Dodany: 10.01.2010 17:26|Autor: agnesines

Czytatnik: Targowisko różności

Adaptacje filmowe książek 2010

Jest dopiero początek stycznia, a już wiadomo, że w świecie filmu będzie to bardzo ciekawy rok. Jeśli wolicie najpierw przeczytać książkę, a później pójść na film, to już teraz zobaczcie, co zostanie wyświetlone w kinach w 2010 roku.

Alicja w Krainie Czarów (Carroll Lewis (właśc. Dodgson Charles Lutwidge)) - reż. Tim Burton, muz. Danny Elfman (premiera światowa i polska 2010)

Buddenbrookowie: Dzieje upadku rodziny (Mann Thomas (Mann Tomasz)) - reż. Heinrich Breloer (premiera światowa 2008, polska 2010)

Chéri (Colette Sidonie-Gabrielle) - reż. Stephen Frears, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa 2009, polska 2010)

Ghostwriter (Harris Robert) - reż. Roman Polański, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa i polska 2010)

Harry Potter i insygnia śmierci (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert)), cz. 1, reż. David Yates, muz. Alexandre Desplat (premiera światowa i polska 2010)

I wciąż ją kocham (Sparks Nicholas) - tytuł filmu Wciąż ją kocham [Dear John] - reż. Lasse Hallström (premiera światowa i polska 2010)

Jedz, módl się, kochaj (Gilbert Elizabeth) - reż. Ryan Murphy, muz. Dario Marianelli (premiera światowa 2010)

Kochałem ją (Gavalda Anna) - reż. Zabou Breitman, muz. Krishna Levy (premiera światowa 2009, polska 2010)

Kwiat pustyni: Z namiotu nomadów do Nowego Jorku (Dirie Waris, Miller Cathleen) - reż. Sherry Horman, muz. Martin Todsharow (premiera światowa 2009, polska 2010)

Niewiarygodna historia miłosna (Sherwood Ben) (Charlie St. Cloud) - reż. Burr Steers (premiera światowa i polska 2010)

Norwegian Wood (Murakami Haruki) - reż. Anh Hung Tran (premiera światowa 2010)

Nostalgia anioła (Sebold Alice) - reż. Peter Jackson, muz. Brian Eno (premiera światowa 2009, polska 2010)

Po nie swoich stronach łóżka (Girod de l'Ain Alix) - tytuł filmu Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus [De l'autre côté du lit] - reż. Pascale Pouzadoux, muz. Éric Neveux (premiera światowa 2008, polska 2010)

Podróż "Wędrowca do Świtu" (Lewis Clive Staples) - reż. Michael Apted, muz. David Arnold (premiera światowa i polska 2010)

Portret Doriana Graya (Wilde Oscar) - tytuł filmu Dorian Gray - reż. Oliver Parker, muz. Charlie Mole (premiera światowa 2009, polska 2010)

Samotność (Isherwood Christopher) - tytuł filmu Samotny mężczyzna [Single Man] - reż. Tom Ford, muz. Abel Korzeniowski (premiera światowa 2009, polska 2010)

Sekret jej oczu (Sacheri Eduardo) - tytuł filmu Sekret jej oczu [El Secreto de sus ojos] - reż. Juan José Campanella, muz. Emilio Kauderer, Federico Jusid (premiera światowa 2009, polska 2010)

Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca (Fredro Aleksander) - reż. Filip Bajon, muz. Michał Lorenc (premiera światowa i polska 2010)

Śmierć w Wenecji (Mann Thomas (Mann Tomasz)) - reż. Luchino Visconti, muz. Ludwig van Beethoven, Gustav Mahler i Franz Lehár (premiera światowa 1971(!), polska 2010)

Wyspa skazańców (Lehane Dennis) - tytuł filmu Wyspa tajemnic [Shutter Island] - reż. Martin Scorsese (premiera światowa i polska 2010)

Zaćmienie (Meyer Stephenie) - reż. David Slade (premiera światowa i polska 2010)

Złodziej pioruna (Riordan Rick) - cz. 1, tytuł filmu Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna [Percy Jackson & the Olympians.The Lightning Thief] - reż. Chris Columbus, muz. Christophe Beck (premiera światowa i polska 2010)

Zwerbowana miłość (Szlachetko Paweł (pseud. Ray Arthur)) - reż. Tadeusz Król (premiera światowa i polska 2010)

Zobacz też: Adaptacje filmowe książek 2009

Użytkownik: Donka1801 11.01.2010 21:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest dopiero początek sty... | agnesines
Nie mogę uwierzyć 3 część Narnii będzie w kinach. Jak dobrze, że już ją przeczytałam. Mam tylko nadzieję, że to nie będzie jakaś klapa , albo daleko wybiegający film od książki.
Użytkownik: Sznajper 12.01.2010 07:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie mogę uwierzyć 3 część... | Donka1801
Też nie mogę uwierzyć, że po gniocie jakim był "Książę Kaspian" ktoś dał pieniądze na "Podróż Wędrowca do Świtu".
Użytkownik: Aquilla 12.01.2010 01:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest dopiero początek sty... | agnesines
Proszęproszęproszę Burton nie nawal - czekam na ten film od pół roku
Użytkownik: Sznajper 12.01.2010 07:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Proszęproszęproszę Burton... | Aquilla
Carroll+Burton+Elfman+Depp+Rickman

TO się musi udać :D
Użytkownik: MartaD 02.11.2010 16:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Carroll+Burton+Elfman+Dep... | Sznajper
I udało się. Burton jak zawsze jest genialny. Przez cały film byłam jak zaczarowana, może nawet oglądałam go z otwartymi ustami, kto wie;) Fenomenalny!
A propos, dla tych którzy jeszcze nie znają, polecam "Gnijącą pannę młodą" tegoż reżysera. Fantastyczny czarny humor, ale też trochę wzruszeń.
Użytkownik: agatatera 02.11.2010 16:16 napisał(a):
Odpowiedź na: I udało się. Burton jak z... | MartaD
Depp faktycznie świetny, gwiazda filmu. A sam film hm... mam mieszane uczucia. Nie zły, ale też nie powalający, czegoś mi w nim zabrakło.
Użytkownik: aleutka 02.11.2010 16:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Carroll+Burton+Elfman+Dep... | Sznajper
Uch, wg mnie nie udalo sie kompletnie. Owszem Depp swietny, Rickman super ale to za malo zeby uratowac ten film.
Użytkownik: Sznajper 12.01.2010 08:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest dopiero początek sty... | agnesines
"Nostalgia anioła" zbiera niestety słabe recenzje.