Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Baba na safari

 • Autor: Mazalik Bożena
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: literatura faktu
 • Forma: reportaż / zbiór reportaży
 • Rok pierwszego wydania: 2012
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,50 ; książkę oceniło 4 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): Pani_Wu
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

„Baba wie o polowaniu więcej niż otaczający ją mężczyźni, których w pogoni za trofeum zalewa testosteron. Baba jest inna: kobieca, delikatna. Czasem się boi. Mimo tego chce być w centrum wydarzeń. Chce wiedzieć: dlaczego? po co? jak? Broń palną zastępuje jej obiektyw aparatu, ale nie myślcie, że nie umie strzelać. Baba jest odważna, wrażliwa i zabawna. Przede wszystkim jednak prawdziwa. Jeśli chcecie się wybrać na safari, to tylko z tą babą!”

Katarzyna Bonda, pisarka


„Co się stanie, kiedy na prawdziwe, afrykańskie safari wybierze się baba? Nie dziewczyna, nie panienka, nie paniusia, a właśnie - baba. Cóż, »pisanie o tym, jest trochę jak bawienie się brzytwą. Trzeba być niezmiernie ostrożnym, żeby się nie skaleczyć«. Na szczęście autorka »Baby na safari« ma w sobie dość zarówno kobiecości, jak i pierwiastka męskiego, by poradzić sobie z tak trudnym przedsięwzięciem. Efekt? Były już opowieści o Czarnym Lądzie snute przez Wielkich Podróżników. Były rozprawy uczone i teksty pełne odnośników. Ale oto otrzymaliśmy niezwykle trzeźwą, miejscami zabawną, miejscami pouczającą, a do tego na każdej stronie intrygującą opowieść kogoś, tytułowej »baby«, która nie siląc się na bycie kimś, kim nie jest, opowiada to, co tylko ona mogła zobaczyć, doświadczyć, odczuć i zrozumieć. Czytelnik który sięgnie po »Babę na safari« ma niepowtarzalną możliwość zasmakowania przygody w towarzystwie ludzi, którzy mają swoje wady, zalety, drobne manie i których nie sposób nie polubić. Wybrać się do Afryki z Wielkim Podróżnikiem, to trochę tak, jakby siedzieć u stóp Mistrza bez prawa głosu. Wybrać się z Bożeną Mazalik i bohaterami jej reportażu to tak, jak puścić się w podróż z przyjaciółmi. Jest to różnica, której warto zaznać”.

Jakub Winiarski, pisarz, nauczyciel pisania, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”


O książce:

Ta baba na safari ma w rękach aparat fotograficzny, ale kiedy trzeba umie się obchodzić i ze strzelbą. Żywa reporterska relacja z prawdziwych polowań w Afryce. W realiach tropienia i podchodzenia zwierzyny w buszu autorka uważnie obserwuje przyrodę i ludzi. Z humorem i kobiecym ciepłem notuje każdy szczegół ważny dla opowieści o polowaniu na guźce antylopy i lamparty. Podróżuje przez RPA, Namibię i Zimbabwe, utrwalając chwile, te codziennie i niezwykłe, na zdjęciach, które są fantastycznymi uzupełnieniem książki.


O Autorce:

Bożena Mazalik - z wykształcenia umysł ścisły, z natury humanistka. Kilka lat spędziła wraz z mężem w leśniczówce, wychowując synów, polując, jeżdżąc konno i… programując. Maluje, fotografuje i pisze. Jak to informatyk. Dzięki kontaktowi z pisarzami i dwóm latom pisarskiego szlifu zdecydowała się wydać „Babę na safari”, która początkowo miała być skierowana do żon myśliwych, ale ostatecznie stała się pozycją dla wszystkich zainteresowanych łowiectwem czy podróżami. W przygotowaniu druga część opowieści z afrykańskich polowań, tym razem w czysto męskim wydaniu. W planach autorka ma też powieści. Pisała dla miesięcznika „Czwarty Wymiar” i dla „Łowca Polskiego”.

[Warszawska Firma Wydawnicza, Warszawa 2012]

czytaj całość »

data dodania: 2013-01-20, autor: Pani_Wu, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Afrykańskie przygody

Bożena Mazalik, autorka książki "Baba na safari", po raz kolejny zaprasza nas na Czarny Ląd. Tym razem, serwuje powieść przygodową, żeby nie rzec, awanturniczą. Powieść rozpoczyna się od przysłowiowego trzęsienia ziemi, a potem napięcie już tylko rośnie. Młoda detektyw, Marta Canavan, otrzymuje alarmujący telefon od ojca, gdy sama tkwi w środku strzelaniny. Niemal natychmiast wyrusza do Afryki, z nadzieją, że uratuje ojca z opresji, i ostrzeże przed niebezpieczeństwem matkę. Do Marty dołącza...

czytaj całość »

data dodania: 2017-12-29 01:22, autor: Pani_Wu, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku