Dodany: 09.01.2011 19:37|Autor: agnesines

Czytatnik: Targowisko różności

Adaptacje filmowe książek 2011

Książka czy film? Film czy książka? Książka i film!

127 godzin (Ralston Aron) - reż. Danny Boyle, muz. A. R. Rahman, w rolach głównych James Franco i Lizzy Caplan (premiera światowa 2010, polska 2011)

Coś pożyczonego (Giffin Emily) pod tytułem Pożyczony narzeczony/Something Borrowed - reż. Luke Greenfield, muz. Alex Wurman, w rolach głównych Ginnifer Goodwin, Kate Hudson, Colin Egglesfield, John Krasinski (premiera światowa i polska 2011)

Długi marsz (Rawicz Sławomir) pod tytułem Niepokonani/The Way Back - reż. Peter Weir, muz. Burkhard von Dallwitz, w rolach głównych Colin Farrell, Mark Strong i Ed Harris (premiera światowa 2010, polska 2011)

Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg (Le Carré John (właśc. Cornwell David)) pod tytułem Szpieg/Tinker, Tailor, Soldier, Spy - reż. Tomas Alfredson, muz. Alberto Iglesias (premiera światowa i polska 2011)

Dziennik rumowy (Thompson Hunter S. (Thompson Hunter Stockton)) pod tytułem Dziennik zakrapiany rumem - reż. Bruce Robinson, muz. Christopher Young, w roli głównej Johny Deep (premiera światowa i polska 2011)

Ekipa dostosowawacza z Przypomnimy to panu hurtowo (Dick Philip K. (Dick Philip Kindred))) pod tytułem Władcy umysłów/The Adjustment Bureau, reż. George Nolfi, muz. Thomas Newman (premiera światowa i polska 2011)

Elita zabójców (Fiennes Ranulph) - reż. Gary McKendry, muz. Reinhold Heil, Johnny Klimek (premiera światowa i polska 2011)

Harry Potter i insygnia śmierci (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert)), część II - reż. David Yates, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa i polska 2011)

Jak zostać królem (Conradi Peter, Logue Mark) - reż. Tom Hooper, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa 2010, polska 2011)

Jeden dzień (Nicholls David) - reż. Lone Scherfig, muz. Rachel Portman (premiera światowa i polska 2011)

Londyński bulwar (Bruen Ken) - reż. William Monahan, muz. Sergio Pizzorno (premiera światowa 2010, polska 2011)

Moneyball: Nieczysta gra (Lewis Michael) - reż. Bennett Miller, muz. Mychael Danna (premiera światowa i polska 2011)

Mr. Nice (Howard Marks) - reż. Bernard Rose, muz. Philip Glass (premiera światowa 2010, polska 2011)

Nie opuszczaj mnie (Ishiguro Kazuo) - reż. Mark Romanek, muz. Rachel Nortman, w rolach głównych Keira Knightley i Carey Mulligan (premiera światowa 2010, polska 2011)

Obrzęd: Tajemnice współczesnych egzorcystów (Baglio Matt) - pod tytułem Rytuał/The Rite - reż. Mikael Håfström, muz. Alex Heffes, w rolach głównych Anthony Hopkins, Colin O'Donoghue, Alice Braga (premiera światowa i polska 2011)

Podróże Guliwera (Swift Jonathan) - reż. Rob Letterman, muz. Henry Jackman, w rolach głównych Jack Black i Jason Segel (premiera światowa 2010, polska 2011)

Przed świtem (Meyer Stephenie), część I - reż. Bill Condon, muz. Carter Burwell (premiera światowa i polska 2011)

Seks po fińsku/Haarautuvan rakkauden talo (Petri Karra) - reż. Mika Kaurismäki, muz. Jarmo Saari (premiera światowa 2009, polska 2011)

Służące (Stockett Kathryn) - reż. Tate Taylor, muz. Thomas Newman (premiera światowa i polska 2011)

Tożsamość (Cauwelaert Didier van) - reż. Jaume Collet-Serra, muz. John Ottman, Alexander Rudd (premiera światowa i polska 2011)

Troje na prerii (Portis Charles) pod tytułem Prawdziwe męstwo/True Grit - reż. Ethan Coen, Joel Coen, muz. Carter Burwell (premiera światowa 2010, polska 2011)

Uwikłanie (Miłoszewski Zygmunt) - reż. Jacek Bromski, muz. Luděk Dřízhal, w rolach głównych Maja Ostaszewska, Marek Bukowski, Piotr Adamczyk (premiera światowa i polska 2011)

Woda dla słoni (Gruen Sara) - reż. Francis Lawrence, muz. James Newton Howard, w rolach głównych Robert Pattinson, Christoph Waltz i Reese Witherspoon (premiera światowa i polska 2011)

Zobacz też: Adaptacje filmowe książek 2010

Użytkownik: ktrya 29.07.2011 21:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka czy film? Film cz... | agnesines
Zabrakło Harry'ego Pottera i Insygnii śmierci... Przed świtem... i Jeden dzień ;]
Użytkownik: agnesines 30.07.2011 08:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Zabrakło Harry'ego Potter... | ktrya
Dziękuję - "Harry'ego Pottera" i "Przed świtem" dodałam, a wspomniany Jeden dzień (Nicholls David) - "One Day" miał na razie tylko premierę światową, czekam zatem z niecierpliwością, kiedy trafi do Polski (książkę właśnie przeczytałam - bardzo dobra).