Dodany: 03.08.2018 12:24|Autor: LouriOpiekun BiblioNETki

Wietrzenie schowka

Książki usunięte ze schowka - może kiedyś je przeczytam, albo ktoś zechce mnie przekonać, że jednak warto przeczytać (bądź wręcz odwrotnie!):

==================================================​
20180803 (w nawiasie powód schowkowania, o ile zanotowałem)

Bóg istnieje: Dlaczego najsłynniejszy ateista zmienił swój światopogląd? (Flew Antony)
Byłam po drugiej stronie lustra: Wygrana walka ze schizofrenią (Lauveng Arnhild) (Autobiograficzna lista przebojów )
Dziewczyna z zespołu (Gordon Kim) (po nocie 20160205 )
Encyklopedia dawnej broni i uzbrojenia ochronnego (Kwaśniewicz Włodzimierz) (przejrzeć i ew. nabyć, 20170104 )
Grajmy w scrabble (Derlacki Michał, Usakiewicz Wojciech)
Józef Piłsudski - legendy i fakty (Nałęcz Daria, Nałęcz Tomasz) (Maj 2014 )
Opowieść Rebeki (Beauman Sally) (kontynuacja "Rebeki" 20180208)
Programowanie w języku R II: Analiza danych, obliczenia, symulacje (Gągolewski Marek) (20161116)
Pokolenie ja: Niezdolni do relacji (Nast Michael) (dodając nowości 20170322)
Sto lat przeciw głupocie: Rozmowa z przyjaciółmi: Pawłem Kozłowskim i Jerzym Słabickim (Słabicki Jerzy) (po nocie 20160629)
Szklane jezioro (Binchy Maeve) (kiedyś wypożyczyłem)
Tajemnice wczesnych Słowian (Moczulski Leszek (ur. 1930)) (dodając nowości 20151110)

trudno mi się pozbywać, tak jak i niełacno do schowka wrzucam...
20191118
Długie ramię Moskwy: Wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943-1991 (Cenckiewicz Sławomir) (czyt/kup)
O chłopcu wychowywanym jak pies i inne historie z notatnika dziecięcego psychiatry (Perry Bruce D., Szalavitz Maia) (po wspomnieniach III.2014)
Zakazana historia 1 (Pietrzak Leszek) (może być interesujące - o zakłamywaniu historii we wsp P. (znalezione przy okazji nowości 8.t)
Grobowiec Lenina: Ostatnie dni radzieckiego imperium (Remnick David) (przy szukaniu nowości)
Codzienne rytuały: Jak pracują wielkie umysły (Currey Mason) (opis, 20150910)
Dlaczego musisz być sceptyczny?: Antyporadnik (Przybyłowska Małgorzata) (po nocie, 20151104)
Dzień szarańczy; Miss Lonelyhearts (West Nathanael (właśc. Weinstein Nathen)) (szukając inspiracji "Człowieka z Wysokiego Zamku", 20160523)
Łowca szpiegów: Autobiografia oficera brytyjskiego kontrwywiadu (Wright Peter) (w 100 zakazanych książek: Historia cenzury dzieł literatury światowej (Karolides Nicholas J., Bald Margaret, Sova Dawn B.) 20160708)
Między falami (Moss Sarah) (nota 20180103)

20201014

Zaklęte rewiry (Worcell Henryk (właśc. Kurtyka Tadeusz)) (usłyszane w "1 z 10")
Zabłądziłam (Olejnik Agnieszka) (po wspomnieniach IV.2014)
Piekielny Brooklyn (Selby Hubert Jr) (http://www.alternativereel.com/cult_fiction/displ​a​y_article.php?id=0000000016)
Doppler (Loe Erlend) (wspomniana na mieścieksiążek)
Utalentowana (Lalwani Nikita) (http://miastoksiazek.blox.pl/2008/02/Utalentowana​.​html)
Heterofobia? Homoseksualizm a greckie korzenie Europy (Czachorowski Marek)
Telemach w labiryncie świata: O twórczości Jamesa Joyce'a (Naganowski Egon) Tolkien: Człowiek i mit (Pearce Joseph) (chyba polecane u Oziewicza)
Moskwa-Pietuszki (Jerofiejew Wieniedikt)
Tragarze śmierci: Polskie związki ze światowym terroryzmem (Gadowski Witold, Wojciechowski Przemysław)
Data Science i uczenie maszynowe (Szeliga Marcin)
Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy (Sztokfisz Marta) (fajnie mówili w radiu, 20151128)
Zmysły, śmierć i diabeł w literaturze romantycznej (Praz Mario) (Książka obalająca dziwaczny mit, jakoby miłość romantyczna polegała na trzymaniu się za ręce i smętnym zawodzeniu u o gołąbkach czy innych duszach w błękitach. Oj nie polegała...)
Nie karm ręki, która cię kąsa (Agencki Tomasz)
Kronikarskie niedyskrecje czyli Życie prywatne Piastów (Śliwiński Błażej) (http://faktopedia.pl/486413/Bolko-II-po-lewej-zyjacy-w-pierwszej )

