wiatrodziej" to drugi tom serii o Czaroziemiach. Ta część jest według mnie lepsza od poprzedniej. Może za sprawą tego, że już znałam ten świat. Ale na pewno na moją opinię wpłynęło to, że jest w niej więcej Krwiodzieja, którego polubiłam w pierwszej części. Choć tytuł może wskazywać na większą częstość pojawiania się Merika, wcale tak nie jest. Safi, Iseult, Krwiodziej i Merik występują tak samo często. Powieść jest pełna akcji i magii. Po jej przeczytaniu zaraz miałam ochotę sięgnąć po trze...

czytaj całość »

data dodania: 2017-09-13, autor: Emilka.books, komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku