Dodany: 2019-06-07 14:20|Autor: Małgorzata_

4 osoby polecają ten tekst.

Powstanie gra na podstawie prozy Lema


Na fali popularności gry „Wiedźmin" polscy producenci gier wideo coraz chętniej szukają inspiracji w książkach naszych rodzimych autorów fantasy i science-fiction. Nie tak dawno ogłoszono powstanie komputerowej adaptacji Inkwizytorskiego Cyklu Jacka Piekary, teraz dowiadujemy się, że szykowana jest produkcja wideo oparta na „jednej z najbardziej popularnych książek” Stanisława Lema. Prawa do niej kupiło krakowskie studio Starward Industries,  które pracuje nad tym tytułem od jesieni 2018 roku.

Twórcy gry udostępnili już pierwszą grafikę promującą ten tytuł oraz zdradzili pierwsze szczegóły produkcji:

„To będzie gra fabularna, opowiadająca o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła porusza problemy gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie. Całość w oprawie retro-futurystycznej, nawiązującej do lat 50. i 60. XX w”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W zespole Starward Industries znajdują się osoby związane wcześniej między innymi z CD Projekt, Bloober Team i Techland. 

Stanisław Lem to niekwestionowany król polskiej literatury science fiction oraz futurologii. Co ciekawe,  im dalej od czasu jego publikacji tym częściej jego przewidywania okazują się zaskakująco celne. W sposób wyjątkowy potrafił łączyć filozofowanie z zagłębianiem się głęboko w psychikę ludzką. Do tego snuł rozważania o losach nauki i technologii, oraz o tym, jakie miejsce zajmie między nimi człowiek. Twórczość pisarza obiegła cały świat – książki Lema zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Jak myślicie, o którą powieść Lema może chodzić?

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: Sten 2019-06-07 20:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Na fali popularności gry... | Małgorzata_
Sądząc po podanych szczegółach i grafice będzie to „Niezwyciężony”.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2019-06-10 10:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Sądząc po podanych szczeg... | Sten
Przy obecnym poziomie grafiki komputerowej i efektów specjalnych gdyby zamiast "Avatara" nakręcić "Niezwyciężonego", to powstałby bezkonkurencyjny film SF. Też myślę, że chodzi o tę powieść i wieszczę grze sukces.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: