Dodany: 12.05.2015 18:21|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Lista przyszłych bestsellerów z przymrużeniem oka

To nie jest ebookDzisiaj bardzo interesujące (tak ciekawe, że trafiło do zakładki "Zobacz koniecznie!") zestawienie przygotowane przez ketyow. Przygotował on dla Was zestawienie książek, które wkrótce mogą stać się bestsellerami na naszym rynku. Jednak nie bądźcie zaskoczeni jeżeli nigdy nie znajdziecie ich w naszych księgarniach, bo... domyślcie się sami. A teraz oddajemy głos autorowi:

"Przedstawione tu książki nie są jeszcze dostępne u nas w sprzedaży, osiągnęły natomiast ogromny sukces za oceanem (lub za Bugiem) i należy się spodziewać, że wkrótce również na półkach naszych księgarni zastąpią obecne, kontrowersyjne bestsellery."

1. "To nie jest ebook" Srerri Kovalsky - książka, jak sama nazwa wskazuje, nie jest ebookiem. Ciężko określić dlaczego znalazła się w tym zestawieniu, bo książką też nie jest. Być może stało się tak dlatego, że autorka samozwańczo określiła się pisarką. Żeby podkreślić sens tytułu, księgarnie sprzedają książkę jedynie w formie elektronicznej, w postaci plików mp3 i jpg.

2. "Skasuj ten dziennik" Srerri Kovalsky - kolejny bestseller wspomnianej autorki. Tym razem poszła o krok dalej, namawiając nas do skasowania zakupionego utworu. Książka, choć bardzo wysoko w rankingach, nie osiągnęła poteżnego sukcesu swojej poprzedniczki, gdyż do zaleceń zastosowali się także nieuważni księgarze, kasując ją ze swych serwerów.

3. "50 razy z Sashą Grey" James El. Autor książki opisuje w postaci szczegółowego, pełnego pikanterii dziennika, swoje przygody erotyczne ze znaną aktorką porno. Dość nietypowe są tu czas i miejsce akcji: wydarzenia obejmują kilkanaście godzin lotu między Europą a Ameryką Północną, po tym jak autor poznał aktorkę w samolocie.

4. "Ciemniejsza strona Sashy Grey" James El. Choć tytuł nawiązuje do poprzedniej powieści autora, w rzeczywistości są to (wydane pośmiertnie) jego ostatnie zapiski z ciężkich chwil spędzonych w szpitalu. Autor szczegółowo przedstawia swoją walkę z chorobami wenerycznymi. Niestety nieudaną.

5. "Owoc kłamstwa" Miłosz Zygmunciak - Amerykanin polskiego pochodzenia, który nigdy nie poznał języka polskiego, musiał pisać po angielsku - stąd też na premierę musimy jeszcze poczekać. Autor opowiada w książce o losach superdetektywa Theodora Shacky'ego, który jest prawdziwą inkarnacją Sherlocka Holmesa. Postać podobno wzorowana na najpopularniejszych obecnie światowej klasy polskich detektywach: Rutkowskim i Malanowskim. Bohater stara się rozwiązać zagadkę seryjnego samobójcy, likwidującego ważnych świadków w rządowych aferach.

6. "Szczury Warszawy" Demetriusz Ślepowski - rosyjski autor osadził akcję książki w uniwersum stworzonym przez Roberta Szmidta, naszego rodzimego specjalistę od postapokalipsy. Ludzkość zaatakowana przez hordę krwiożerczych zombie musiała uciec pod ziemię i skryć się w metrze. Powierzchnia nie jest już miejscem dla nas, jedynie podziemia mogły przynieść schronienie (ponieważ zombie słabo widzą w ciemności). Główny bohater zmierzy się z wieloma trudnościami, m.in. z zalaną drugą linią metra oraz królową zombie (przez niektórych nazywaną "płezydent").

7. "Domek z krat. Bezwzględna gra o wolność" Michael Bodds. Główny bohater Francis Abovestone, polityk, robi przekręty na dużą skalę. Dzięki temu ma liczne haki na inne osoby, robiące przekręty na dużą skalę. Jeden z ludzi, z którymi łączyły go przekręty, zostaje prezydentem i wrabia go w przekręty, których sam był winien, przez co Francis trafia do więzienia. Zza krat kontynuuje działalność, robiąc przekręty na jeszcze większą skalę, a dzięki licznym znajomościom, udaje się obwinić nimi obecnego prezydenta. W końcu Francis wychodzi z więzienia i sam zostaje prezydentem. Na podstawie książki kręcone są trzy seriale, cztery filmy i trwają prace nad grą komputerową. George R. R. Martin mówi, że to jego ulubiona obecnie książka, jednak gdyby sam mógł napisać zakończenie, obaj prezydenci zginęliby.

8. "Jadłologia. Kuchnia kosmiczna. 100 przepisów nie tylko dla Marsjan" Martha Smoke. Autorka opisywała już jak stać się weganinem i przeżyć, jedząc jedynie rośliny. Teraz poszła o krok dalej - pisze jak stać się Marsjaninem i przeżyć, jedząc jedynie żywność z produktów dostępnych na czwartej planecie od Słońca.

9. "Zgodna" Victoria Blauth. Utopijny świat przyszłości, wszystkim żyje się wspaniale. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji, określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Każdy takie cechy posiada w odpowiednich proporcjach, więc nie ma zaburzeń w panującym systemie. Główna bohaterka, Agatrice, również wpasowuje się w standardy społeczeństwa. Mogłaby się zbuntować, ale nie ma przeciwko czemu. Książka porównywana do Wellsowskiego "Ludzie jak bogowie". Powstają już kolejne tomy opisujące spokojne i ułożone życie głównej bohaterki.

10. "Blackout" Mira Elsberg. Książka napisana pod tym pseudonimem zbiorowym przedstawia prawdziwą wizję zagłady ludzkości. Rozpoczyna się tuż po wielkiej katastrofie energetycznej na świecie, w wyniku której mieszkańcy globu pozbawieni są energii elektrycznej. Chaos, który powstaje jest nie do opisania (dlatego opisów w książce niewiele). W końcu udaje się opanować kryzys. Energia zostaje przywrócona, a mieszkańcy całego świata ponownie siadają do komputerów i facebooków. I stają się zombie...

Użytkownik: maramara 10.05.2015 06:13 napisał(a):
Francis Abovestone, padłam! :D :D :D
Użytkownik: Valaya 10.05.2015 09:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj bardzo interesu... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Dobre, dobre, pozycje 5, 6 i 7 muszę koniecznie mieć. Pozycję 2 już miałam w oryginale, ale skasowałam.
Użytkownik: margines 10.05.2015 10:57 napisał(a):
Padłem!:P
Leżę i kwiczę;]
Użytkownik: beatrixCenci 10.05.2015 11:11 napisał(a):
Świetna lista! :)
Użytkownik: Lwiica 11.05.2015 11:30 napisał(a):
Uśmiałam się :D
Ale czy to rozsądne publikować taką listę? Jeszcze się ktoś rzeczywiście zainspiruje ;P