20230802

Mity demokracji (Beckman Karel, Karsten Frank) (dodając notę 20161229)
Historia Polski 1914-2004 (Roszkowski Wojciech (pseud. Albert Andrzej)) (Rbit polecił kontra "Gorzka chwała")
Idee mają konsekwencje (Weaver Richard Malcolm)
To nie musi być państwowe (Wozinski Jakub) (wypatrzone w matrasie)
To, o czym się nie mówi: Szkice polityczne z lat 1946-1956 (Skiwski Jan Emil) (Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu)
Siódmy syn (Card Orson Scott) (20221229 parodiowany przez "Czarodzicielstwo")
Baldwin IV, król trędowaty (Hamilton Bernard) (20210917
Tradycjonaliści: Zaś ze swojej strony mogę polecić Thomas F. Madden "Historia wypraw krzyżowych. Nowe ujęcie", Jonathan Riley-Smith "Krucjaty. Historia" oraz "Baldwin IV. Król trędowaty" (ze znakomicie rozbitą na puch czarną legendą Renalda de Châtillon i ukazaniem działań tej postaci jako w pełni racjonalnych))
Lhotse '89: Ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki (Piętak Elżbieta, Piętak Dariusz) (20190918)
Psychopedagogiczne mity: Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu? (Garstka Tomasz) (20181128 u wwwojtusia w ocenach)
Historia Komunistycznej Partii Polski w świetle faktów i dokumentów (Reguła Jan Alfred (właśc. Mitzenmacher Józef)) (Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu)
Dziwne przypadki ludzkiego mózgu: Historie szaleństw i powrotów do zdrowia z neurochirurgami w roli głównej (Kean Sam) (Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu)
Anatomia antyliberalizmu (Holmes Stephen)

20240312

Powietrze na kartki (Habich Krzysztof) (BUW?)
Metro 2033 (Glukhovsky Dmitry (Głuchowski Dmitrij))
Wojna o pieniądz: Prawdziwe źródła kryzysów finansowych (Hongbing Song)
Sekrety ekonomii czyli Ile naprawdę kosztuje twoja kawa? (Harford Tim) (miało być dla Madzi na prezent)
Ekonomia dla normalnych ludzi: Wprowadzenie do Szkoły Austriackiej (Callahan Gene) (przez przypadek znalezione w kat. BUWu)
23 rzeczy, których nie mówią Ci o kapitalizmie (Chang Ha-Joon)
Homoseksokracja (Mayewski Matt (Mayevsky Matt)) (no ciekawe - przy szukaniu nowości)
Opętanie w Loudun (Certeau Michel de) (w księgarni na Krakowskim)
Stare kłamstwa nowej ery: Przewodnik do pracy z młodzieżą (Hryciuk Dariusz) (przy szukaniu nowości)
Architekci kultury śmierci (Marco Donald de, Wiker Benjamin) (przy dodawaniu nowości)
Pogrom w przyszły wtorek (Wroński Marcin) (20150601 Książkowe wspomnienia z maja 2015 :))
Wyobraźnia socjologiczna (Mills Wright C.) (po nocie, 20150703)
Kościół a wolny rynek: Katolicka obrona wolnej gospodarki (Woods Thomas E. Jr) (przy dyskusji o "czy katolik może być liberałem gosp." na fejsie 20160219)
Jak czytać zamki: Krótki kurs wiedzy o fortyfikacjach (Hislop Malcolm) (20180115)
Zła krew (Stage Zoje) (20191021
Ophie poleca jako podobną do "Kevina")
Bunt (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) (20200818
polski "Folwark zwierzęcy")
Świdermajerowie (Chudyńska-Szuchnik Katarzyna) (20230421)

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 18.11.2019 15:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki usunięte ze schow... | LouriOpiekun BiblioNETki
Raz na jakiś czas trzeba dokonać bolesnego wymiatania - tym razem 9 tytułów wypadło.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 14.10.2020 12:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki usunięte ze schow... | LouriOpiekun BiblioNETki
Kolejne 15 poleciało, niektórym może jeszcze kiedyś dam szansę (Piekielny Brooklyn (Selby Hubert Jr) czy Moskwa-Pietuszki (Jerofiejew Wieniedikt)), ale niektóre zdecydowanie out.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.08.2023 09:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki usunięte ze schow... | LouriOpiekun BiblioNETki
Usunięte 12, niewiele, ale zawsze coś…
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 12.03.2024 16:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki usunięte ze schow... | LouriOpiekun BiblioNETki
Po lekturze Habicha wyleciało dość dużo "ekonomicznych", w sumie 17 tytułów.