Dodany: 27.10.2018 07:02|Autor: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki

Czytatnik: Refleksje przypadkowe

Wilt

Wilt (Sharpe Tom) Nie zdawałem sobie sprawy, że ta krótka powieść została napisana tak dawno! (1976), ale na nasz rynek weszła dopiero w 1998 roku. Język tłumaczenia jest tak nowoczesny, że wydaje się, jak gdyby książka została napisana wczoraj.
Lubię angielski humor i ich wyśmiewanie się ze swoich społecznych i kulturowych wad. Robią to niekiedy bezlitośnie, ale również z przymrużeniem oka.
Wilt, nieudacznik, szklany sufit awansu już dawno rozbił mu głowę. I para zwariowanych Amerykanów. Do tego policja, która profesjonalnie przeprowadza przesłuchania i wyciąga niezwykle nieprawdziwe, choć z pozoru słuszne wnioski.
Dobrze się czyta, dobrze słucha i pewnie szybko się zapomni, chociaż zostanie poczucie, że warto było.

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 27.10.2018 08:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Wilt Nie zdawałem sobie s... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Czytałem cały cykl na studiach i powiem tyle - im dalej, tym lepiej, 3. tom, czyli Odjazd według Wilta (Sharpe Tom) , dostał ode mnie 6.0! (1. dostał 4.0).
Użytkownik: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki 03.11.2018 18:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytałem cały cykl na stu... | LouriOpiekun BiblioNETki
Oznacza to, że przede mną jeszcze dużo ciekawych chwil. Po dobrej, czasem wesołej, a czasem smutnej książce muszę natychmiast zmienić nastrój i gatunek literacki, żeby zachować w sobie jej smak i radość (czasem żal) z zakończenia lektury. Tak już mam i ten rodzaj recepcji nie zmienia się przez lata. Dlatego kolejnego Wilta zostawiam sobie na nieco później, a teraz wsłuchuję się w "Filary Świata", chodząc szybkim marszem po moich ulubionych lasach.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 03.11.2018 18:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Oznacza to, że przede mną... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Mam nadzieję, że wrócisz i do innych Wiltów :) A "Filary..." są inne od reszty sagi, za pierwszym razem tak mi nie podeszły, przy czytaniu całej sagi ciurkiem było już lepiej - a co ciekawe, należą do grona kilku zaledwie tomów cyklu, które czytałem trzykrotnie - coś w nich jest!
Użytkownik: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki 17.11.2018 09:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam nadzieję, że wrócisz ... | LouriOpiekun BiblioNETki
Z pewnością wrócę, bo ostatnio podróżuję kolejką podmiejską i słuchanie tego rodzaju lektur (zabawnie to brzmi, może "audiur") znakomicie się komponuje z niezwykle powolnym przesuwaniem się starego pociągu (Koleje Mazowieckie) po nowych torach.
Teraz jednak czas na trzeci tom Murakami'ego i kolejne tomy Jax.